Skocz do zawartości

Zawieszanie się


adela

Rekomendowane odpowiedzi

A no teraz kumam bo myslałam że mają własnie być zaznaczone. Juz robię nie denerwuj się, przepraszam ,,ja to nie złośliwie tak robiłam . Nie wiedziałam że to taka wielka robota z tym ulepszeniem, znam kogoś co się zna na koputerach i mogłabym jak bedę w Warszawie isć do tego gościa i tylko nie wiem co mu powiedzieć bo zapytałabym go czy mi zrobi to i to ale właśnie nie wiem konkretnie co, a on jest jakimś nieludzkim typem i bardzo sie denerwje jak ja coś chcę i nie wiem konkretnie co. Powiedz mi o co mam go spytać bo to sąsiad mojej cioci i robi czasem mi za darmo , więc może byłaby szansa.

FRST.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Na tym lapku mozna rozbudować pamięć do 2 gb. Według specyfikacji powinna tam sie znajdować pamieć ram DDR2 667 MHz.

 

Pobierz HWinfo, wersje portable zapisz na dysk plik zip. Utwórz w dowolnym miejscu katalog o nazwie hwinfo i wypakuj do niego pobrane archiwum. Wejdź do katalogu Hwinfo i uruchom plik hwinfo.exe i pokaż obrazek który sie pojawi po uruchomieniu programu.

 

http://www.hwinfo.com/files/hw32_448.zip

Odnośnik do komentarza

Mam jeszcze pytanie skoro na tym kompie są 2 dyski C i D a ja prawie nie używam tego D i jest prawie pusty .to czy można by częsc pamieci zdjać z D i dołożyć na C czy to nie jest możliwe.? No bo jak picasso mi kazała tam powyrzucać to się zrobiło luźno a teraz znów widzę że się robi mało miejsca i to nie ja to robię tylko komp sam coś dodaje , nawet widziałam jak sobie instalował jkiś update bez mojej wiedzy i gdybym go nie chciała zamknąć to bym o tym nie wiedziała tylko jak zamykałam to on mi dał komunikat zeby nie wyłanczać bo jakieś update robi, czyli jak on tak sam może sobie dodawac to znaczy ze za jakiś czas znów stanie bo sobie za dużo naładuje.

Odnośnik do komentarza

Mam jeszcze pytanie skoro na tym kompie są 2 dyski C i D a ja prawie nie używam tego D i jest prawie pusty .to czy można by częsc pamieci zdjać z D i dołożyć na C czy to nie jest możliwe.? No bo jak picasso mi kazała tam powyrzucać to się zrobiło luźno a teraz znów widzę że się robi mało miejsc

Nie wiem ile obecnie wolnego miejsca zostało na dysku C. Mogę się odnieść do wcześniejszych wyników. Statystyki z samego początku:

 

==================== Drives ================================

 

Drive c: (ACER) (Fixed) (Total:51.14 GB) (Free:15.67 GB) NTFS ==>[Drive with boot components (obtained from BCD)]

Drive d: (DATA) (Fixed) (Total:50.89 GB) (Free:50.61 GB) NTFS

Drive h: (Expansion Drive) (Fixed) (Total:465.76 GB) (Free:158.6 GB) NTFS

 

==================== MBR & Partition Table ==================

 

Disk: 0 (Size: 111.8 GB) (Disk ID: C2D6B1CA)

Partition 1: (Not Active) - (Size=9.8 GB) - (Type=27)

Partition 2: (Active) - (Size=51.1 GB) - (Type=06)

Partition 3: (Not Active) - (Size=50.9 GB) - (Type=07 NTFS)

 

========================================================

Disk: 1 (Size: 465.8 GB) (Disk ID: 0C3057C5)

Partition 1: (Not Active) - (Size=465.8 GB) - (Type=07 NTFS)

 

Po akcjach w temacie zyskane tylko niecałe 2GB:

 

==================== Drives ================================

 

Drive c: (ACER) (Fixed) (Total:51.14 GB) (Free:17.39 GB) NTFS ==>[Drive with boot components (obtained from BCD)]

Drive d: (DATA) (Fixed) (Total:50.89 GB) (Free:50.61 GB) NTFS

Drive h: (Expansion Drive) (Fixed) (Total:465.76 GB) (Free:158.3 GB) NTFS

 

Prawdopodobnie w prosty sposób nie można zmienić układu partycji / ich rozmiaru i są wymagane szczególne działania zaawansowane, gdyż dysk posiada ukrytą partycję ~10GB z Recovery Acer. Prawdopodobnie jest uwzględniona sztywna geometria dysku i po zmianie rozmiarów partycji C+D sposobami standardowymi zostanie uszkodzony dostęp do Recovery.

 

 

czyli jak on tak sam może sobie dodawac to znaczy ze za jakiś czas znów stanie bo sobie za dużo naładuje

Miejsce na dysku nie jest stałe i nie będzie, w Windows zachodzi wiele procesów, które powoduje fluktuacje miejsca. Wg statystyk podanych wyżej poblemem raczej nie było miejsce na dysku, zwolniło się tylko niecałe 2GB, co ja nie podepnę pod frazę "zrobiło się luźno". Póki co, to efekty końcowe wskazują, że jest tu problem z czymś innym - logi sugerują brak pamięci (wysoki procent pamięci w użyciu).

 

 

A osobiste dane należy dla własnego bezpieczeństwa starać się trzymać na innej partycji niż systemowa C.

 

 

 

 

PS. Nawiasem mówiąc ostatni z dostarczonych logów FRST i tak był źle zrobiony (nie mogę się doprosić o odznaczenie pola Services) i się poddałam.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Błagam pomóżcie dziś już sam się wyłacza robi sie niebieski ekran i białe literki i wyłącza sie nie ogę przeczytać co tam pisza , zrobiłam jeszcze teraz scan . Proszę pomóc bo jż i google chrom ulega awarii czasem sie wyłącza, niechby chodził wolno ale jakotako może mi sie przecież całkiem zepsuć tak mnie to przeraża.

Addition.txt

FRST.txt

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...