Skocz do zawartości

Problem ze sterownikami Sapphire R9 290 Tri-X


criss20ster

Rekomendowane odpowiedzi

A proszę Cię Wiesław powiedz mi czy po włożeniu karty graficznej jak powinien być ustawiony bios , ponieważ mam bios uefi 1.80 i czy po włożeniu karty bios powinien sam ja wykryć czy trzeba coś ustawić w biosie ja mam płytę główna AS ROCK H81M.

 

Bo w biosie mam ustawione coś takiego w zakładce chipset configuration pod spodem obrazek :

 

 

07155720439072456321.jpg

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

VT-d ustaw na Enabled - (Virtualizacja). Procek obsługuje tą funkcję.

IGPU - jest poprawnie (disabled) - dotyczy karty zintegrowanej z prockiem (nie wiem czy posiada - od dawna siedzę tylko na AMD).

Primary Graphics Adapter - jest OK . Zakładam, że karta jest pod PCIE1 i NIE korzystasz z wyjścia z tyłu płyty tylko z wyjścia karty.

 

Zobacz sekcję H/W Monitor - co tam jest.

 

Jeszcze ostatni pomysł ze sterownikiem to autodetekcja softem AMD - KLIK. Pobierz, uruchom i zobacz efekt.

Odnośnik do komentarza

Dodam tak. Zainstalowałem WIN 7 i autodetekcja AMD wykryła bez problemu grafikę R9 290 , dodatkowo zasugerowała pobranie wersji sterów 14.12 która wazy aż 240 MB ale ogólnie reasumując wszystko zainstalowało się jak należy. Wniosek chyba jest oczywisty , jak Wiesławie napisałeś nie ma wsparcia pod win XP. 

 

Bo nie powiedziałem na wstępie po co mi win XP chodzi o pogranie w starsze gierki (sentyment itp) i dlatego tak wałczę o instalacje sterów grafiki pod XP 

 

Chyba że była by taka możliwość jak moglibyście mi pomóc w doborze karty graficznej chyba najlepiej do 1 Gb RAM właśnie pod XP na PCIE x 16 pod płytę główna AS ROCK czyli miałbym wtedy 2 karty graficzne , oczywiście pomysł jest fajny i to za sprawą pewnego pomocnika który zna się na rzeczy. 

 

 

A mam jeszcze takie pytanie 

 

A powiedz mi jeszcze. Jak bym kupił kartę graficzna słabsza pod XP tak do 1 GB ram i włożył do tej płyty głównej oczywiście wyjście pod monitor na DVI  to czy muszę wyciągać tego potwora Sapphire ? Czy można jakoś to przełączać w biosie ? BO zapomniałem napisać ze mam straszą kartę w starym kompie którego sprzedaje na części i jest to GTX 560 1 GB RAM i bym sobie go zostawił pod XP 

 

A i najważniejsze bym zapomniał system XP jest zainstalowany na osobnym dysku jak i WIN 7 tez na osobnym dysku. 

Odnośnik do komentarza

Nie kombinuj i zostaw W7.

W7 ma możliwość uruchamiania aplikacji w zgodności ze starszymi systemami.

Spróbuj zainstalować starszą grę na W7. Jeżeli nie ruszy a się jakoś zainstaluje to - plik startowy - PPM - Właściwości - Zgodność - Uruchom w trybie zgodności z XP SP3 - Zastosuj.

Po tym fakcie odpal ten plik z grą i zobacz czy zadziała. Jeżeli gra jest na płycie zrób to co wyżej.

 

Trudno mi radzić - w ogóle nie mam gier i nie gram.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...