Skocz do zawartości

Czy mój laptop jest inwigilowany?


Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym się upewnić w 100% czy laptop który ostanio kupiłem nie ma zainstalowanego jakiegoś oprogramowania szpiegowskiego oraz czy nie ma możliwości, że ktoś może mieć zdalny dostęp do pulpitu czy jakichkolwiek informacji na tym komputerze bez mojej wiedzy. Nie chcę sprzętu formatować. Niepokoi mnie ruszający się (drgający) samoistnie kursor myszki.

Na komputerze jest TightVNC z którego korzystano tylko w kontaktach z administratorem sieci (ostatnio jakiś rok temu ale może się mi jeszcze przydać) ale nie jestem pewien czy to narzędzie umożliwia dostęp do mojego komputera bez mojej wiedzy i woli. Jesli to możliwe - odinstaluję.

Proszę o opinię i pomoc.

Addition.txt

Extras.Txt

FRST.txt

GMER.txt

OTL.Txt

Shortcut.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Chciałbym się upewnić w 100% czy laptop który ostanio kupiłem nie ma zainstalowanego jakiegoś oprogramowania szpiegowskiego oraz czy nie ma możliwości, że ktoś może mieć zdalny dostęp do pulpitu czy jakichkolwiek informacji na tym komputerze bez mojej wiedzy. Nie chcę sprzętu formatować.

Logi są limitowane do określonych sfer, na ich podstawie nie będzie 100% gwarancji. Tylko tyle co mogę powiedzieć to: brak widocznych oznak czynnej infekcji. W Firefox jest adware SweetPacks Toolbar for Firefox, zajmę się tym potem.

 

 

Niepokoi mnie ruszający się (drgający) samoistnie kursor myszki.

O niczym to nie świadczy. A ten system jest wprost obładowany softami i procesami, wpływ ESET Endpoint Antivirus też nieznany. Komputer typu ASUS z multum firmowych integracji - niektóre całkowicie zbędne i jeszcze produkujące problemy, np. ASUS WebStorage robiący takie oto "sztuczki": KLIK.

 

1. Rozpocznij od redukcji zbędnego oprogramowania oraz starych wersji. Tu lista co możesz odinstalować (zostaw tylko to z czego definitywnie korzystasz):

 

==================== Installed Programs ======================

 

„Windows Live Mesh ActiveX“ nuotolinių ryšių valdiklis (Version: 15.4.5722.2 - Microsoft Corporation)

Acrobat.com (Version: 1.2.443 - Adobe Systems Incorporated)

ActiveX контрола на Windows Live Mesh за отдалечени връзки (Version: 15.4.5722.2 - Microsoft Corporation)

Adobe AIR (Version: 1.1.0.5790 - Adobe Systems Inc.)

Adobe Media Player (Version: 1.1 - Adobe Systems Incorporated)

Adobe Reader X (10.1.3) - Polish (Version: 10.1.3 - Adobe Systems Incorporated)

Adobe Reader X (10.1.4) (Version: 10.1.4 - Adobe Systems Incorporated)

Apple Mobile Device Support (Version: 6.0.0.59 - Apple Inc.)

Apple Software Update (Version: 2.1.3.127 - Apple Inc.)

ASUS FancyStart (Version: 1.1.1 - ASUSTeK Computer Inc.) ----> wymiana grafiki ekranu bootowania

ASUS LifeFrame3 (Version: 3.0.25 - ASUS) ----> zrzuter ekranu / edytor powiązany z kamerą

ASUS Live Update (Version: 3.0.6 - ASUS) ----> autoaktualizacja sterów/BIOS

ASUS Music Maker (Version: 17.0.2.22 - MAGIX AG)

ASUS Power4Gear Hybrid (Version: 1.1.45 - ASUS) ----> tweaker zasilania

ASUS SmartLogon (Version: 1.0.0011 - ASUS) ----> logowanie do komputera za pomocą rozpoznawania twarzy

ASUS Splendid Video Enhancement Technology (Version: 1.02.0033 - ASUS) ----> "poprawianie" jakości obrazu

ASUS Video Magic (Version: 6.0.4710 - CyberLink Corp.)

ASUS Virtual Camera (Version: 1.0.21 - asus) ----> dostęp więcej niż jednej aplikacji równolegle do kamery

ASUS WebStorage (Version: 3.0.84.161 - eCareme Technologies, Inc.)

AsusVibe2.0 (Version: 2.0.4.617 - ASUSTEK)

Bing Bar (Version: 7.0.610.0 - Microsoft Corporation)

Control ActiveX Windows Live Mesh pentru conexiuni la distanță (Version: 15.4.5722.2 - Microsoft Corporation)

CyberLink LabelPrint (Version: 2.5.1908 - CyberLink Corp.)

CyberLink MediaEspresso (Version: 6.0.1123_32710 - CyberLink Corp.)

CyberLink Power2Go (Version: 6.1.3602c - CyberLink Corp.)

CyberLink PowerDirector (Version: 8.0.3327 - CyberLink Corp.)

CyberLink PowerDVD 10 (Version: 10.0.2312.52 - CyberLink Corp.)

Fast Boot (Version: 1.0.9 - ASUS) ----

Formant ActiveX programu Windows Live Mesh odpowiedzialny za obsługę połączeń zdalnych (Version: 15.4.5722.2 - Microsoft Corporation)

Gadu-Gadu 10 (Version: - GG Network S.A.)

Google Toolbar for Internet Explorer (Version: 7.5.5111.1712 - Google Inc.)

Java 7 Update 40 (64-bit) (Version: 7.0.400 - Oracle)

Java 7 Update 40 (Version: 7.0.400 - Oracle)

Java™ 6 Update 30 (64-bit) (Version: 6.0.300 - Oracle)

Kontrola Windows Live Mesh ActiveX za daljinske veze (Version: 15.4.5722.2 - Microsoft Corporation)

Kontrolnik Windows Live Mesh ActiveX za oddaljene povezave (Version: 15.4.5722.2 - Microsoft Corporation)

Music Now! (Version: 1.0.5.0 - Splashtop Inc.)

Ovládací prvek ActiveX platformy Windows Live Mesh pro vzdálená připojení (Version: 15.4.5722.2 - Microsoft Corporation)

Ovládací prvok ActiveX programu Windows Live Mesh pre vzdialené pripojenia (Version: 15.4.5722.2 - Microsoft Corporation)

Podstawowe programy Windows Live (Version: 15.4.3555.0308 - Microsoft Corporation)

Windows Live Mesh ActiveX Control for Remote Connections (Version: 15.4.5722.2 - Microsoft Corporation)

Windows Live Mesh ActiveX kontrola za daljinske veze (Version: 15.4.5722.2 - Microsoft Corporation)

Windows Live Mesh ActiveX vadīkla attālajiem savienojumiem (Version: 15.4.5722.2 - Microsoft Corporation)

Windows Live Mesh ActiveX-i juhtelement kaugühendustele (Version: 15.4.5722.2 - Microsoft Corporation)

Windows Live Mesh ActiveX-vezérlő távoli kapcsolatokhoz (Version: 15.4.5722.2 - Microsoft Corporation)

 

A stare zasobożerne GG10 wymienić najnowszą wersją (nieco lżejsza i mniej reklam ciągnących "prąd") lub zamienić lekkim nowoczesnym WTW: KLIK.

 

2. Po tym zrób nowy log FRST (włącznie z Addition) i będziemy oceniać jaki jest "stan kursora" i prowadzić dodatkowe akcje.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...