Skocz do zawartości

Centrum synchronizacji


Markiz

Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Krótkie pytanko - jak wyłączyć Centrum Synchronizacji albo chociaż pozbyć się jego ikonki w SysTrayu?

 

Wg Microsoftu nie ma możliwości całkowitego wyłączenia "Sync Center". Ikona się u Ciebie pojawia, bo masz czynną określoną funkcję, która utylizuje to centrum. Zapobieganie uruchamianiu procesu mobsync.exe jest składową deaktywacji kilku funkcji:

- Pliki Offline: KLIK. U mnie funkcja z opisu nie jest wyłączona, ale mam z kolei nieaktywne powiązane zadania w Harmonogramie. W Autoruns po włączeniu pokazywania wpisów MS w karcie Scheduled Tasks powinny być widoczne dwa zadania \Microsoft\Windows\Offline Files\Background Synchronization + \Microsoft\Windows\Offline Files\Logon Synchronization. Odfajkować, o ile nie są już w takim stanie.

- Podłączanie określonych urządzeń mobilnych oraz oprogramowanie ich obsługi, np. "Windows Mobile Device Center". Jeśli nie korzystasz z tego, można to całkowicie odinstalować via Panel sterowania.

 

W przypadku braku rezultatów można spróbować ręcznie przekonfigurować uchwyty synchronizacji na poziomie rejestru. Tzn.:

 

1. W kluczu:

 

HKEY_CURRENT_USER\Software\Classes\Local Settings\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\SyncMgr

 

Wartość StartAtLogin ustawić na 0. Sądzę, że to już jest wystarczające, ale na wszelki wypadek jeszcze kolejne punkty:

 

2. Klucz SyncMgr ma podklucze o nazwie {klasy} związanej z danym obiektem synchronizacyjnym. U mnie jest tylko klasa Plików Offline, ale na innych systemach mogą występować także dodatkowe klasy związane z innymi funkcjami (np. jeśli jest zainstalowany SQL).

 

HKEY_CURRENT_USER\Software\Classes\Local Settings\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\SyncMgr\HandlerInstances\{750FDF10-2A26-11D1-A3EA-080036587F03}

 

W tym kluczu wartość Active ustawić na 0.

 

3. Jeśli występuje kolejny podklucz (u mnie brak), skasować:

 

HKEY_CURRENT_USER\Software\Classes\Local Settings\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\SyncMgr\HandlerInstances\{750FDF10-2A26-11D1-A3EA-080036587F03}\SyncItems

 

Przy czym i tak jest możliwe, że uruchomienie czegoś co korzysta z synchronizacji może ponownie załadować proces mobsync.exe.

 

 

Sprawdź folder c:\windows\tasks

 

C:\Windows\Tasks to stara lokalizacja na pliki *.job i tam to spodziewaj się tylko zadań firm trzecich (np. Adobe Flash czy Google Update). Zadania systemowe uruchamiają się z C:\Windows\system32\Tasks, są w formacie XML a nie JOB i są zarejestrowane także na poziomie rejestru. Usuwanie samego pliku z dysku nie jest poprawną metodą, trzeba uwzględnić także usuwanie z klucza TaskCache.

Odnośnik do komentarza
C:\Windows\Tasks to stara lokalizacja na pliki *.job i tam to spodziewaj się tylko zadań firm trzecich (np. Adobe Flash czy Google Update). Zadania systemowe uruchamiają się z C:\Windows\system32\Tasks, są w formacie XML a nie JOB i są zarejestrowane także na poziomie rejestru. Usuwanie samego pliku z dysku nie jest poprawną metodą, trzeba uwzględnić także usuwanie z klucza TaskCache.

 

Z całym szacunkiem, ale ja nic nie mówiłem aby usuwać jakiekolwiek pliki. Sądzę, że najprościej będzie poprosić autora o podanie logów z FRST.

Odnośnik do komentarza
Z całym szacunkiem, ale ja nic nie mówiłem aby usuwać jakiekolwiek pliki. Sądzę, że najprościej będzie poprosić autora o podanie logów z FRST.

 

Log z FRST nie pokaże zadań Harmonogramu w Addition, które należą do Microsoftu. FRST filtruje wszystkie domyślne zadania wbudowane w system i w tym konkretnym przypadku nie można wyłączyć białej listy, by sprawdzić jak wyglądają zadania Microsoftu oraz czy są one włączone.

Odnośnik do komentarza
FRST filtruje wszystkie domyślne zadania wbudowane w system i w tym konkretnym przypadku nie można wyłączyć białej listy, by sprawdzić jak wyglądają zadania Microsoftu oraz czy są one włączone.

 

Ok. Dziekuje za wyjaśnienie.

 

Wartość StartAtLogin ustawić na 0. Sądzę, że to już jest wystarczające, ale na wszelki wypadek jeszcze kolejne punkty:

 

U mnie tak jest.

Edytowane przez Zappa
Odnośnik do komentarza

W Autoruns po włączeniu pokazywania wpisów MS w karcie Scheduled Tasks powinny być widoczne dwa zadania \Microsoft\Windows\Offline Files\Background Synchronization + \Microsoft\Windows\Offline Files\Logon Synchronization. Odfajkować, o ile nie są już w takim stanie.

Już były odfajkowane.

 

- Podłączanie określonych urządzeń mobilnych oraz oprogramowanie ich obsługi, np. "Windows Mobile Device Center". Jeśli nie korzystasz z tego, można to całkowicie odinstalować via Panel sterowania.

 

Czasem podłączam tel. komórkowy i nawigację. Mogę odinstalować?

 

W przypadku braku rezultatów można spróbować ręcznie przekonfigurować uchwyty synchronizacji na poziomie rejestru. Tzn.:

 

1. W kluczu:

 

HKEY_CURRENT_USER\Software\Classes\Local Settings\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\SyncMgr

 

Wartość StartAtLogin ustawić na 0. Sądzę, że to już jest wystarczające

 

Tak jest - ikonka zniknęła.

Jak zawsze jesteś pomocna - wielkie dzięki!

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...