Skocz do zawartości

Brak możliwości uruchomienia systemu.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Proszę o pomoc w możliwości uruchomienia mojego komputera i postawienia go na nogi. Otóż od dnia wczorajszego nie mogę go uruchomić w normalnym trybie, w trybie awaryjnym wykonałem kopię zapasową ważnych plików oraz wykonałem wymagane logi łącznie z logiem GMER, poniżej przedstawiam wszystkie.

 

Bardzo proszę o pomoc, gdyż zależy mi na normalnym używaniu komputera a nie kolejnym przeinstalowywaniu lub formatowaniu całości.

 

Pozdrawiam

OTL.Txt

Extras.Txt

gmer.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Po uruchomieniu konsoli odzyskiwania dość długo stał na komunikacie Badanie konfiguracji dysku... W końcu znalazł dysk, wydałem polecenie fixmbr, pokazało się, że sektor jest niepoprawny i czy zapisać nowy, wydałem takie polecenie ale po ponownym uruchomieniu systemu nadal to samo stoi na pasku, który przechodzi w nieskończonej pętli. Obecnie skanuje narzędziem MHDD jednak już widzę, że na początkowych 10GB, nic nie znalazł więc przypuszczam, że winę ponosi MBR lub wirus a dysk jest sprawny. Proszę o dalsze wskazówki oraz dziękuje za pomoc.

Odnośnik do komentarza

Póki co, nie widzę dowodu na czynną infekcję w MBR. Log z GMER nie potwierdza jej, gdyż widziany jest sektor 61 a nie krytyczny zero. Takie ślady z formułą "malicious code" pozostają nawet po pomyślnym leczeniu i nie podejmuje się na nich żadnej akcji.

 

W końcu znalazł dysk, wydałem polecenie fixmbr, pokazało się, że sektor jest niepoprawny i czy zapisać nowy, wydałem takie polecenie ale po ponownym uruchomieniu systemu nadal to samo stoi na pasku

 

To standardowy tekst przy FIXMBR.

 

Otóż od dnia wczorajszego nie mogę go uruchomić w normalnym trybie, w trybie awaryjnym wykonałem kopię zapasową ważnych plików oraz wykonałem wymagane logi łącznie z logiem GMER, poniżej przedstawiam wszystkie.

 

Możesz uruchomić Tryb awaryjny, a to sugeruje, że problem stanowi któryś sterownik ładowany w Trybie normalnym. W prezentowanym OTL nie widać nic definitywnego, aczkolwiek jest zastanawiający status oprogramowania Avast: na dysku widać pliki Avast, ale nie widać ani wejścia programu w Dodaj / Usuń programy, ani w liście sterowników nie widać usług Avast. Co tu się więc dzieje z Avastem? Czy były jakieś siłowe "deinstalacje"? Czy nie było tu może i nakładki reperacyjnej XP? Log wygląda nieco jakby nadpisano system.

 

1. Skorzystaj z Avast Uninstall Utility, by się pozbyć tego co widać.

2. Jeśli to w niczym nie pomoże, wygeneruj nowy log z OTL, ale Usługi i Sterowniki ustaw na Wszystko a nie na Użyj filtrowania. OTL standardowo ukrywa pewne usługi, jeśli są wpisane na białą listę.

 

 

 

 

.

Edytowane przez picasso
31.01.2011 - Temat zostaje zamknięty z powodu braku odpowiedzi. //picasso
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...