Skocz do zawartości

iexplore.exe - problem z błędami APPCRASH


Rekomendowane odpowiedzi

Po włączeniu kompa chciałem uruchomić przeglądarke IE i otworzyło się z 15szt. okienek i że niema połączenia z siecią ,przeglądarka firefox chodzi jakby normalnie.Ponieważ ten problem z IE się powtarza dość często i w centrum akcji w konserwacji systemu pojawia się komunikat o błędzie APPCRASH.

Szukałem na googlach co to za błąd i napotkałem na strone która pisze że można to naprawić jest to hxxp://www.appcrash.org/ i po próbnej instalacji -  ESETnod -32 sygnalizował trojana .Przerwałem tą instalacje i zacząłem usuwać te wszystkie pliki   przy pomocy Malwarebytes Anti-Malware, ESET przeskanowłem PC i coś poumieszczał w kwarantannie .Uznałem że wszystko co złe usunąłem.Kopi z tych działań nie zachowałem.

Proszę Cię o sprawdzenie logów czy faktycznie wszystko usunąłem,czy to może być przyczyną z IE  czy to jest stary problem

"Microsoft-Windows-Kernel-Processor-Power" czy jeszcze coś innego .Log z gmera został przerwany i pokazał się taki komunikat" W stacji nie ma dysku.Włóż dysk do stacji\Device\Harddisk3\DR3."pozostałe logi w załącznikach

W tej  chwili IE chodzi poprawnie

Addition.txt

FRST.txt

Shortcut.txt

gmer.txt

błąd.txt

OTL.Txt

Extras.Txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Szukałem na googlach co to za błąd i napotkałem na strone która pisze że można to naprawić jest to hxxp://www.appcrash.org/ i po próbnej instalacji - ESETnod -32 sygnalizował trojana .Przerwałem tą instalacje i zacząłem usuwać te wszystkie pliki przy pomocy Malwarebytes Anti-Malware, ESET przeskanowłem PC i coś poumieszczał w kwarantannie .

Adres wyiksowałam, by nikt tam nie klikał. Z daleka od takich stron, które niby oferują rozwiązania błędów, ale trzeba jakiś "skaner" stamtąd ściągać. To typowe manipulacje, by przekonać do niepożądanych instalacji.

 

 

Proszę Cię o sprawdzenie logów czy faktycznie wszystko usunąłem, czy to może być przyczyną z IE

(...)

W tej chwili IE chodzi poprawnie

Nazwa aplikacji powodującej błąd: iexplore.exe, wersja: 11.0.9600.17420, sygnatura czasowa: 0x545ad233

Nazwa modułu powodującego błąd: MSHTML.dll, wersja: 11.0.9600.17420, sygnatura czasowa: 0x545ae63c

 

Błąd powoduje jeden z modułów Microsoftu, więc trudno tu cokolwiek powiedzieć na ten temat. Skoro obecnie IE chodzi poprawnie, nasuwa się:

 

1. Wg raportu 12 listopada odbyła się jakaś aktualizacja Windows, która zaaplikowała nowe wersje niektórych plików silnika IE (w tym ów wymieniany jako moduł powodujący błąd), więc być może to rozwiązało problem.

 

==================== One Month Created Files and Folders ========

 

2014-11-12 10:07 - 2014-11-06 04:10 - 19781632 _____ (Microsoft Corporation) C:\Windows\system32\mshtml.dll

 

2. Albo wyłączenie starych lub niekompatybilnych dodatków. Widzę, że manipulowałeś jakimś menedżerem i wyłączone są w IE rozszerzenia FlipAlbum / FlipViewer (to są straszne starocie i nie wykluczone, że mogą powodować problemy) i RealPlayer. Te wpisy i tak usunę.

 

BHO: No Name -> Disabled:{3049C3E9-B461-4BC5-8870-4C09146192CA} -> No File

BHO: No Name -> Disabled:{4401FDC3-7996-4774-8D2B-C1AE9CD6CC25} -> No File

 

 

czy to jest stary problem

"Microsoft-Windows-Kernel-Processor-Power"

A ten błąd (nie powiązany z powyższym problemem IE) nadal występuje, ale to już omawialiśmy wiele razy:

 

System errors:

=============

Error: (11/18/2014 05:12:09 PM) (Source: Microsoft-Windows-Kernel-Processor-Power) (EventID: 6) (User: ZARZĄDZANIE NT)

Description: Niektóre funkcje zarządzania energią procesora w czasie wydajności zostały wyłączone z powodu znanego problemu z oprogramowaniem układowym. Skontaktuj się z producentem komputera w celu uzyskania aktualizacji oprogramowania układowego.

 

 

 


W raportach brak oznak infekcji. Tylko kosmetyka do wykonania (usunięcie pustych wpisów i czyszczenie Temp). Otwórz Notatnik i wklej w nim:

 

CloseProcesses:
S3 ASCAntivirusSrv; No ImagePath
BootExecute:
BHO: No Name -> Disabled:{3049C3E9-B461-4BC5-8870-4C09146192CA} -> No File
BHO: No Name -> Disabled:{4401FDC3-7996-4774-8D2B-C1AE9CD6CC25} -> No File
Toolbar: HKU\S-1-5-21-4045998331-1084192385-2102066057-1001 -> No Name - {91397D20-1446-11D4-8AF4-0040CA1127B6} - No File
C:\Program Files\mozilla firefox\plugins
C:\ProgramData\PC1Data
C:\ProgramData\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\Accessories\System Tools\Internet Explorer (No Add-ons).lnk
C:\Users\Tadeusz\AppData\Roaming\Mozilla\Firefox\Profiles\ygqgnt9d.default-1407678463037\Extensions\adremoveext@adremoveext.net
Reg: reg delete "HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Shared Tools\MSConfig\services" /f
Reg: reg delete "HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes\${searchCLSID}" /f
Reg: reg delete "HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes\BBA405ADD7B17A75BFCF151CDA60224C" /f
Reg: reg delete "HKU\S-1-5-18\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes" /f
Reg: reg delete "HKU\S-1-5-19\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes" /f
Reg: reg delete "HKU\S-1-5-20\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes" /f
RemoveDirectory: C:\Users\Administrator
EmptyTemp:

 

Plik zapisz pod nazwą fixlist.txt i umieść obok narzędzia FRST. Uruchom FRST i kliknij w Fix. Czekaj cierpliwie, nie przerywaj działania. Gdy Fix ukończy pracę, system zostanie zresetowany. W tym samym katalogu skąd uruchamiano FRST powstanie plik fixlog.txt. Przedstaw go.

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...