Skocz do zawartości

AdChoices - regularny pop-up w Firefox


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Od wczoraj mam podobny problem jak czytam, że wielu tutaj już miało - okna wyskakujące nawet co 10 sekund (!) w Firefox 33, zwłaszcza na popularnych forach (łącznie z tym tutaj). W prawym górnym rogu wypełnionego losową zawartością, a czasem pustego (przynajmniej wizualnie) okienka pojawiającego się pośrodku przeglądarki wyświetla się termin "AdChoices", po najechaniu na który w pasku info na dole karty wyświetlają się adresy powiązane z google. W tym samym panelu info w czasie ładowania strony przewija się "googleads" i spółka. Infekcja nie przedstawia się w programach (a jakże), próbowałem ją wywalić ccleanerem, malwarebytesem, adwcleanerem i namierzyć boot scanem avasta, a przy okazji zresetowałem, a później kompletnie wywaliłem/wwaliłem z powrotem przeglądarkę. Nic to nie dało, więc w końcu złamałem się, przyszedłem tam, skąd trzeba było zacząć i pokornie załączam raporty.

Pozdrawiam,
Skrzyp

FRST.txt

Addition.txt

Shortcut.txt

OTL.Txt

Extras.Txt

gmer.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Stosowałeś wątpliwy program YAC (Yet Another Cleaner) - z daleka od niego. Czyszczenie systemu nie pomoże, tu nie ma bowiem infekcji w Windows per se, zainfekowany jest router. Poniższe adresy nie są polskie: KLIK.

 

Tcpip\Parameters: [DhcpNameServer] 31.3.252.77 31.3.252.83

 

Wdróż te akcje:

 

1. Zaloguj się do routera:

- Zmień ustawienia DNS. Jeśli nie wiesz na jakie, możesz ustawić adresy Google: 8.8.8.8 + 8.8.4.4

- Zabezpiecz router: zmień hasło oraz zamknij dostęp do panelu zarządzania od strony Internetu. Porównaj z tymi artykułami: KLIK, KLIK.

Po konfiguracji uruchom ten test mający potwierdzić zabezpieczenie: KLIK. Dopiero gdy router zostanie wyczyszczony i zabezpieczony:

 

2. Otwórz Notatnik i wklej w nim:

 

CloseProcesses:
CMD: ipconfig /flushdns
Reg: reg query "HKLM\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Internet Explorer" /s
HKLM\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Internet Explorer: Policy restriction 
ProxyServer: localhost:8080
BHO: No Name -> {DBC80044-A445-435b-BC74-9C25C1C588A9} -> No File
FF Plugin: @videolan.org/vlc,version=2.1.3 -> C:\Program Files\VideoLAN\VLC\npvlc.dll No File
FF Plugin: adobe.com/AdobeAAMDetect -> C:\Program Files (x86)\Common Files\Adobe\OOBE\PDApp\CCM\Utilities\npAdobeAAMDetect64.dll No File
FF Plugin-x32: @adobe.com/FlashPlayer -> C:\windows\SysWOW64\Macromed\Flash\NPSWF32_15_0_0_189.dll No File
FF Plugin-x32: @microsoft.com/SharePoint,version=14.0 -> C:\PROGRA~2\MICROS~1\Office14\NPSPWRAP.DLL No File
FF Plugin-x32: @microsoft.com/WLPG,version=15.4.3502.0922 -> C:\Program Files (x86)\Windows Live\Photo Gallery\NPWLPG.dll No File
ShellIconOverlayIdentifiers: [00avast] -> {472083B0-C522-11CF-8763-00608CC02F24} => No File
Task: {1DEC1943-4208-4DEF-BBF6-093DC14E8A8E} - System32\Tasks\GoogleUpdateTaskMachineUA => C:\Program Files (x86)\Google\Update\GoogleUpdate.exe
Task: {943B5257-30C9-4D45-B829-8DAA21AE3DFF} - System32\Tasks\{423CA1DB-DBA8-4466-A874-9BF303C5D2A3} => C:\Program Files (x86)\Reason\Should I Remove It\ShouldIRemoveIt.exe
BootExecute: autocheck autochk * sdnclean64.exe
S3 btmaux; system32\DRIVERS\btmaux.sys [X]
S3 CtClsFlt; system32\DRIVERS\CtClsFlt.sys [X]
S3 intaud_WaveExtensible; system32\drivers\intelaud.sys [X]
S3 iwdbus; system32\DRIVERS\iwdbus.sys [X]
S4 NVHDA; system32\drivers\nvhda64v.sys [X]
S3 NvStreamKms; \??\C:\Program Files\NVIDIA Corporation\NvStreamSrv\NvStreamKms.sys [X]
S3 RSUSBSTOR; System32\Drivers\RtsUStor.sys [X]
S4 sptd; \SystemRoot\System32\Drivers\sptd.sys [X
AlternateDataStreams: C:\Program Files\Common Files\Microsoft Shared:A03fO0CG8Z2xc4OPOJMs
AlternateDataStreams: C:\ProgramData\Microsoft:IoH0vafAntLUCSYvq93Bcj
AlternateDataStreams: C:\ProgramData\Microsoft:kcsfiNCXziUY4Ym0oKuS8ebCp4
AlternateDataStreams: C:\Users\Maciej Skrzypiec\AppData\Local\Temp:Dn5bA7i8kvgo2aNls
C:\Program Files\AVAST Software
C:\Program Files (x86)\Elex-tech
C:\Program Files (x86)\Google
C:\Program Files (x86)\Spybot - Search & Destroy 2
C:\ProgramData\AVAST Software
C:\ProgramData\Spybot - Search & Destroy
C:\ProgramData\YTD Video Downloader
C:\ProgramData\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\YTD Video Downloader
C:\Users\Maciej Skrzypiec\AppData\Local\23694
C:\Users\Maciej Skrzypiec\AppData\Local\Google
C:\windows\system32\log
C:\windows\system32\Drivers\etc\hosts.*.backup
C:\windows\System32\Tasks\Safer-Networking
C:\windows\SysWOW64\sqlite3.dll
Hosts:
EmptyTemp:

