Skocz do zawartości

Wirus z policją i komorowskim równocześnie na kilku urządzeniach


Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Wczoraj wystąpił u mnie wyżej opisany problem na 2 komputerach i telefonie w tym samym czasie. Jest to strona z która mówi że za jakieś tam nielegalne działania musimy zapłacić grzywnę. Tknięty przeczuciem zmieniłem router na inny (był tp link, a teraz założyłem oryginalnego liveboxa) po czym przeskanowałem systemy antywirusem Avg, oraz jeden komputer Kasperskym wersją próbną, a drugi narzędziem eset online. Nic nie znalazło, a problem dalej występował mimo wymiany routera, używałem też programów ccleaner i odkurzacz przed zmianą routera nic to  nie dało, natomiast po zmianie i użyciu ich ponownie problem nie występuje, podobnie z telefonem, zresetowałem przeglądarke do ustwaień fabrycznych i jest spokój. Czy wirus mógł sie znajdować w plikach tymczasowych i pamięci podręcznej przeglądarki i został usunięty przez te programy? Dla pewności dołączam raporty z OTL i FRST, chciałem jeszcze dorzucić Gmer'a ,ale wywala mi błąd że program przestał działać. Ściągałem go z różnych źródeł, wyłączałem zapore i antywirusa, nie mam też zainstalowanego deamona ani sterownika sptd bo miałem kiedyś podobny problem i wywaliłem je aby móc zrobić właśnie ten raport i potem tego nie instalowałem. Również nie ma on kluczy w rejestrze bo sprawdzałem, a mimo to nie działa, może ściągnąć starszą wersje? Dziękuje z góry za pomoc

Addition.txt

FRST.txt

Shortcut.txt

Extras.Txt

OTL.Txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Wczoraj wystąpił u mnie wyżej opisany problem na 2 komputerach i telefonie w tym samym czasie. (...) Tknięty przeczuciem zmieniłem router na inny (był tp link, a teraz założyłem oryginalnego liveboxa) po czym przeskanowałem systemy antywirusem Avg, oraz jeden komputer Kasperskym wersją próbną, a drugi narzędziem eset online. Nic nie znalazło, a problem dalej występował mimo wymiany routera, używałem też programów ccleaner i odkurzacz przed zmianą routera nic to nie dało, natomiast po zmianie i użyciu ich ponownie problem nie występuje, podobnie z telefonem, zresetowałem przeglądarke do ustwaień fabrycznych i jest spokój. Czy wirus mógł sie znajdować w plikach tymczasowych i pamięci podręcznej przeglądarki i został usunięty przez te programy?

Defekt na wielu urządzeniach w tym samym czasie definitywnie wskazuje na infekcję routera. Brak skutków po jego wymianie mógł mieć następujące przyczyny: nieopróżniony bufor DNS lub rzeczywiście cache przeglądarek.

 

W podanych raportach brak oznak infekcji. Tylko kosmetyczne działania na wpisy odpadkowe do przeprowadzenia, z tym że są dwa czynne sterowniki po odinstalowanym PC Tools i zanim je usunę muszę sprawdzić czy przypadkiem nie filtrują któregoś urządzenia, w przeciwnym wypadku ich usunięcie odetnie do czegoś dostęp. Akcja:

 

1. Otwórz Notatnik i wklej w nim:

 

CloseProcesses:
BootExecute: autocheck autochk * sdnclean64.exe
ProxyServer: localhost:8080
StartMenuInternet: IEXPLORE.EXE - C:\Program Files (x86)\Internet Explorer\iexplore.exe
SearchScopes: HKLM-x32 - DefaultScope value is missing.
SearchScopes: HKCU - {CB3DA99F-EF9F-4969-99B0-F94383A2903D} URL = http://www.google.com/cse?cx=partner-pub-3794288947762788%3A6976579318&ie=UTF-8&q=&sa=Search&siteurl=www.google.com%2Fcse%2Fhome%3Fcx%3Dpartner-pub-3794288947762788%3A6976579318&q={searchTerms}
FF HKLM-x32\...\Thunderbird\Extensions: [eplgTb@eset.com] - C:\Program Files\ESET\ESET Smart Security\Mozilla Thunderbird
S3 cpuz135; \??\C:\Users\boys\AppData\Local\Temp\cpuz135\cpuz135_x64.sys [X]
S3 FreshIO; \??\C:\Program Files (x86)\FreshDevices\FreshDiagnose\FreshIO.sys [X]
Task: C:\Windows\Tasks\ROC_REG_JAN_DELETE.job => C:\ProgramData\AVG January 2013 Campaign\ROC.exe
C:\ProgramData\TEMP
DeleteKey: HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Shared Tools\MSConfig\services\.EsetTrialReset
DeleteKey: HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Shared Tools\MSConfig\startupreg\AVG_UI
DeleteKey: HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Shared Tools\MSConfig\startupreg\SmartViewAgent
EmptyTemp:

 

Adnotacja dla innych czytających: skrypt unikatowy - dopasowany tylko i wyłącznie pod ten system, proszę nie stosować na swoich systemach.

