Skocz do zawartości

Brak zapamiętywania widoku ikon w folderach


gryznar

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Problem ten wałkowany był na tym forum już nie raz, jednak nie potrafię odnieść rozwiązań tam podanych do mojego przypadku. U mnie wygląda to w ten sposób, że ustawienie np widoku kafelków jest aktywne dopóki nie wyjdę z tego folderu. Po ponownym otworzeniu przywraca się konfiguracja domyślna (lista). Opcja zastosuj do wszystkich folderów nie jest dla mnie właściwa. Dodatkowo nie ma u mnie opcji Zapamiętaj ustawienia wyświetlania każdego folderu w opcji folderów. Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
  • 3 tygodnie później...

gryznar, mam wyraźnie napisane w profilu, że nie reaguję na prośby via PW. Jeśli nie zajmuję się tematem na forum, to znaczy że nie mogę, nie mam czasu, nie wiem, etc.

 

 

Z tego co wyczytałem najprawdopodobniej mam wirusa ZeroAcces, bo pojawiła się u mnie wartość {F3130CDB-AA52-4C3A-AB32-85FFC23AF9C1} w CLSID. Może ktoś pomóc uporać się z tym dziadostwem?

Klasa {F3130CDB-AA52-4C3A-AB32-85FFC23AF9C1} w HKLM jest domyślną klasą systemową. To nie ten element definiuje infekcję ZeroAccess tylko całkiem inna modyfikacja. Poza tym, to nie klasa {F3130CDB-AA52-4C3A-AB32-85FFC23AF9C1} (związana z WMI a nie eksploratorem) tworzy problem z układem ikon na Pulpicie. Nie tędy droga. A infekcja ZeroAccess jest martwa (zamknięty botnet), na Windows 8 zresztą ma problemy "instalacyjne" (inna architektura systemu).

 

Nie podałeś żadnych raportów systemowych (ogłoszenie na forum) umożliwiających ogólną ocenę systemu, co się uruchamia, jakie błędy są nagrane w Dzienniku zdarzeń i tak dalej. Proszę o dostarczenie raportów z FRST.

 

 

EDIT:

 

Nie podałeś, że temat został napoczęty gdzie indziej: KLIK. Na dodatek tam snujesz inne wnioski:

 

Dodatkowo, w rejestrze pojawiła się klasa: 42aedc87-2188-41fd-b9a3-0c966feabec1

Podobnie jak wyżej, ta klasa w HKLM jest poprawna i inne miejsce jest problemem przy tej infekcji. Tu nie ma żadnej infekcji ZeroAccess.

 

Operacje podane na tamtym forum (SpyHunter i Fix FRST) to były tylko podrzędne akcje bez związku, nie wyjaśnili tego (to jest nowa choroba pod tytułem "przetwarzanie Fixów FRST" bez uzasadnienia, zamiast koncentrowanie się na meritum problemu). Odpowiedź co jest nie tak była w pliku FRST Addition. Masz uszkodzone konto, nie jest ładowany rejestr strony użytkownika:

 

Application errors:

==================

Error: (02/06/2015 02:58:59 PM) (Source: Microsoft-Windows-User Profiles Service) (EventID: 1542) (User: ZARZĄDZANIE NT)

Description: System Windows nie może załadować pliku rejestru klas.

SZCZEGÓŁY — Baza danych rejestru konfiguracji jest uszkodzona.

 

Error: (02/06/2015 02:58:59 PM) (Source: Microsoft-Windows-User Profiles Service) (EventID: 1508) (User: ZARZĄDZANIE NT)

Description: System Windows nie może załadować rejestru. Częstą przyczyną tego problemu jest za mała ilość pamięci lub brak wystarczających praw zabezpieczeń.

 

SZCZEGÓŁY - Baza danych rejestru konfiguracji jest uszkodzona.

for C:\Users\Grzegorz\AppData\Local\Microsoft\Windows\\UsrClass.dat

 

Tak więc tu się aplikuje założenie nowego konta, częściowe przekopiowanie ze starego tylko najważniejszych rzeczy i skasowanie starego konta.

 

Zastanawiałem się nad przesiadką właśnie na nowe konto, ale nie wiedziałem jak przenieść dane i ustawienia z obecnego.

O które dane konkretnie chodzi? Rozpiszę co należy, gdy podasz do czego się tu ograniczamy. Konto bieżące jest uszkodzone, uszkodzeń może być więcej niż zgłaszane w dzienniku i nie wydaje się zasadne kopiowanie wszystkiego jak leci.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...