Skocz do zawartości

Nie mogę uruchomić Harmonogramu zadań


Lipstick

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

mój problem polega na tym, że nie mogę uruchomić Harmonogramu Zadań, który jest mi niezbędny do defragmentacji dysków. Gdy próbuję go uruchomić, otrzymuję komunikat "Nie można odnaleźć komputera zdalnego".

 

Wchodzę zatem w services.msc, wybieram z listy Harmonogram Zadań (typ uruchomienia jest ustawiony na Automatyczny), jednak wyskakuje kolejne okno, tym razem Błąd 1068, że "Uruchomienie usługi zależności lub grupy nie powiodło się" (obrazek w załączeniu).

 

Z czego wynika w/w błąd i jak go naprawić?

 

PS Dodam, że defragmentacja programami typu Defraggler, PerfectDisk itp. mnie nie interesuje.

 

Będę wdzięczna za pomoc.

 

post-14398-0-74900000-1415796957_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Wchodzę zatem w services.msc, wybieram z listy Harmonogram Zadań (typ uruchomienia jest ustawiony na Automatyczny), jednak wyskakuje kolejne okno, tym razem Błąd 1068, że "Uruchomienie usługi zależności lub grupy nie powiodło się" (obrazek w załączeniu).

Ten błąd oznacza, iż jest wyłączona usługa Dziennik zdarzeń (nadrzędna zależność dla Harmonogramu). Otwórz Notatnik i wklej w nim:

 

Windows Registry Editor Version 5.00
 
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\services\eventlog]
"Start"=dword:00000002

 

Z menu Notatnika > Plik > Zapisz jako > Ustaw rozszerzenie na Wszystkie pliki > Zapisz jako FIX.REG

 

Kliknij prawym na plik i z menu wybierz opcję Scal. Potwierdź import do rejestru. Zresetuj system.

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...