Skocz do zawartości

Skype - Failed to load library 'd3d9.dll'


JimiL

Rekomendowane odpowiedzi

Temat dotyczy komputera z z systemem Windows 2000 sp4
A historia wygląda tak:

 

1. Przy próbie instalacji nowego skype (5.0.0.xxx) pojawia się błąd:

 

Fatal Error
Failed to load library 'd3d9.dll'

 

2. W celu naprawienia go próbuję zainstalować directx z dxwsetup.exe i wyskakuje błąd:

 

Error creating process <C:DOCUME~1\ADMINI~1\USTAWI~1\temp\dxwsetup.exe>. Reason: INNT\system32\advpack.dll 

 

3. Rozpakowywuję więc ręcznie archiwum instalacyjne dxwsetup.exe i odpalam instalator dxwsetup.exe, a wtedy pojawia się po raz pierwszy błąd:

 

C:\Documents and Settings\...\dxwsetup.exe nie jest prawidłową aplikacją systemu Win32. 

 

4. Pobieram pełną instalkę DX9.0c (z dwóch źródeł) i odpalam. Po rozpakowaniu się plików instalacyjnych (archiwum samorozpakowujące uruchomiło się prawidłowo) uruchamiam instalator:

 

C:\Documents and Settings\...\DXSETUP.exe nie jest prawidłową aplikacją systemu Win32. 

 

5. Spróbowałem jeszcze podmienić pliki autoexec.nt, config.nt oraz command.com z katalogu restore i z płyty instalacyjnej ale też nic się nie zmieniło.

 

6. Doszedłem do wniosku, że najprawdopodobniej mam do czynienia z jakimś wirusem. Przeskanowałem combofix'em kompa (bez wyłaczania antyvira BitDefender Free Edition v10) i problem nie zniknął więc podzieliłem się swoim problemem na forum dobreprogramy (mój temat).

 

7. Za radą użytkownika forum dobreprogramy trafiłem na fixitpc gdzie po przeczytaniu zasad tworzenia tematów i różnych porad popukałem się w głowę (niepotrzebnie włączałem combofix).

 

P.S. Nie robiłem skanu antyvirem z płytki z przyczyn technicznych. Wszystko robię zdalnie i muszę mieć Windowsa do podglądu.

 

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Wirusy odpadają. To nie jest problem tego rodzaju.

 

Cytat
Temat dotyczy komputera z z systemem Windows 2000 sp4

 

Błędy instalacji DirectX advpack.dll + "nie jest prawidłową..." po rozpakowaniu wskazują na niezgodność z Windows 2000. Za stary OS, za nowy instalator. Pokaż którą instalkę bierzesz, bo ja na stronie MS (KLIK) nie widzę w ogóle oznak kompatybilności.

 

System Requirements

 

* Supported Operating Systems:Windows 7;Windows Server 2003 Service Pack 1;Windows Server 2003 Service Pack 2;Windows Server 2008;Windows Vista;Windows XP Service Pack 2;Windows XP Service Pack 3

 

Krótko mówiąc: aktualnie dostępna w sieci dystrybucja DirectX 9c nie ma zgodności z tym starym Windowsem. Spróbuj starszego distro w wersji full a nie ekspresowej web DirectX End-User Runtimes (August 2008). Napisane wyraźnie, że wspiera Windows 2000.

 

 

 


 

1. W kwestii tego odczytu z raportu ComboFix:

 

((((((((((((((((((((((((((((((((((((((( Usunięto )))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
.

c:\winnt\system\WINSPOOL.DRV
c:\winnt\Web\default.htt

 

To wygląda na pomyłkę narzędzia na plikach starego systemu. Przywróć pliki na miejsce z folderu C:\Qoobox\Quarantine.

 

2. A po tej operacji odinstaluj narzędzie w prawidłowy sposób wklejając w dialog Uruchom polecenie:

 

"c:\documents and settings\Administrator\Moje dokumenty\Pobieranie\ComboFix.exe" /uninstall

 

Odnośnik do komentarza
Cytat
Pokaż którą instalkę bierzesz, bo ja na stronie MS (KLIK) nie widzę w ogóle oznak kompatybilności.

