Skocz do zawartości

TEMAT: zakażenie WIN32: [Susp], [Adw], [Rtk]


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie!

 

Doceniam Wasze codzienne zaangażowanie, pracę i to, jaką nieocenioną pomoc niesiecie na co dzień, lecz tym razem sama o nią proszę!

 

Jestem użytkownikiem win8. x64, chce wyleczyć system z Waszą pomocą.

Pierwsza "poważniejsza" infekcja na nim miała miejsce kilka m-cy temu. Po drodze przytrafiły się następne, a od przedwczoraj "to" zaczęło bardziej utrudniać życie...

 

Z góry dziękuję za pomoc!

 

Pozdrawiam

 

 

=========================================================

 

Mój problem wygląda następująco:

 

 

1-sza infekcja

 

 

Objawy:

  • zmieniona strona startowa
  • na każdej www. pełno reklam
  • wyskakujące okienka 
  • obciążona (spowolniona) przeglądarka
Podjęte czynności: 
  • skan i kasacja AdwCleaner'em (pliki w załączeniu)
Spostrzeżenia:  
  • reklamy i wyskakujące okienka pozostały w dalszym ciągu, choć nie były już tak uciążliwe.
2. [Rtk]

 

O:

  • przekierowania na inne strony i automatyczne pobieranie pliku
  • systemowe komunikaty o jav'ie 
PCz:
  • avast wykrywa i umieszcza w kwarantannie [Rtk] (screen w zał.)
S:
  • utrzymanie stanu poprzedniego
  • bardzo dużo folderów i plików ukrytych stało się widocznych (?)
3. [susp], [Adw], [Rtk]

 

O:

  • zmiana strony startowej
  • busz reklam
  • wyskakujące okienka
  • brak internetu (problem z serv proxy)
PCz:
  • avast wykrywa i umieszcza w kwarantannie nowy/e [susp], [Adw], [Rtk]
  • skan AdwCleaner (*zaktualizowany)
  • przygotowywanie raportów OLT
  • restart - ponownie uruchomienie systemu zakończone niebieskim " :( + komunikat o błędzie z którym nie uporał się system" win8.

(u dołu tekstu był ten raport jakoś nazwany - niestety nie zapamiętałam "kodu?" błędu który go wywołał...)

  • po restarcie odcięcie od internetu i komunikat:

"pliki, które zostaną wysłane do firmy Microsoft 

C:\Windows\Minidump\111014-12593-01.dmp

C:\Users\KAROLINA\AppData\Local\Temp\WER-67906-0.sysdata.xml

C:\Windows\MEMORY.DMP"

  • przygotowywanie rap. GMER (*ograniczenie antywirusa)
  • problemy z GMER'em. komunikat w sekcji:

​C:\WINDOWS\system32\config\system: Proces nie może uzyskać dostępu do pliku, ponieważ jest on używany przez inny proces.

C:\Users\KAROLINA\ntuser.dat: Proces nie może uzyskać dostępu do pliku, ponieważ jest on używany przez inny proces.

  • system w tryb awaryjny i rap. z GMER (*mało waży)
S:
  • spowolniony czas reakcji systemu
  • po przeskanowaniu AdwC. i ponownym uruchomieniu brak internetu - komunikat, że ustawienie proxy zostało zmienione (*ten problem po części rozwiązany - przez przywrócenie systemu, jednakże przywracanie systemu nie zostało ukończone pomyślnie [screen w zał])
INFO: Nie udało mi się zamieścić zipa z raportami AdwC. wrzucam pierwsze i ostatnie logi.

 

 

Tak to ogólnie wyglądało. Mam nadzieję, że w miarę podanych informacji uda się również dokonać szczegółowej naprawy ;)

Bardzo proszę o weryfikację  ^_^  

 

Pozdrawiam!

GMER.txt

GMER awaryjny.txt

FRST.txt

Addition.txt

Shortcut.txt

OTL.Txt

Extras.Txt

post-14409-0-90300000-1415695301_thumb.jpeg

post-14409-0-54700000-1415695309_thumb.jpeg

AdwCleanerS0.txt

AdwCleanerS6.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Nie wiem skąd były pobierane narzędzia, ale użyte wersje nie są najnowsze:

- Posługujesz się wersją FRST z 4 listopada, bieżąca wersja jest wczoraj. Link w przyklejonym: KLIK.

- Zastosowany AdwCleaner v3.214, a najnowsza wersja to v4.101. Link w przyklejonym: KLIK.

 

 

INFO: Nie udało mi się zamieścić zipa z raportami AdwC. wrzucam pierwsze i ostatnie logi.