 

Plik zapisz pod nazwą fixlist.txt i umieść obok narzędzia FRST. Uruchom FRST i kliknij w Fix. System zostanie zresetowany. W tym samym katalogu skąd uruchamiano FRST powstanie plik fixlog.txt. Przedstaw go.

 

2. Uruchom FRST, w polu Search wklej pctDS;pctEFA, klik w Search Registry i dostarcz wynikowy Search.txt.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

@picasso co złego jest w tym wpisie, adres url jest google.com ale to chyba nie wszystko ? czy chodzo CLSID ,który nie pochodzi od google, czy może w dalszej cześci adresu url jest coś nie tak? jak anlizować dane adesy, na co zwrać uwagę 

 

SearchScopes: HKCU - {CB3DA99F-EF9F-4969-99B0-F94383A2903D} URL = http://www.google.com/cse?cx=partner-pub-3794288947762788%3A6976579318&ie=UTF-8&q=&sa=Search&siteurl=www.google.com%2Fcse%2Fhome%3Fcx%3Dpartner-pub-3794288947762788%3A6976579318&q={searchTerms}
Odnośnik do komentarza

To nie jest czyste Google, tylko wyszukiwarka partnerska (w zakolorowanym fragmencie ID partnera):

 

SearchScopes: HKCU - {CB3DA99F-EF9F-4969-99B0-F94383A2903D} URL = hxxp://www.google.com/cse?cx=partner-pub-3794288947762788%3A6976579318&ie=UTF-8&q=&sa=Search&siteurl=www.google.com%2Fcse%2Fhome%3Fcx%3Dpartner-pub-3794288947762788%3A6976579318&q={searchTerms}

 

Wklej w przeglądarkę adres hxxps://www.google.com/cse/home?cx=partner-pub-3794288947762788:6976579318&ie= i zobaczysz co to za wyszukiwarka. A tu domyślną ustawioną wyszukiwarką i tak jest sytemowy Bing, powyższa nie jest aktywna.

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Fixlog.txt

Fix result of Farbar Recovery Tool (FRST written by Farbar) (x64) Version: 08-10-2014 01
Ran by boys at 2014-10-12 14:58:33 Run:1
Running from C:\Users\boys\Desktop\frst
Loaded Profile: boys (Available profiles: boys)
Boot Mode: Normal
==============================================

Content of fixlist:
*****************
CloseProcesses:
BootExecute: autocheck autochk * sdnclean64.exe
ProxyServer: localhost:8080
StartMenuInternet: IEXPLORE.EXE - C:\Program Files (x86)\Internet Explorer\iexplore.exe
SearchScopes: HKLM-x32 - DefaultScope value is missing.
SearchScopes: HKCU - {CB3DA99F-EF9F-4969-99B0-F94383A2903D} URL = http://www.google.com/cse?cx=partner-pub-3794288947762788%3A6976579318&ie=UTF-8&q=&sa=Search&siteurl=www.google.com%2Fcse%2Fhome%3Fcx%3Dpartner-pub-3794288947762788%3A6976579318&q={searchTerms}
FF HKLM-x32\...\Thunderbird\Extensions: [eplgTb@eset.com] - C:\Program Files\ESET\ESET Smart Security\Mozilla Thunderbird
S3 cpuz135; \??\C:\Users\boys\AppData\Local\Temp\cpuz135\cpuz135_x64.sys [X]
S3 FreshIO; \??\C:\Program Files (x86)\FreshDevices\FreshDiagnose\FreshIO.sys [X]
Task: C:\Windows\Tasks\ROC_REG_JAN_DELETE.job => C:\ProgramData\AVG January 2013 Campaign\ROC.exe
C:\ProgramData\TEMP
DeleteKey: HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Shared Tools\MSConfig\services\.EsetTrialReset
DeleteKey: HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Shared Tools\MSConfig\startupreg\AVG_UI
DeleteKey: HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Shared Tools\MSConfig\startupreg\SmartViewAgent
EmptyTemp:
*****************

