Skocz do zawartości

Wyłączający się internet


minekirek

Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

W jaki dokładnie sposób objawia się "wyłączanie internetu"? Przestają się ładować strony www, nie wracają pingi (ping google.com, ping 8.8.8.8, ping 192.168.1.1)? Przydałoby się więcej danych: wersja systemu operacyjnego, dokładny model sprzętu (Asus?), wersja sterowników karty sieciowej. Czy to jedyny komputer w szkole mający podobne problemy?

Proponuję przeprowadzić testy w innej lokalizacji np. w domu. Jeśli objawy wystąpią również, to przyczyny należy szkukać w laptopie, jeśli nie to winna będzie prawdopodobnie szkolna sieć (okablowanie?). Widzę, że adres IP ustawiony jest statycznie. Czy były problemy z pobieraniem przez DHCP?

Odnośnik do odpowiedzi

1. objawy są takie, ze np teraz włączyłem laptopa o mam połączenie z Internenetem, po jakimś czasie - różnie to bywa(wtedy używam laptopa do tablicy interaktywnej)- próbuję otworzyć inną stronę i wyskakuje , że nie można odnaleźć strony czy serwera www(chyba tak). Wtedy muszę dać uruchom ponownie i znowu działa i tak w koło. Czasem działa kilka minut czasem godzinę itp.

2. Windows XP Home Dodatek Service Pack 3 Inter Celeron M CPU 520 1.6 Ghz 1,9 GB Ram, Anti Radeon Xpress 200M series, Asuss F5R Series

3.Attansic L2 Fast Ethernet 10/100 Base T- Adapter; Karta Sieciowa Asus 802,11g

4.Komputerów jest wiele, żaden nie ma takich problemów

5.W domu aczkolwiek na WiFi działa non stop

6. Kabel to chyba nie bo przecież po ponownym uruchomieniu tez by nie działał

7. IP ustawiony statycznie??? nie wiem o co chodzi nie znam sie na  tym, coś tu informatyk próbował ale nic sie nie zmieniło

 

ICSI Netalyzr nie może przejść do punktu Results cały czas tkwi w Analysys nie wiem jak to przeskoczyć? może coś źle robię , może ten test by wyjaśnił?

Odnośnik do odpowiedzi

Chyba z tymi połączeniami jest związny jeszcze jeden problem, jak jestem w szkole, tu gdzie omawiany problem i jest połączone kablem, mimo że internet działa nie mogę wykonać aktualizacji lub ściągnięcia plików załączam screeny, mimo, że odłączyłem firewalla i jest dostęp do internetu, w domu przez WiFi nie było tego problemu

post-1129-0-43780000-1415015927_thumb.jpg

post-1129-0-55180000-1415016170_thumb.jpg

post-1129-0-90980000-1415016222_thumb.jpg

Odnośnik do odpowiedzi

Testy w domu (lub innej klasie) należy wykonać przy użyciu połączenia kablem. To nam wyjaśni, czy przyczyna jest po stronie karty sieciowej, czy infrastruktury (okablowanie, przełącznik, router). Wbrew pozorom źle wykonane okablowanie nie musi dawać efektu zerojedynkowego - albo działa albo nie. Czasem dzieje się tak, jak w twoim przypadku. Np. nie można pobrać adresu IP z routera za pomocą DHCP. Być może dlatego informatyk ustawił stały adres.

Przy okazji, jeśli będziesz robić testy w domu, to należy zmienić to ustawienie, bo może się okazać, że adres Ip ustawiony przez niego nie będzie właściwy dla domowej sieci. Aby to zrobić należy mieć uprawnienia administratora, wejść w panel strowania>Połączenia sieciowe i prawym przyciskiem myszy kliknąć na ikonę Połączenie lokalne. Następnie wybrać właściwości i w nowym oknie zaznaczyć InternetProtocol (TCP/IP) i na dole kliknąć właściwości. W kolejnym oknie zaznaczyć Uzyskaj adres IP automatycznie i niżej Uzyskaj adres serwera DNS automatycznie. Bez wykonania tych czynności może się okazać, że będziemy mieli fałszywy wynik testu - bark połączenia z Internetem.

 

Tu link do instrukcji ustawiania adresu IP w systemie XP. Wprawdzie wersja anlojęzyczna systemu ale daje obraz, jak i gdzie kliknąć.

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...