Próbowałem tego (napisane, że obsługuje 2000) i tego (napisane, że obsługuje Windows - Wszystkie wersje)

 

Cytat
Spróbuj starszego distro w wersji full a nie ekspresowej web DirectX End-User Runtimes (August 2008). Napisane wyraźnie, że wspiera Windows 2000.

Zainstalowałem dokładnie tą wersję którą podałaś i wszystko poszło bezbłędnie.

 

Cytat

To wygląda na pomyłkę narzędzia na plikach starego systemu. Przywróć pliki na miejsce z folderu C:\Qoobox\Quarantine.

Przywrócone (z poprawionym rozszerzeniem)

 

Cytat
"c:\documents and settings\Administrator\Moje dokumenty\Pobieranie\ComboFix.exe" /uninstall

Zrobione

 

Skype już działa (w sensie instalowania się i uruchamiania).

Teraz popracuję nad dźwiękiem który szwankuje.

 

Parę aplikacji które nie chciały się instalować sprawdzę pod względem kompatybilności.

 

Jeśli sobie z tym nie poradzę będę tutaj dalej prosił o pomoc i prawdopodobnie będzie potrzebne przeniesienie tematu.

 

Dziękuję picasso

Odnośnik do komentarza
Cytat
Próbowałem tego (napisane, że obsługuje 2000) i tego (napisane, że obsługuje Windows - Wszystkie wersje)

I to jest jeden z powodów, dla których zawsze w pierwszej kolejności odwiedzam stronę producenta a nie serwisy pośrednie. MS na temat wydania "June": KLIK. Wszystko się zgadza = Win2k nie wchodzi w obszar wsparcia.

 

Na dodatek ... w pierwszym linku kierują do instalatora web, którego adres jest identyczny z wydaniem z listopada 2010.....

 

Cytat
Parę aplikacji które nie chciały się instalować sprawdzę pod względem kompatybilności.

 

Konkretniej?

Odnośnik do komentarza
Cytat

I to jest jeden z powodów, dla których zawsze w pierwszej kolejności odwiedzam stronę producenta a nie serwisy pośrednie. MS na temat wydania "June": KLIK. Wszystko się zgadza = Win2k nie wchodzi w obszar wsparcia.

Też tak dokładnie robię i tylko ze stron producentów staram się ściągać, tyle że wyszukuję pliki do pobrania przez google.

Nie znalazło mi pełnego instalatora na stronie MS więc pobrałem z innego.

Na przyszłość będę szperał dokładniej ;-)

 

Cytat

Konkretniej?

W tej chwili mam nadal problemy z Skype.

Po reinstalacji DirectX i Skype program odpalił się raz.

Wyłączyłem go i uruchomiłem ponownie (raczej sam program, ale może też cały komputer - nie pamiętam dokładnie :/).

Drugi raz już się go nie dało uruchomić.

To chyba coś poważniejszego bo wyskakuje błąd kernela:

 

failed to get proc address for setdlldirectoryw (kernel.dll)

 

Spróbuje przywrócić plik z płytki instalacyjnej.

Plik na dysku zajmuje 717 KB (bajtów: 734 480)

Na CD: 716 KB (bajtów: 733 968)

Wydaje mi się to dziwne...

 

Błąd nieprawidłowej aplikacji systemu Win32 nadal mi się pojawia z aplikacją VoipDiscount.

Co ciekawe, ściągam najnowszą wersję ze strony domowej.

Instaluje się i wszystko gra, ale wyskakuje info o nieaktualnej wersji i program pobiera aktualne pliki.

Po restarcie aplikacji już nie działa (nieprawidłowa aplikacja systemu Win32).

Sprawdziłem na stronie voipdiscount.com i tamtejsza wersja w przeciwieństwie do tej z voipdiscount.com.pl obsługuje tylko 7, Vistę lub XP.

Wygląda na to, że tą właśnie wersję ściąga auto-update programu i to jest przyczyna błędu.

