Skocz do zawartości

Komunikat o przestarzałej Javie..


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, kupilem laptopa i po probie zainstalowania programu VLC ze strony dobreprogramy.pl pojawia mi sie traki komunikat

 

"Komunikat ze strony sxxp://cdcxvi.com:  Uwaga!!! Wersja twojego oprogramowania Java jest przestarzała i stanowi zagrożenie dla bezpieczeństwa. Zaktualizuj teraz!"

 

I jest przycisk" ok", który przenosi na wymienianą stronę.

 

Komputer: Laptop Lenovo g50-30, Windows 8 64bit

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Pracowałem po 12h i nie miałem kompletnie czasu i zapomniałem. Na własną rękę coś zrobiłem, że przestało już wyskakiwać, skopiowałem zrobiony skrypt dla innego uzytkownika zresetowalem firefoxa i problem załatwiony, ale dla pewności wstawiam logi czy czasem sie cos nie ukrylo jeszcze:

 

jeszcze log z adwcleaner, ale chyba nic nie ma

Addition.txt

FRST.txt

Shortcut.txt

AdwCleanerR2.txt

Odnośnik do komentarza

Ów "Fix" był bez sensu jak mówię, on nic nie usunął, bo brak takich ścieżek / elementów w Twoim systemie. Poza tym, to jakiś lewy skrypt, od góry do dołu błędy formatowania (brak ukośników w ścieżkach) i on się by nawet nie wykonał na sytemie na którym te ścieżki występują. Jedyne co u Ciebie się wykonało to komenda czyszczenia Tempów, ale to nie miało związku z rozwiązaniem problemu. Problem stanowiło rozszerzenie adware w Firefox i to reset Firefox pomógł.

 

Poprawki na szczątki adware oraz odinstalowanych programów:

 

1. Odinstaluj zbędny McAfee Security Scan Plus. To instalacja sponsorowana przeszmuglowana z instalatorem Adobe Flash (KLIK) nie związana z główną instalacją McAfee LiveSafe – Internet Security.

 

2. Otwórz Notatnik i wklej w nim:

 

CloseProcesses:
S2 Update AppEnable; "C:\Program Files (x86)\AppEnable\updateAppEnable.exe" [X]
CHR HKLM\SOFTWARE\Policies\Google: Policy restriction 
HKLM\...\Policies\Explorer: [NoControlPanel] 0
C:\Program Files (x86)\AppEnable
C:\Program Files (x86)\Google
C:\Program Files (x86)\Opera
C:\ProgramData\1b9456f179c8542c
C:\ProgramData\e25f457c-9287-4f2d-b5a8-8cd714c55009
C:\Users\Monika\AppData\Local\Google
C:\Users\Monika\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\Lenovo Web Start.lnk
C:\Users\Monika\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\PC App Store.lnk
C:\Users\Monika\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\Start Menu.lnk
C:\Users\Monika\Downloads\*.part
RemoveDirectory: C:\AdwCleaner
RemoveDirectory: C:\FRST\Quarantine
RemoveDirectory: C:\Users\Monika\Downloads\FRST-OlderVersion
Reg: reg delete HKCU\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\mountpoints2 /f
EmptyTemp:

 

Adnotacja dla innych czytających: skrypt unikatowy - dopasowany tylko i wyłącznie pod ten system, proszę nie stosować na swoich systemach.

 

Plik zapisz pod nazwą fixlist.txt i umieść obok narzędzia FRST. Uruchom FRST i kliknij w Fix. Czekaj cierpliwie, nie przerywaj działania. Gdy Fix ukończy pracę, system zostanie zresetowany. W tym samym katalogu skąd uruchamiano FRST powstanie plik fixlog.txt. Przedstaw go.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...