Skocz do zawartości

Stan po czyszczeniu rejestru. Nie działające skróty


azazello

Rekomendowane odpowiedzi

Notebook Dell Inspiron duo, Windows 7 32bit

 

Wczoraj próbowałem "posprzątać" komputer i system. Użyłem Windows Install Clean Up oraz systemowej defragmentacji dysku.

Niestety w efekcie nie działa większość skrótów na pulpicie oraz w menu START. Po kliknięciu w skrót wyświetla się komunikat jak poniżej:

 

7a2f923ca71f.png

 

Niektóre programy (np. Skype) mogę uruchomić z poziomu program files.

 

Prozę o pomoc i o ewentualną informację jakie logi mam wstawić.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Jeśli deinstalowałeś programy, to raczej normalne, że poznikaly ich skróty...bo do czyszczenia samych skrotów ten program się nie nadaje. Ale piszesz, że z poziomu plików wykonywalnych w Program Files masz dostęp...no to malo już wiem. Na pewno możesz odzyskać ikony skrótów tworząc je za pomoca menu kontekstowego

- klikasz prawym klawiszem na plik wykonywalny programu np. skype.exe czy coś innego

- wybierasz w menu polecenie "Wyślij do", a potem wybierasz "Pulpit (utwórz skrót)"

To wszystko.

-----------

edit:

a w programie do czyszczenia rejestru, o ktorym nic nie piszesz, nie ma opcji przywracania usuniętych kluczy?...chyba każdy program to oferuje.

Odnośnik do komentarza

Wczoraj próbowałem "posprzątać" komputer i system. Użyłem Windows Install Clean Up oraz systemowej defragmentacji dysku.

Po pierwsze: Microsoft wycofał ten program z użytku ze względu na błędy, program jest też mocno przestarzały. Zastąpiło go to narzędzie: KLIK.

Po drugie: oba te narzędzia nie prowadzą tradycyjnej deinstalacji, one specjalizują się w usuwaniu rejestracji MSI produktu, co oznacza, że nie usuwają innych komponentów programów (mogą pozostać czynne sterowniki, foldery / pliki na dysku oraz inne wpisy rejestru). Ich używanie jest dyktowane niemożnością poprawnej deinstalacji, uszkodzeniami deinstalatora. Tych programów nie należy zapuszczać na w pełni zainstalowanych programach, które można odinstalować w normalny sposób.

 

W obu aplikacjach są pokazywane programy ukryte, których nie widać z poziomu Panelu sterowania, określonych aplikacji nie wolno naruszyć. Nie powiedziałeś co konkretnie usuwałeś za pomocą Windows Installer Cleanup. W obecnej sytuacji użyj Przywracanie systemu, by odkręcić szkody poczynione programem.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...