Odnośnik do komentarza
Cytat
To chyba coś poważniejszego bo wyskakuje błąd kernela:

 

failed to get proc address for setdlldirectoryw (kernel.dll)

 

To nadal się kręci wokół zgodności z Windows 2000. Funkcja SetDllDirectoryW jest obsługiwana dopiero od XP w górę (KLIK). Komunikat mniej więcej mówi, że program spodziewa się takiej funkcji w bibliotece systemowej i próbuje się do niej odwołać. Wymiana pliku z płytki nic nie da w tym konkretnym przypadku. Problemem jest obecność nowszego klienta programu skompilowanego z wykorzystaniem funkcji nie obsługiwanej przez Win2k.

 

Czy Skype się nie zaktualizował po cichu do nowszej wersji? Na stronie domowej (KLIK) widzę już Skype 5.1 (wydany zaledwie parę dni temu) i ta wersja ma usuniętą zgodność z Windows 2000. System requirements: PC running Windows® XP, Vista or 7, both 32- and 64-bit operating systems. To mogłoby wyjaśniać fakt zadziałania raz, a już potem zwracanie błędów. Widzę kolejne problemy na widoku: instalator Skype działa w technice webowej i dociąga z sieci komponenty (nie masz więc wpływu na montaż określonej wersji), a wersja "full" dostępna na stronie domowej zapewne jest już podstawiona aktualną....

 

 

Odnośnik do komentarza

Zainstalowałem SkypePortable w wersji 5.0.0.152 (w miarę nowe i kompatybilne).

Działa na Win2k więc temat Skype odpuszczam.

Inna opcja to poszukać pełnej instalki Skype 5.0 na necie ale mi się nie chce skoro wersja portable działa :-)

 

Kolejne zagadnienie które pojawiło się przy okazji to biblioteka ws2_32.dll

Po instalacji komunikatora WTW i jego odpaleniu pojawia się następujący komunikat:

Nie znaleziono punktu wejcia procedury getnameinfo w bibliotece ws2_32.dll

 

Poczytałem tutaj na temat tej ważnej biblioteki oczywiście pod kątem kompatybilności z W2k przede wszystkim.

 

Cytat
The getnameinfo function was added to the Ws2_32.dll on Windows XP and later. If you want to execute an application using this function on earlier versions of Windows (Windows 2000, Windows NT, and Windows Me/98/95), then you need to include the Ws2tcpip.h file and also include the Wspiapi.h file. When the Wspiapi.h include file is added, the getnameinfo function is defined to the WspiapiGetNameInfo inline function in the Wspiapi.h file. At runtime, the WspiapiGetNameInfo function is implemented in such a way that if the Ws2_32.dll or the Wship6.dll (the file containing getnameinfo in the IPv6 Technology Preview for Windows 2000) does not include getnameinfo, then a version of getnameinfo is implemented inline based on code in the Wspiapi.h header file. This inline code will be used on older Windows platforms that do not natively support the getnameinfo function.

Byłbym wdzięczny za pomoc w zaimplementowaniu tej funkcji do wspomnianego systemu (Windows 2000).

Niestety załączona instrukcja jest zbyt mało szczegółowa dla mnie aby ją wdrożyć.

 

Z Voipdiscount o którym wcześniej wspominałem odłożyłem na później gdyż to mało pilna sprawa, ale wygląda na to, że niewiele można zrobić i na Win2k nie uda się go odpalić.

 

Przy okazji nasuwa się pytanie na temat użyteczności systemu Windows 2000 skoro wsparcie dla niego zanika w wielu programach.

A co zrobić jeśli komputer jest zbyt słaby na nowszy system.? Wyrzucić i kupić nowy?

Odnośnik do komentarza
Cytat
Po instalacji komunikatora WTW i jego odpaleniu pojawia się następujący komunikat:

Nie znaleziono punktu wejcia procedury getnameinfo w bibliotece ws2_32.dll

 

WTW nie działa na Windows 2000. Minimalne wymagania to XP SP2: KLIK. Zwróć i uwagę na wersję Internet Explorer, kolejny brak wsparcia (KLIK).

 

Cytat
Byłbym wdzięczny za pomoc w zaimplementowaniu tej funkcji do wspomnianego systemu (Windows 2000).

 

Ale to instrukcje do kompilowania programu.... Czyli: linia na autora WTW (kaworu). I jestem przekonana, że taka opcja uwstecznienia odpada.

