Skocz do zawartości

Windows 8.1 - nie działa Windows Defender


amanitac

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Bardzo proszę o pomoc szanownych Państwa. Mam zainstalowany świeży system windows 8.1 działa mi usługa centrum akcji ale jak chcę uruchomić Windows Defender pojawia się komunikat, że nie jest to możliwe, proszę spróbować później... Przeczytałem wszystkie wątki z tego forum. Nie mam żadnych śmieci na dysku, jest sformatowany i postawiony świeży system. Przejrzałem ten temat

https://www.fixitpc.pl/topic/18848-komunikat-centrum-akcji-nie-może-włączyć-usługi-windows-defender/

zrobiłem rady w nim zawarte ale wciąż nic się nie zmieniło. Bardzo proszę o pomoc.

FRST.txt

OTL.Txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Mam zainstalowany świeży system windows 8.1 działa mi usługa centrum akcji ale jak chcę uruchomić Windows Defender pojawia się komunikat, że nie jest to możliwe, proszę spróbować później...

(...)

Nie mam żadnych śmieci na dysku, jest sformatowany i postawiony świeży system.

Ten system nie ma w ogóle Windows Defender, został całkowicie wycięty na poziomie plików oraz rejestru, o czym zawiadamia log z FSS:

 

Windows Defender:

==============

WinDefend Service is not running. Checking service configuration:

Checking Start type: ATTENTION!=====> Unable to open WinDefend registry key. The service key does not exist.

Checking ImagePath: ATTENTION!=====> Unable to open WinDefend registry key. The service key does not exist.

 

File Check:

========

ATTENTION!=====> C:\Program Files\Windows Defender\MpSvc.dll FILE IS MISSING AND SHOULD BE RESTORED.

ATTENTION!=====> C:\Program Files\Windows Defender\MsMpEng.exe FILE IS MISSING AND SHOULD BE RESTORED.

 

Twój Windows nie wygląda na legalny ani oryginalny, tylko pobrany skądś pokątnie (aktywacja manipulowana via KMSpico v9.1.3) i modyfikowany przez tego kto robił płytę. Od razu po instalacji całkowity brak Windows Defender w systemie, więc należy założyć, że pobrałeś płytę Windows 8.1, w której ktoś grzebał i wyciął po prostu ten element. Raport FRST sygnalizuje zresztą, że były manipulacje, bo są różne polityki, których w normalnej instalacji brak. Taki system jak Twój już widziałam w tym temacie: KLIK.

 

Windows Defender jest zintegrowanym komponentem Windows, więc nie jest możliwe jego uzupełnienie na zasadzie "reinstalacji" przy udziale instalatora programu. Po prostu należy zainstalować pełny niemodyfikowany system.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...