Skocz do zawartości

Instalacja Windows 7 Starter, jak się z tym uporać?


BartaZ

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Postanowiłem przywrócić do życia laptopa Acer Aspire One D260, który ma zaledwie dwa lata (już po gwarancji) a przydałby mi się w szkole. Niestety, po stworzeniu bootowalnego pendrive'a instalacja systemu Windows 7 Starter zawiesza się w fazie napisu "setup is starting" (system pobrany z torrentów, użyję swojego klucza bo nie został dołączony obraz .iso, ani płytka więc muszę sobie jakoś radzić) i nie chce ruszyć dalej. Funkcja naprawy systemu również nie działa, bo zawiesza się jeszcze zanim zdążę cokolwiek kliknąć. A więc tutaj jest pytanie - jak się z tym problemem uporać?

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Gdzieś na domowym kompie (jestem teraz w pracy) mam jakiś link do kreatora bootowalnego pendrajwa z instalatorem Windy.

Więc teoretycznie moja wskazówka mogłaby się przydać.

 

Ale ze Starterem nie pomogę; nigdy nie widziałem na oczy (komputera z działającym Starterem ani traktującego o nim tematu na jakimkolwiek forum).

 

Obraz płyty instalacyjnej systemu ściągnięty z torrentów to paskudny towar ;)

 

Moje condolencje :lol:

Odnośnik do komentarza

Wszystko się da zrobić. Najprościej będzie zapoznać się z materiałami na stronie Microsoftu; jest takie narzędzie, nazywa się WAIK, z pomocą którego zmontujesz osobiście dosłownie każdy obraz z możliwością obsłużenia w trybie tekstowym (włącznie z bootowaniem USB).

 

Ale na skróty nie zrobisz nic. Nawet automat nlite znany z ikspeka przechrzcił się na NTLite i skomercjalizował (wersja Pro kosztuje prawie sto baksów).

 

Trzeba przestudiować mnóstwo materiałów, spędzić wiele godzin na samodzielnym dochodzeniu do właściwego rozwiązania.

Śmiem wątpić, czy znajdzie się na jakimś forum fachowiec chcący prowadzić Cię za rękę w tym konkretnym przypadku.

 

Obym się mylił i oby wszystko okazało się rzeczą banalną, w dodatku wspartą poradami tuzina znawców tematu.

Odnośnik do komentarza

http://lifehacker.com/5438005/eicfg-removal-utility-lets-you-use-any-product-key-with-your-windows-7-disc

Trzeba wiedzieć, że defacto w oemowym wydaniu sa wszystkie wersje...

 

Dwa, że instalowanie Startera to od początku poroniony pomysł. Jądro jest takie samo, a są tylko ograniczenia. 

 

Już nie wspomnę o tym, żeby używać archaicznego dosa do takich celów. Wszystkie potrzebne narzędzia znajdują się na płycie windowsa. Zresztą - afiszowanie się z pobieraniem systemu z torrentów, "bo nie mam wyjścia" jest strzałem w stopę. Ja osobiście nie mam nic do takich zabiegów, ale jeśli ktoś jest na tyle głupi, żeby się tym chwalić - to zdecydowanie ma problem.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...