 

Adnotacja dla innych czytających: skrypt unikatowy - dopasowany tylko i wyłącznie pod ten system, proszę nie stosować na swoich systemach.

 

Plik zapisz pod nazwą fixlist.txt i umieść obok narzędzia FRST. Uruchom FRST i kliknij w Fix. Czekaj cierpliwie, nie przerywaj działania. Gdy Fix ukończy pracę, system zostanie zresetowany. W tym samym katalogu skąd uruchamiano FRST powstanie plik fixlog.txt.

 

3. Zrób nowy log FRST z opcji Scan (bez Addition i Shortcut). Dołącz też plik fixlog.txt.

 

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Mam nowe logi. Nie miałem pojęcia, że router może zostać zainfekowany. Podążywszy za linkiem trzecim i wykonawszy test, dostałem wynik:
"Jesteś bezpieczny. Interfejs administracyjny Twojego modemu jest niedostępny z Internetu". Co ciekawe, przed rekonfiguracją routera wyskoczyło dokładnie to samo :)

 

I co teraz? Do sieci były podpięte trzy komputery. Na każdym pojawiły się takie same objawy - mamy przeskanować i podać logi ze wszystkich trzech? Czy może - skoro przyczyna jest już jasna - możemy coś poprawić w konkretnych plikach?

Od YAC z dala, zapamiętałem - instalka właśnie ląduje w koszu. CCleaner może być? Zawsze używałem i nigdy nie stwarzał problemu (przynajmniej odczuwalnego).

Dziękuję za pomoc. Masz łeb. Moja wiedza kończy się, gdy trzeba otworzyć aplikację bez rozszerzenia .exe :D

FRST.txt

Fixlog.txt

Odnośnik do komentarza

Wszystko zrobione, więc kroki końcowe. Usuń ręcznie folder C:\ProgramData\Kaspersky Lab oraz narzędzia z H:\instalki\RATUNKOWE, zastosuj DelFix i wyczyść foldery Przywracania systemu: KLIK.

 

 

"Jesteś bezpieczny. Interfejs administracyjny Twojego modemu jest niedostępny z Internetu". Co ciekawe, przed rekonfiguracją routera wyskoczyło dokładnie to samo

Czy hasło logowania było domyślne?

 

 

I co teraz? Do sieci były podpięte trzy komputery. Na każdym pojawiły się takie same objawy - mamy przeskanować i podać logi ze wszystkich trzech? Czy może - skoro przyczyna jest już jasna - możemy coś poprawić w konkretnych plikach?

Po wyczyszczeniu routera problem powinien ustąpić na pozostałych komputerach, aczkolwiek jest możliwe, że bufor DNS czy cache przeglądarki nadal będzie produkować objawy i należy je wyczyścić. Czyszczenie tych sfer już uwzględniłam w skrypcie FRST dla tego komputera (komendy ipconfig /flushdns i EmptyTemp:).

 

Na wszelki wypadek możesz podać logi z pozostałych komputerów.

 

 

CCleaner może być? Zawsze używałem i nigdy nie stwarzał problemu (przynajmniej odczuwalnego).

Nie mam zastrzeżeń.

Odnośnik do komentarza

punkty przywracania - nie (odmowa dostępu, zawsze były z tym problemy)

Czy Ty na pewno robisz czyszczenie Przywracania systemu w opcjach Windows? Opis mi sugeruje, że Ty chcesz usunąć ręcznie folder C:\System Volume Information (on jest zablokowany i zawsze jest "Odmowa dostępu") - tego nie wolno robić, to nie jest poprawna metoda czyszczenia punktów.

Odnośnik do komentarza

Usuwam z opcji. Niby mówi, że "usunięte pomyślnie", a po kliknięciu OK informuje, że "wystąpił nieoczekiwany błąd na stronie właściwości: nazwa pliku, nazwa katalogu lub nazwa etykiety woluminu jest niepoprawna". Nie używałem żadnych polskich znaków ani w ogóle nie ruszałem folderów przywracania, więc wygląda mi to na odmowę dostępu. Mogę się mylić.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...