Rozszerzenie ZIP jest niedopuszczalne w załącznikach, każdy by sobie mógł ładować paczki niewiadomego pochodzenia (nawet z wirusami). Jedyne dopuszczalne formaty to TXT. Logi AdwCleaner należy dołączać z osobna. Proszę o dostarczenie wszystkich raportów z oznaczeniem S:

 

AdwCleaner[s0].txt - [4438 octets] - [01/07/2014 15:00:45]

AdwCleaner[s1].txt - [1595 octets] - [23/07/2014 13:07:15]

AdwCleaner[s2].txt - [1082 octets] - [29/07/2014 22:10:46]

AdwCleaner[s3].txt - [1888 octets] - [13/08/2014 19:38:00]

AdwCleaner[s4].txt - [1323 octets] - [14/08/2014 23:53:22]

AdwCleaner[s5].txt - [1443 octets] - [02/10/2014 13:58:22]

AdwCleaner[s6].txt - [3553 octets] - [09/11/2014 22:43:27]

 

 

bardzo dużo folderów i plików ukrytych stało się widocznych (?)

Skan OTL przestawia opcje Widoku związane z pokazywaniem ukrytych. Ma to na celu uproszczenie pomocy, gdyby była konieczność ręcznego skasowania czegoś. Po prostu w Opcjach folderów zaznacz z powrotem Ukryj chronione pliki systemu operacyjnego.

 

 

spowolniony czas reakcji systemu

po przeskanowaniu AdwC. i ponownym uruchomieniu brak internetu - komunikat, że ustawienie proxy zostało zmienione (*ten problem po części rozwiązany - przez przywrócenie systemu, jednakże przywracanie systemu nie zostało ukończone pomyślnie [screen w zał])

Jeśli chodzi o stan systemu, to są odpadki adware wiodoczne, Proxy w Internet Explorer nadal czynne, a system jest zgwałcony instalacjami antywirusowymi, tu należy się dziwić, że się uruchomił i nie został zablokowany. W tle działają mocarne pakiety kolidujące ze sobą: avast! Free Antivirus i McAfee Internet Security. To jest z pewnością conajmiej jedna z przyczyn spowolnienia.

 

 

 

Przeprowadź następujące działania:

 

1. Przez Panel sterowania odinstaluj adware WindowsMangerProtect20.0.0.502, nadwyżkową instalację McAfee Internet Security oaz stare dziurawe wersje Adobe Reader 6.0.2 CE, Java 7 Update 55 (ten Adobe Reader to przegięcie!).

 

2. Pobierz najnowszy FRST z przyklejonego. Otwórz Notatnik i wklej w nim:

 

CloseProcesses:
CHR StartupUrls: Default -> "hxxp://www.mystartsearch.com/?type=hp&ts=1415565385&from=amt&uid=ST1000LM014-1EJ164_W380KHNAXXXXW380KHNA"
CHR DefaultSearchKeyword: Default -> mystartsearch
ProxyEnable: Internet Explorer proxy is enabled.
ProxyServer: http=127.0.0.1:51404;https=127.0.0.1:51404
StartMenuInternet: IEXPLORE.EXE - C:\Program Files (x86)\Internet Explorer\iexplore.exe
BHO-x32: NetCrawl -> {769a91da-209f-47fe-88b9-b0321b0982c8} -> C:\Program Files (x86)\NetCrawl\NetCrawlbho.dll No File
Toolbar: HKLM - avast! WebRep - {318A227B-5E9F-45bd-8999-7F8F10CA4CF5} - No File
HKLM\...\Policies\Explorer: [NoControlPanel] 0
HKLM\...\Policies\Explorer: [NoFolderOptions] 0
Task: {A55B8F54-709F-4B58-B239-456B51DE9BD1} - System32\Tasks\e-pity2013_kwiecien => C:\Program Files (x86)\e-file\e-pity2013\Assets\signxml.exe
Task: {E86A6D5D-F91B-4E18-8470-C2EB8CAF2FBB} - System32\Tasks\e-pity2013_styczen => C:\Program Files (x86)\e-file\e-pity2013\Assets\signxml.exe
R2 WindowsMangerProtect; C:\ProgramData\WindowsMangerProtect\ProtectWindowsManager.exe [535936 2014-07-01] (Fuyu LIMITED)
C:\ProgramData\WindowsMangerProtect
C:\Users\KAROLINA\CD95F661A5C444F5A6AAECDD91C240E0.TMP
C:\Users\KAROLINA\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Default\Preferences
C:\Users\KAROLINA\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Default\Local Storage\*localstorage*
C:\Users\KAROLINA\AppData\Roaming\LookThisUp
C:\Users\KAROLINA\AppData\Roaming\mystartsearch
Reg: reg delete HKCU\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\mountpoints2 /f
Reg: reg add "HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes" /v DefaultScope /t REG_SZ /d {0261933D-98CF-45FA-A42A-09272D60CF6B} /f
Reg: reg add "HKLM\SOFTWARE\Wow6432Node\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes" /v DefaultScope /t REG_SZ /d {0261933D-98CF-45FA-A42A-09272D60CF6B} /f
Reg: reg delete "HKU\S-1-5-18\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes" /f
Reg: reg delete "HKU\S-1-5-19\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes" /f
Reg: reg delete "HKU\S-1-5-20\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes" /f
EmptyTemp:

