Skocz do zawartości

Wysyp BSODów - sterowniki?


37mikemike

Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Do aktualizacji BIOS musisz użyć MFlash MSI (widać info na czerwono). Powinien być na płycie dołączonej do płyty głównej.

Poczytaj manuala. Jako pierwszy aktualizuj BIOS. Później chipset i inne.

Nie polecam LiveUpdate.

 

EDYTA

 

Wersja 1.9 nie posiada wewnątrz MFlash (AFUDE238.exe). Pobierz dodatkowo wersję 1.8, która po rozpakowaniu ma ten plik i wykorzystaj go ale z BIOS  w wersji 1.9.

Edytowane przez wieslaw531
Odnośnik do komentarza

Cytat z szanowanego serwisu, Pan Oktaba to redaktor tam urzędujący:

 
grzechotnik, pt., 19/09/2014 - 08:53
#72
Ciekawe czy sklepowy gigabyte gtx970 też będzie piszczał i walił artami na domyślnych ustawieniach, jak niereferent gtx780 od tej firmy.
Rozumiem, że egzemplarz testowy był wolny od tych wad?
 
  •  
picture-44.jpg
Sebastian Oktaba, pt., 19/09/2014 - 10:26
#73
Tak, działała jak należy, ale również słyszałem o problemach z wyższymi modelami Gigabyte niereferencyjnymi na NVIDII (między innymi dlatego nie polecamy w zestawach niczego ponad GTX 770). Natomiast o wersji R9 290X wolę się nie wypowiadać, skoro do działania na 100% wydajności potrzebuje dodatkowego nawiewu na sekcję zasilania :)

 

 

 

Osobiście zostawiłbym w spokoju biosy i sterowniki płyty głównej, wszystko wskazuje na kartę i wymieniony cytat tylko mnie w tym utwierdza.

 

Źródło: http://www.purepc.pl/karty_graficzne/geforce_gtx_970_killer_gtx_780_test_wersji_niereferencyjnych

Odnośnik do komentarza

Nie znajdę teraz, ale gdzieś mi w głowie świta, że widziałem odpowiedź odnośnie tych kart w temacie dotyczącym GTX970/980 i ktoś mówił, że Gigabyte wypuściło serię kart z uszkodzonymi pamięciami czy coś takiego (mowa oczywiście o GTX 980).

Za wiele diagnostyki w domowych warunkach nie zrobisz, możesz co najwyżej katować kartę benchmarkami i patrzeć czy się wykrzaczy, co bym jeszcze nawet zrobił (zwracaj uwagę czy nie ma artefaktów). Możesz jeszcze raz przeinstalować sterowniki używając tym razem do czyszczenia program, który podałem.

Najpewniejszy test to wyjęcie karty i sprawdzenie czy problem ustąpi. Jeżeli masz możliwość uruchomić komputer na integrze intela, którą masz w CPU, to tak zrób, jeżeli nie to zachodzi potrzeba pożyczenia jakiejś karty. Dobrze by było sprawdzić wtedy tego GTX'a na innym komputerze (jeżeli byś szedł do kogoś na taki test to rozeznaj się czy zasilacz tę kartę uciągnie).

 

A odnośnie problemów z kartami gigabyte:

https://www.google.pl/webhp?sourceid=chrome-instant&ion=1&espv=2&ie=UTF-8#q=gigabyte+gtx+780+problems&spell=1

Odnośnik do komentarza

No cóż panowie, to chyba tyle.

 

Wygląda na to, że źródłem problemu była karta graficzna. Testowałem pamięci pojedynczo - najpierw na jednej kości, potem na drugiej, w końcu doszło do awarii i musiałem rebootować - po włączeniu komputera wysypało ślicznymi artefaktami graficznymi, które nie chciały odejść. Jestem na integrze, karta leci na gwarancję.

 

 

Nie zamykajcie tematu to napiszę jakiś update jak będzie po wszystkim.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...