Processes closed successfully.
HKLM\System\CurrentControlSet\Control\Session Manager\\BootExecute => Value was restored successfully.
HKCU\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Internet Settings\\ProxyServer => value deleted successfully.
HKLM\SOFTWARE\Clients\StartMenuInternet\IEXPLORE.EXE\shell\open\command\\Default => Value was restored successfully.
HKLM\SOFTWARE\Wow6432Node\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes\\DefaultScope => Value was restored successfully.
"HKCU\SOFTWARE\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes\{CB3DA99F-EF9F-4969-99B0-F94383A2903D}" => Key deleted successfully.
"HKCR\CLSID\{CB3DA99F-EF9F-4969-99B0-F94383A2903D}" => Key not found.
HKLM\Software\Wow6432Node\Mozilla\Thunderbird\Extensions\\eplgTb@eset.com => value deleted successfully.
cpuz135 => Service deleted successfully.
FreshIO => Service deleted successfully.
C:\Windows\Tasks\ROC_REG_JAN_DELETE.job => Moved successfully.
C:\ProgramData\TEMP => Moved successfully.
HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Shared Tools\MSConfig\services\.EsetTrialReset => Key Deleted successfully.
HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Shared Tools\MSConfig\startupreg\AVG_UI => Key Deleted successfully.
HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Shared Tools\MSConfig\startupreg\SmartViewAgent => Key Deleted successfully.
EmptyTemp: => Removed 149.8 MB temporary data.


The system needed a reboot.

==== End of Fixlog ====

 

 

Search.txt

Farbar Recovery Scan Tool (x64) Version: 08-10-2014 01
Ran by boys at 2014-10-12 15:05:30
Running from C:\Users\boys\Desktop\frst
Boot Mode: Normal

================== Search Registry: "pctDS;pctEFA" ===========


===================== Search result for "pctDS" ==========

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\ControlSet001\Enum\Root\LEGACY_PCTDS]

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\ControlSet001\Enum\Root\LEGACY_PCTDS\0000\Control]
"ActiveService"="pctDS"

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\ControlSet001\services\pctDS]

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\ControlSet001\services\pctDS\Enum]
"0"="Root\LEGACY_PCTDS\0000"

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\ControlSet001\services\pctEFA]
"DependOnService"="FltMgr
pctDS"

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\ControlSet002\Enum\Root\LEGACY_PCTDS]

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\ControlSet002\services\pctDS]

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\ControlSet002\services\pctEFA]
"DependOnService"="FltMgr
pctDS"

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Enum\Root\LEGACY_PCTDS]

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Enum\Root\LEGACY_PCTDS\0000\Control]
"ActiveService"="pctDS"

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\services\pctDS]

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\services\pctDS\Enum]
"0"="Root\LEGACY_PCTDS\0000"

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\services\pctEFA]
"DependOnService"="FltMgr
pctDS"


===================== Search result for "pctEFA" ==========

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Wow6432Node\PCTools\CommonFiles\pctEFA]

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\ControlSet001\Enum\Root\LEGACY_PCTEFA]

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\ControlSet001\Enum\Root\LEGACY_PCTEFA\0000\Control]
"ActiveService"="pctEFA"

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\ControlSet001\services\pctEFA]

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\ControlSet001\services\pctEFA]
"DependOnService"="FltMgr
pctDS"

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\ControlSet001\services\pctEFA\Instances\pctEFA]

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\ControlSet002\Enum\Root\LEGACY_PCTEFA]

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\ControlSet002\services\pctEFA]

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\ControlSet002\services\pctEFA]
"DependOnService"="FltMgr
pctDS"

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\ControlSet002\services\pctEFA\Instances\pctEFA]

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Enum\Root\LEGACY_PCTEFA]

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Enum\Root\LEGACY_PCTEFA\0000\Control]
"ActiveService"="pctEFA"

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\services\pctEFA]

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\services\pctEFA]
"DependOnService"="FltMgr
pctDS"

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\services\pctEFA\Instances\pctEFA]

====== End Of Search ======
Odnośnik do komentarza

Skrypt wykonany. Jeśli chodzi o wyniki wyszukiwania, nie ma oznak, by te sterowniki coś filtrowały, więc przejdźmy do ich usunięcia. Otwórz Notatnik i wklej w nim:

 

