Skocz do zawartości

Nie można odpalić Process Explorer, ani zainstalować Google Chrome


spawciu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Problem jak w temacie, nie mogę sobie z nim poradzić. Poprosze o naprowadzenie - co zrobić by działało. Picasso - kiedyś już raz mnie naprowadziłaś w tej materii. Trzeba było naprawić NET Framework, dzisiaj tak samo dałem napraw lecz ProcessExplorer dalej nie działa.

Komputer z typu "odstawionych na półkę na wszelki wypadek", po 2 latach poproszono mnie o sprawdzenie czy wszystko OK. Niby wszystko pracuje, są jednak 2 objawy niepokojące mnie:

 

1. Nie da się zainstalować przeglądarki Chrome.

 

2. Nie mozna uruchomić ProcessExplorer.

 

W zasadzie mozna to przełknąć gdyz komp będzie potrzebny do prostej pracy z dokumentami ale wolę się upewnić, że wszystko z nim OK. Logi dorzucam i pozdrawiam.

 

Gmer:

http://wklej.org/id/1554328/txt/

FRST:

http://wklej.org/id/1554331/txt/

Addition:

http://wklej.org/id/1554337/txt/

Shortcut:

http://wklej.org/id/1554464/txt/

OTL:

http://wklej.org/id/1554466/txt/ 

Extras:

http://wklej.org/id/1554467/txt/

 

 

Z góry przepraszam za wklejenie części logów ale padł serwis wklej.org a limit załączników nie pozwala na wklejenie więcej niż 21 KB. Może jakiś serwer awaryjny na przyszłośc?

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Temat przenoszę do działu XP. Brak oznak infekcji.

 

U mnie wklej.org działa, przekleiłam więc wszystko. Inne awaryjne serwisy wklejkowe: pastebin.pl, wklej.to. EDIT: kurde, wymazałeś mi wszystko co skorygowałam, zastąpiona zawartość posta poprzednią. Ponownie zedytowałam przywracając linki przeze mnie wstawione.

 

 

1. Nie da się zainstalować przeglądarki Chrome.

2. Nie mozna uruchomić ProcessExplorer.

Opisz dokładnie co się dzieje w punktach 1 i 2, jakie widzisz błędy. Z logów jedynie można się domyślić co ewentualnie się dzieje w punkcie 2, bo jest enigmatyczny błąd w Dzienniku zdarzeń:

 

Application errors:

==================

Error: (12/10/2014 06:41:08 PM) (Source: Application Error) (EventID: 1000) (User: )

Description: Aplikacja powodująca błąd procexp.exe, wersja 16.4.0.0, moduł powodujący błąd procexp.exe, wersja 16.4.0.0, adres błędu 0x000015e8.

Przetwarzanie zdarzenia określonego nośnika dla [procexp.exe!ws!]

Odnośnik do komentarza

...  EDIT: kurde, wymazałeś mi wszystko co skorygowałam, zastąpiona zawartość posta poprzednią. Ponownie zedytowałam przywracając linki przeze mnie wstawione.

Przepraszam najmocniej, do głowy mi nie przyszło że sprawię tyle kłopotów.

 

Błędy wklejam jako zrzuty a dla processexplorer dołączam też informacje w pliku .txt do przesłania dla Microsoftu:

 

"<?xml version="1.0" encoding="UTF-16"?>

<DATABASE>

<EXE NAME="procexp.exe" FILTER="GRABMI_FILTER_PRIVACY">

    <MATCHING_FILE NAME="procexp.exe" SIZE="2480312" CHECKSUM="0x1667AA6A" BIN_FILE_VERSION="16.4.0.0" BIN_PRODUCT_VERSION="16.4.0.0" PRODUCT_VERSION="16.04" FILE_DESCRIPTION="Sysinternals Process Explorer" COMPANY_NAME="Sysinternals - www.sysinternals.com" PRODUCT_NAME="Process Explorer" FILE_VERSION="16.04" ORIGINAL_FILENAME="Procexp.exe" INTERNAL_NAME="Process Explorer" LEGAL_COPYRIGHT="Copyright © 1998-2014 Mark Russinovich " VERFILEDATEHI="0x0" VERFILEDATELO="0x0" VERFILEOS="0x4" VERFILETYPE="0x1" MODULE_TYPE="WIN32" PE_CHECKSUM="0x264E2B" LINKER_VERSION="0x0" UPTO_BIN_FILE_VERSION="16.4.0.0" UPTO_BIN_PRODUCT_VERSION="16.4.0.0" LINK_DATE="09/01/2014 17:40:54" UPTO_LINK_DATE="09/01/2014 17:40:54" VER_LANGUAGE="Angielski (Stany Zjednoczone) [0x409]" />

</EXE>

<EXE NAME="kernel32.dll" FILTER="GRABMI_FILTER_THISFILEONLY">

    <MATCHING_FILE NAME="kernel32.dll" SIZE="1021952" CHECKSUM="0x3481F89F" BIN_FILE_VERSION="5.1.2600.6532" BIN_PRODUCT_VERSION="5.1.2600.6532" PRODUCT_VERSION="5.1.2600.6532" FILE_DESCRIPTION="Biblioteka DLL klienta Windows NT BASE API" COMPANY_NAME="Microsoft Corporation" PRODUCT_NAME="System operacyjny Microsoft® Windows®" FILE_VERSION="5.1.2600.6532 (xpsp_sp3_qfe.140312-0419)" ORIGINAL_FILENAME="kernel32" INTERNAL_NAME="kernel32" LEGAL_COPYRIGHT="© Microsoft Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone." VERFILEDATEHI="0x0" VERFILEDATELO="0x0" VERFILEOS="0x40004" VERFILETYPE="0x2" MODULE_TYPE="WIN32" PE_CHECKSUM="0xFB83C" LINKER_VERSION="0x50001" UPTO_BIN_FILE_VERSION="5.1.2600.6532" UPTO_BIN_PRODUCT_VERSION="5.1.2600.6532" LINK_DATE="03/12/2014 10:47:47" UPTO_LINK_DATE="03/12/2014 10:47:47" VER_LANGUAGE="Polski [0x415]" />

