Skocz do zawartości

Błąd gpedit - Program MMC nie może utworzyć przystawki


Michagusia

Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

To nie jest błąd zmiennych środowiskowych - albo soft ochronny blokuje mmc albo coś jest schrzanione w ustawieniach NET Frameworka.

 

Wypróbuj ponizsze kroki po kolei - nie pomaga to przechodź do następnego

 

1.Odinstalować wszystkie softy ochronne

2.Wejdź do folderu C:\Windows\Microsoft.NET\Framework\v2.0.50727 i sprawdź czy masz plik mmc.exe.config jeśli tak zmień nazwę na mmc.exe.config.old +restart,jeśli wogóle nie masz tego pliku to OK.

3.Ciężka analiza - ostateczne rozwiazanie gdy nic nie pomaga http://blogs.msdn.com/b/ntdebugging/archive/2009/02/16/easily-resolving-an-event-viewer-error-using-a-process-memory-dump.aspx

Odnośnik do komentarza

A co jest w kluczu HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\ControlSet001\Control\Session Manager\Environment wartość Path ?

Mam coś takiego (dziwne):

%SystemRoot%\system32;%SystemRoot%;%SystemRoot%\System32\Wbemmm;D:\Program Files\QT Lite\QTSystem

 

Flavius: odinstalowanie Kasperskiego nie pomogło, pliku z punktu 2 nie mam - cóż, spróbuję wziąć się za punkt 3, choć pewno będzie ciężko

Odnośnik do komentarza
%SystemRoot%\system32;%SystemRoot%;%SystemRoot%\System32\Wbemmm;D:\Program Files\QT Lite\QTSystem

 

edytuj ten wpis na taki

 

%SystemRoot%\system32;%SystemRoot%;%SystemRoot%\System32\Wbem

reszta po Wbem pozostaje bez zmian

 

Taki sam wpis powinien być w zmiennych środowiskowych

PPM na Moj komp/właśiwości/Zaawansowane zakładka Zmienne środowiskowe

odnajdź wartość Path i edytuj dwie literki m

Odnośnik do komentarza
Po pierwsze: edytowałam poprzedni post, nie wiem czy przeczytałeś, że działa

 

Nie widziałem edycji

 

A czemu właśnie w scieżce jest ten program ? Dlatego, że był ostatnio instalowany ?

 

Dobre pytanie. U mnie na XP jest Uniwersal Extractor, zresztą na W7 też. Ale co powoduje, że wpis rejestru dotyczy takiego odwołania nie wiem.

Może Flavius nam wyjaśni?

Odnośnik do komentarza

Dobre pytanie. U mnie na XP jest Uniwersal Extractor, zresztą na W7 też. Ale co powoduje, że wpis rejestru dotyczy takiego odwołania nie wiem.

Może Flavius nam wyjaśni?

 

O ile wiem to każdy kolejny program co zmienia zmienną środowiskową dokłada po kolei swoją ścieżkę, niektóre programy celowo modyfikują zmienne środowiskowe poprzez dokładanie do ścieżki czy też inne zmienne - tak mają zaprogramowany instalator.Twojego błędu w ścieżce jednakże to nie tłumaczy i raczej podejrzewam że któś się tam bawił ;) ...

Odnośnik do komentarza

To jest argument. Tylko czy w związku z tym nie masz więcej problemów (inne posty)?

 

 

 

A co to ma wspólnego z systemem? Przecież używasz Windows XP.

A IE używasz używasz. Tylko starego dziurawego. Bądź pewna.

 

Szczerze mówiąc nie rozumiem. Skąd pytanie "A co to ma wspólnego z systemem?". Przecież nie mówię o systemie - miałam jedynie na myśli to, że wersja Internet Explorera nie ma dla mnie znaczenia, ponieważ używam Mozilla Firefox. Chyba że FF jest jakoś zależny od IE, nie wiem tego.

Odnośnik do komentarza
że wersja Internet Explorera nie ma dla mnie znaczenia, ponieważ używam Mozilla Firefox. Chyba że FF jest jakoś zależny od IE, nie wiem tego.

 

Jak to wersja IE nie ma dla Ciebie znaczenia skoro używasz systemu MS?

To, że używasz FF to to nie ma żadnego znaczenia bo jest to program jak każdy inny i zresztą też z wadami i błędami.

Wydaje mi się, że istnieją zależności między IE a FF ale tu moja wiedza jest znikoma - korzystam tylko z IE.

 

IE jest integralną częścią systemu Windows i czy z niego korzystasz świadomie czy nie to i tak system z niego korzysta - chociażby wszelkie aktualizacje i nie tylko.

Odnośnik do komentarza
Chyba że FF jest jakoś zależny od IE, nie wiem tego.

 

Jest zależny. Ale istnieje pojęcie wolności wyboru. Świadomej lub nie, decyzji użytkownika.

 

IE jest integralną częścią systemu Windows i czy z niego korzystasz świadomie czy nie to i tak system z niego korzysta

Podobnie Wiesiu jak WMP12. Dalej masz kłopoty z odtwarzaniem niektórych plików? Wystarczy zmienić odtwarzacz. Ale tego nie zrobisz - i to też jest Twoja decyzja. Niczym się nie różni od decyzji Michagusi. Należy uszanować wolę drugiej strony.........ach te nasze przyzwyczajenia :D

Niech żyje Foobar :lol:

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...