 

Cytat
Przy okazji nasuwa się pytanie na temat użyteczności systemu Windows 2000 skoro wsparcie dla niego zanika w wielu programach.

 

To retoryczne pytanie. Powoli zanika i wsparcie dla XP, tolerancja dla braku SP się obniża, subtelne gesty ze strony MS....

 

Cytat
A co zrobić jeśli komputer jest zbyt słaby na nowszy system.? Wyrzucić i kupić nowy?

 

O jak słabym komputerze mowa? Rysuje mi się tu po prostu instalacja XP i odchudzenie go (wyłączenie tematów / wszelkich wodotrysków / różnych funkcji konsumpcyjnych).

 

Odnośnik do komentarza
Cytat
WTW nie działa na Windows 2000. Minimalne wymagania to XP SP2: KLIK. Zwróć i uwagę na wersję Internet Explorer, kolejny brak wsparcia (KLIK).

Prawdę mówiąc nie udało mi się znaleźć na stronie WTW info o obsługiwanych systemach i zainstalowałem w ciemno.

A jak już wiedziałem, że to nie pod W2k powyślałem, że może błąd wspomnianej biblioteki jest do ominięcia.

Skoro kaworu powołuje się na osobę o nicku picasso to musi to być ktoś o udokumentowanej wiedzy jak np Twoja ;-). Zakładam że to Ty i że dobrze znasz WTW i poglądy jego autora.

Tak więc zamykam też wątek WTW.

 

Cytat
O jak słabym komputerze mowa? Rysuje mi się tu po prostu instalacja XP i odchudzenie go (wyłączenie tematów / wszelkich wodotrysków / różnych funkcji konsumpcyjnych).

Komputer w skrócie jest taki. Wydaje mi się, że to za mało na XP ale chyba nic innego mi nie pozostaje jak spróbować.

 

Mam to w planie zrobić na weekendzie, a tymczasem myślę ze możemy temat zamknąć.

Nie było innych przyczyn kolizji jak brak wsparcia W2k, a z tym nie da się już nic zrobić.

Co do odchudzania XP to tematów jest multum na sieci więc myślę, że sobie poradzę bez zawracania Ci głowy

 

Dziekuję Ci picasso za pomoc.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Cytat
Skoro kaworu powołuje się na osobę o nicku picasso to musi to być ktoś o udokumentowanej wiedzy jak np Twoja ;-). Zakładam że to Ty i że dobrze znasz WTW i poglądy jego autora.

 

Istotnie, kaworu zacytował ustęp z mojego wypracowania o komunikatorach: KLIK. Może to za dużo powiedziane, że "dobrze znam poglądy autora", ujmijmy to słowami "wyczuwam klimat". Poza tym, wydaje mi się oczywistym, że program skompilowany z biegu z określonym wsparciem i nastawiony na bycie "au courant" nie będzie cofany wstecz.

 

Cytat
Wydaje mi się, że to za mało na XP ale chyba nic innego mi nie pozostaje jak spróbować.

 

Spodziewałam się gorszego trupa. Mój XP chodził na słabszym procesorze i podobnej ilości RAM. Minimalne wymagania: KB314865.

 

Cytat
Co do odchudzania XP to tematów jest multum na sieci więc myślę, że sobie poradzę bez zawracania Ci głowy

 

To od razu podsuwam moje stare wypracowania o XP: KLIK / KLIK.

 

Odnośnik do komentarza
W dniu 12.01.2011 o 08:35, picasso napisał:
Istotnie, kaworu zacytował ustęp z mojego wypracowania o komunikatorach: KLIK.

Jako ciekawostkę dodam, że przygodę z WTW zacząłem właśnie od tego tematu. Przekonał mnie zarówno artykuł jak i fakt, że przesiadło się na niego wielu zasłużonych użytkowników konnekta, dla którego alternatywy szukałem.

 

W dniu 12.01.2011 o 08:35, picasso napisał:
To od razu podsuwam moje stare wypracowania o XP: KLIK / KLIK.

Właśnie od Twojego forum miałem zacząć. Dzięki za ułatwienie poszukiwań.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...