</EXE>

</DATABASE>"

post-3936-0-07160000-1418254613_thumb.jpg

post-3936-0-00600000-1418254693_thumb.jpg

post-3936-0-36760000-1418254701_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza

1. Błąd Google Chrome "Twój komputer nie spełnia minimalnych wymagań sprzętowych aplikacji Google Chrome" jest zgodny z prawdą. FRST Addition pokazuje archaiczny procesor:

 

Processor: AMD Athlon™ XP 1900+

 

Od wersji Google Chrome 35 (w chwili obecnej najnowsza wersja to 39) wzrosły wymagania sprzętowe: KLIK / KLIK. Konieczny procesor z obsługą SSE2. Zostaje więc póki co Firefox, który wprawdzie ma to samo w wymaganiach, ale nie są one aż tak ścisłe (dopuszczone uruchomienie na procesorze bez tej obsługi).

 

2. Błąd Process Explorer - nie wiem o co chodzi. Czy program w ogóle wcześniej działał na tym komputerze? Ponadto, ślady w logu wskazują, że to nie jest normalny Windows tylko przerabiany za pomocą nLite - co konkretnie kombinowano / wycinano?

 

3. Błąd "502 Bad Gateway" - to z wklej.org? Dziś raz też widziałam ten błąd tam. Ale obecnie wszystkie Twoje linki otwieram bez problemu. Czy Ty nie możesz ich nadal otworzyć?

 

 

PS. Przy okazji odinstaluj ten odpadek:

 

==================== Installed Programs ======================

 

LiveUpdate (Symantec Corporation) (HKLM\...\PsuedoLiveUpdate) (Version: 3.4.0.162 - Symantec)

Odnośnik do komentarza

OK, wobec tego bez chrome trzeba się obejść.

 

Co do wklej.org - dziś też nie mogę załadować niczego, wczoraj po załadowaniu 3 raportów odmówił współpracy i do dziś nie pozwala na wklejenie czegokolwiek. Sytuacja badana także na moim laptopie - wczoraj późnym wieczorem efekt ten sam, dziś z laptopa mogę załadować. Oba komputery wpięte pod ten sam router i jak dotychczas nie było żadnych problemów z jakimikolwiek urządzeniami korzystającymi z sieci. Problem dotyczy ładowania na serwer logów.

 

ProcessExplorer działał na tym komputerze na pewno, często używam tej aplikacji i jak dotąd nie miałem problemów z poprawnym działaniem. Zdarza się, ze nie chce się odpalić ale po naprawie Netframework zaskakuje zawsze. To pierwszy przypadek kiedy nie chce zastartować. Być może coś jest na rzeczy w tym systemie, gdyż mam podejrzenia że był naprawiany nakładką ale nikt mi o tym nie meldował. wskazuje chyba na to układ użytkowników (screen poniżej).

 

171_uzytkownik_tn.jpg

 

Jeśli n-Lite był w użyciu to jedyne co mi się kojarzy to integracja sterowników AHCI, cięć jako takich nie stosuję - stabilność ma dla mnie priorytetowe znaczenie.

 

System przyjął w nocy kilkadziesiąt poprawek a kolejne jeszcze czekają, być może sytuacja się poprawi. Jeśli nie to pewnie czeka reinstal systemu albo złomowanie sprzętu - może już czas na niego?

 

Tego LiveUpdate nigdzie nie mogę odinstalować, nie ma go ani w Program files ani w Dodaj usuń programy.

 

 

Edit:11.12.2014 21:13

Odkryłem rozwiązanie problemu z wklej.org a właściwie syn - okazało się, że w tekście mogą być nieakceptowane kolorowania niektórych znaków dla domyślnego ustawienia. Po zmianie ustawienia "Kolorowanie" na "Tekst only" log bez problemu ładuję się na stronę.

 

Edit: 15.12.2014

Póki co staruszek dość dobrze się spisuje, mam nadzieję ze jakiś czas jeszcze podziała. Dziekuję i pozdrawiam serdecznie za pomoc.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Oba "błędy" mam też w swoim komputerze - przy czym Chrome miałem zainstalowane już wcześniej i nadal działa, tylko nie daje się zaktualizować, wyświetlając żółty pasek z jednoznacznym (choć nieszczegółowym) komunikatem o tym, o czym napisała Picasso.

 

Natomiast rzeczywisty błąd Process Explorer występuje od wersji 16.3 (powtórzony w wersji 16.4) i sprawa ta jest "rozwojowa". Bodaj najlepszym miejscem na śledzenie biegu zdarzeń jest tu wątek 6397 forum Windows Sysinternals, gdzie informacja o tym błędzie pojawiła się po raz pierwszy na str.74, 13 sierpnia 2014r. (http://forum.sysinternals.com/process-explorer-bugs_topic6397_page74.html).

 

W każdym razie Process Explorer w wersji 16.2 (do pobrania np. z linku http://www.filehippo.com/download_process_explorer/download/77bce19cea2a9dcf7990df92f67dd964/ umieszczonego na stronie www: http://www.filehippo.com/pl/download_process_explorer/57074/) działa prawidłowo (przynajmniej u mnie).

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...