 

Adnotacja dla innych czytających: skrypt unikatowy - dopasowany tylko i wyłącznie pod ten system, proszę nie stosować na swoich systemach.

 

Plik zapisz pod nazwą fixlist.txt i umieść obok narzędzia FRST. Uruchom FRST i kliknij w Fix. Czekaj cierpliwie, nie przerywaj działania. Gdy Fix ukończy pracę, system zostanie zresetowany. W tym samym katalogu skąd uruchamiano FRST powstanie plik fixlog.txt.

 

3. W Google Chrome:

  • Ustawienia > karta Ustawienia > Pokaż ustawienia zaawansowane > zjedź na sam spód i uruchom opcję Zresetuj ustawienia przeglądarki. Zakładki i hasła nie zostaną naruszone.
  • Ustawienia > karta Ustawienia > sekcja Wyszukiwanie > klik w Zarządzanie wyszukiwarkami > skasuj z listy mystartsearch (o ile nadal będzie widzialny).
  • Zresetuj cache wtyczek. W pasku adresów wpisz chrome://plugins i ENTER. Na liście wtyczek wybierz dowolną i kliknij Wyłącz. Następnie wtyczkę ponownie Włącz.
4. Zrób nowy log FRST z opcji Scan (bez Addition i Shortcut). Dołącz też plik fixlog.txt.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Dziękuję Pani picasso za odpowiedź! :thumbsup: 

 

Nie wiem skąd były pobierane narzędzia, ale użyte wersje nie są najnowsze:

- Posługujesz się wersją FRST z 4 listopada, bieżąca wersja jest wczoraj. Link w przyklejonym: KLIK.

- Zastosowany AdwCleaner v3.214, a najnowsza wersja to v4.101. Link w przyklejonym: KLIK.

 

Wszystko pobrałam wczoraj z Waszego manuala w dniu wczorajszym. Myślę, że mogło coś się pozmieniać w ciągu ostatniej doby.

tak AdwC był stary ale został wcześnie rano 10.11 zaktualizowany do v4.101

 

 

"... a system jest zgwałcony instalacjami antywirusowymi"

aż mi głupio :unsure: ...

 

 

(ten Adobe Reader to przegięcie!).

:confused:

 

 w załaczeniu:

  • pozostałe logi z AdwCleaner'a
  • nowy frst
Dziękuję raz jeszcze za pomoc :D

udanego wieczoru! 

 

Pozdrawiam

FRST.txt

AdwCleanerS0.txt

AdwCleanerS1.txt

AdwCleanerS2.txt

AdwCleanerS3.txt

AdwCleanerS4.txt

AdwCleanerS5.txt

AdwCleanerS6.txt

Odnośnik do komentarza

Skrypt do FRST w ogóle nie został wykonany. Powtarzaj punkt 2 z poprzedniej instrukcji, dostarcz wynikowy fixlog.txt, a po tym zrób nowy log z FRST (bez Addition i Shortcut).

 

 

Adobe Reader to przegięcie!

Tu mi chodziło, iż jest to tak stara wersja (z 2006), zresztą instalowana na nowoczesnym Windows 8, że aż strach korzystać. Przeterminowane oprogramowanie ma luki zabezpieczeń i może być używane do infekowania systemu. Ten stary Adobe Reader to chodząca bomba zegarowa.

 

 

Wszytsko pobrałam wczoraj z Waszego manuala w dniu wczorajszym. Myślę, że mogło coś się pozmieniać w ciągu ostatniej doby.

Nie wiem dlaczego takie wersje zostały pobrane, bo w czasie gdy je pobierałaś były z pewnością nowsze dostępne pod tymi linkami...

 

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

ok, dałam ciała z pkt 2... euforia wzięła górę ponieważ system działa znacznie lepiej.

 

Plik zapisz pod nazwą fixlist.txt i umieść obok narzędzia FRST. Uruchom FRST i kliknij w Fix. Czekaj cierpliwie, nie przerywaj działania. Gdy Fix ukończy pracę, system zostanie zresetowany. W tym samym katalogu skąd uruchamiano FRST powstanie plik fixlog.txt.

