Skocz do zawartości

Error loading operating system


janou

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, na wstępie: nie mogę załączyć żadnych logów, windows mi nie startuje. Piszę ponieważ walczę już z tym cały dzień i nic;/ Napiszę w punktach co zrobiłem i co chciałem osiągnąć żeby było wszystko czytelne:

 

1. Chciałem na starym dysku zainstalować XP. Dysk podłączyłem za pomocą kieszeń przez USB do komputera z win 7

2. Myślałem że z poziomu win7 można zainstalować win XP na czystym dysku ale jednak się nie dało. 

3. Zrobiłem bootowalnego penka z XP i odpaliłem kompa.

4. Wcześniej żeby nie pomylić dysków poopisywałem je na swój sposób.

5. Próba zainstalowania XP na czystym dysku nieudana, dowiedziałem się że muszę jednak podłączyć go pod SATA

6. Wyłączyłem więc dysk z win7 i podłączyłem czysty, wszystko poszło ok. XP zainstalowany.

7. Odłączyłem dysk i z powrotem podłączyłem z win7

 

I tu zaczyna się problem. Błąd jak w temacie. Dodam że korzystając z penka na którym mam win 7, uruchamiając narzędzie do naprawy systemu nic to nie daje- zamieszczam screena. Narzędzie widzi mój dysk na którym zainstalowany jest win7 ale nic to nie daje. Nie mam pojęcia co robić;/ Pomoże ktoś? Na necie jest kilka rozwiązań, ale zmuszają mnie one to kupna programów. Ja z kolei nie ufam takiej komercji bo przeważnie takie programy nie dają żadnych efektów. Przykład: https://neosmart.net/wiki/error-loading-operating-system/. A i na koniec dodam że z poziomu instalacji systemu win 7 z penka  podczas opcji naprawy systemu uruchomiłem przywracanie systemu przez ostatni punkt, wszystko przebiegło pozytywnie, ale żadnych efektów nie dało. Pomocy! 

 

Pozdrawiam

 

 

http://zapodaj.net/61751cb332f9e.jpg.html

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

3. Zrobiłem bootowalnego penka z XP i odpaliłem kompa.

4. Wcześniej żeby nie pomylić dysków poopisywałem je na swój sposób.

5. Próba zainstalowania XP na czystym dysku nieudana, dowiedziałem się że muszę jednak podłączyć go pod SATA

O ile dobrze rozumiem, na tym etapie dysk z Windows 7 był obecny podczas próby instalacji XP. Objaw sugeruje, że instalator XP nadpisał obszar startowy dysku z Windows 7.

 

 

na wstępie: nie mogę załączyć żadnych logów, windows mi nie startuje

Poproszę o log z FRST. On przynajmniej pokaże jaki jest rozkład partycji i jaka obecnie sygnatura jest w MBR (kod zgodny z XP czy z Windows 7).

 

 

Dodam że korzystając z penka na którym mam win 7, uruchamiając narzędzie do naprawy systemu nic to nie daje- zamieszczam screena. Narzędzie widzi mój dysk na którym zainstalowany jest win7 ale nic to nie daje. Nie mam pojęcia co robić;/ Pomoże ktoś? Na necie jest kilka rozwiązań, ale zmuszają mnie one to kupna programów.

Tam jest podana również naprawa przy udziale środowiska RE systemu Windows 7 (czyli bez korzystania z żadnych dodatkowych rozwiązań), do którego przecież masz dostęp, bo uruchamiałeś "Narzędzie do naprawy systemu". Czy w ogóle próbowałeś komendy bootrec (z przełącznikami /FixMbr /FixBoot i /RebuildBcd)?

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...