 

(error). podany skrypt już został przeze mnie użyty 11.11 o 22.04.

fixlog powstał w tym katalogu jak mówisz, ale oprócz danych w nagłówku nie zawierał treści. komp nie został zresetowany. 

 

3. W Google Chrome:

  • Ustawienia > karta Ustawienia > Pokaż ustawienia zaawansowane > zjedź na sam spód i uruchom opcję Zresetuj ustawienia przeglądarki. Zakładki i hasła nie zostaną naruszone.
  • Ustawienia > karta Ustawienia > sekcja Wyszukiwanie > klik w Zarządzanie wyszukiwarkami > skasuj z listy mystartsearch (o ile nadal będzie widzialny).
  • Zresetuj cache wtyczek. W pasku adresów wpisz chrome://plugins i ENTER. Na liście wtyczek wybierz dowolną i kliknij Wyłącz. Następnie wtyczkę ponownie Włącz.

 

pkt. wykonany w 100% i tu się za bardzo podekscytowałam ^_^

 

4. Zrób nowy log FRST z opcji Scan (bez Addition i Shortcut). Dołącz też plik fixlog.txt.

 

zrobiłam nowy log FRST i go poprzednio zamieściłam zamiast fixloga.

 

więcej grzechów nie pamiętam. chyba bardziej namieszać się nie dało?! :ph34r:

 

co teraz zrobimy Sensei?

(jeśli nie było restartu to zmiany nie zostały w ogóle wprowadzone? - nie chce snuć tu swoich teorii więc proszę o ponowny instruktaż w zaistniałej sytuacji)

 

przyjmij moje przeprosiny ^_^

 

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Tak jest, tym razem Fix przetworzony. Jeszcze małe korekty do wdrożenia. Otwórz Notatnik i wklej w nim:

 

HKLM-x32\...\Run: [mcui_exe] => "C:\Program Files\McAfee.com\Agent\mcagent.exe" /runkey
RemoveDirectory: C:\AdwCleaner
RemoveDirectory: C:\FRST\Quarantine
RemoveDirectory: C:\Program Files\Common Files\mcafee
RemoveDirectory: C:\Program Files\mcafee
RemoveDirectory: C:\ProgramData\McAfee

 

Plik zapisz pod nazwą fixlist.txt i umieść obok narzędzia FRST. Uruchom FRST i kliknij w Fix. Pokaż wynikowy fixlog.txt. Nowy skan FRST nie jest mi potrzebny.

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Nie było restartu, bo takowy był zbędny i nie został zaplanowany przeze mnie w Fix. Zadania wykonane i kończymy:

 

1. Jeszcze jeden Fix, bo jakoś pominęłam dwie szczątkowe pozycje adware na liście zainstalowanych. Otwórz Notatnik i wklej w nim:

 

Reg: reg delete HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall\LookThisUp /f
Reg: reg delete "HKLM\SOFTWARE\Wow6432Node\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall\mystartsearch uninstall" /f

 

Plik zapisz pod nazwą fixlist.txt i umieść obok narzędzia FRST. Uruchom FRST i kliknij w Fix.

 

2. Usuń ręcznie C:\Users\KAROLINA\Desktop\raporty, log FIXITPC. Zastosuj DelFix i wyczyść foldery Przywracania systemu: KLIK.

 

3. Stare aplikacje były tu już częściowo usuwane. Został jeszcze ten babol:

 

==================== Installed Programs ======================

 

Gadu-Gadu 6.1 (HKLM-x32\...\Gadu-Gadu) (Version: - )

 

Kompletnie nieużytkowa (brak obsługi nowego protokołu GG), przestarzała i dziurawa wersja. Zainteresuj się nowoczesnym WTW (bardzo dobra obsługa GG): KLIK.

 

 

.

Odnośnik do komentarza

srry! myślałam, że już koniec.

 

ad. 1 - Huston, we have a problem.

 

"...\Uninstall\LookThisUp /f

"...\Uninstall\mystartsearch uninstall" /f

 

Plik zapisz pod nazwą fixlist.txt i umieść obok narzędzia FRST. Uruchom FRST i kliknij w Fix.

 

załączam w razie w. ostatni fixlog.

zostawiamy tak temat i rozchodzimy się do domów, czy coś jeszcze uda się tu zdziałać?

 

ad.2 process on hold. 

 

"... Zastosuj DelFix..."

ale jak to rozumieć? gdzie komendę wpisać?

 

 

ad.3 dzięki, sprawdzę ^_^

 

Zainteresuj się nowoczesnym WTW (bardzo dobra obsługa GG): KLIK.

 

 

INFO: od 18.30 - 20.30 chwilowo bd niedostępna.

 

pozdrawiam!

Fixlog.txt

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...