R0 pctDS; C:\Windows\System32\drivers\pctDS64.sys [453896 2012-02-28] (PC Tools)
R0 pctEFA; C:\Windows\System32\drivers\pctEFA64.sys [1096176 2012-02-28] (PC Tools)
C:\Windows\System32\drivers\pctEFA64.sys
C:\Windows\System32\drivers\pctDS64.sys
DeleteKey: HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Enum\Root\LEGACY_PCTDS
DeleteKey: HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Enum\Root\LEGACY_PCTEFA
DeleteKey: HKLM\SOFTWARE\Wow6432Node\PCTools

 

Plik zapisz pod nazwą fixlist.txt i umieść obok narzędzia FRST. Uruchom FRST i kliknij w Fix. Powinien nastąpić auto-reset. Przedstaw wynikowy fixlog.txt.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Tylko logi FRST zostawiam, OTL podany raz wystarczy. Użycie Przywracania systemu odkręciło akcję z posta numer #2. Powtórz ten pierwszy podany skrypt do FRST i przedstaw wynikowy fixlog.txt.

 

Jeśli zaś chodzi o usuwanie sterowników PC Tools zadane w poście numer #6, to nie rozumiem co się stało. Wg szukania w rejestrze nie było filtrów na urządzeniach. Jaki błąd zgłosił nie uruchamiający się system? Proszę spakuj do ZIP plik C:\FRST\Hives\SYSTEM, shostuj gdzieś i podaj do tego link. Obejrzę cały rejestr pod kątem tych sterowników PC Tools.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Więc system ładował sie do pewnego momentu potem restart i wywalało narzędzie do naprawiania błędów systemu, kurcze właśnie nie zwróciłem uwagi co to był za błąd :)

Fix result of Farbar Recovery Tool (FRST written by Farbar) (x64) Version: 12-10-2014
Ran by boys at 2014-10-14 20:08:26 Run:3
Running from C:\Users\boys\Desktop\frst
Loaded Profile: boys (Available profiles: boys)
Boot Mode: Normal
==============================================

Content of fixlist:
*****************
CloseProcesses:
BootExecute: autocheck autochk * sdnclean64.exe
ProxyServer: localhost:8080
StartMenuInternet: IEXPLORE.EXE - C:\Program Files (x86)\Internet Explorer\iexplore.exe
SearchScopes: HKLM-x32 - DefaultScope value is missing.
SearchScopes: HKCU - {CB3DA99F-EF9F-4969-99B0-F94383A2903D} URL = http://www.google.com/cse?cx=partner-pub-3794288947762788%3A6976579318&ie=UTF-8&q=&sa=Search&siteurl=www.google.com%2Fcse%2Fhome%3Fcx%3Dpartner-pub-3794288947762788%3A6976579318&q={searchTerms}
FF HKLM-x32\...\Thunderbird\Extensions: [eplgTb@eset.com] - C:\Program Files\ESET\ESET Smart Security\Mozilla Thunderbird
S3 cpuz135; \??\C:\Users\boys\AppData\Local\Temp\cpuz135\cpuz135_x64.sys [X]
S3 FreshIO; \??\C:\Program Files (x86)\FreshDevices\FreshDiagnose\FreshIO.sys [X]
Task: C:\Windows\Tasks\ROC_REG_JAN_DELETE.job => C:\ProgramData\AVG January 2013 Campaign\ROC.exe
C:\ProgramData\TEMP
DeleteKey: HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Shared Tools\MSConfig\services\.EsetTrialReset
DeleteKey: HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Shared Tools\MSConfig\startupreg\AVG_UI
DeleteKey: HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Shared Tools\MSConfig\startupreg\SmartViewAgent
EmptyTemp:
*****************

Processes closed successfully.
HKLM\System\CurrentControlSet\Control\Session Manager\\BootExecute => Value was restored successfully.
HKCU\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Internet Settings\\ProxyServer => value deleted successfully.
HKLM\SOFTWARE\Clients\StartMenuInternet\IEXPLORE.EXE\shell\open\command\\Default => Value was restored successfully.
HKLM\SOFTWARE\Wow6432Node\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes\\DefaultScope => Value was restored successfully.
"HKCU\SOFTWARE\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes\{CB3DA99F-EF9F-4969-99B0-F94383A2903D}" => Key deleted successfully.
"HKCR\CLSID\{CB3DA99F-EF9F-4969-99B0-F94383A2903D}" => Key not found.
HKLM\Software\Wow6432Node\Mozilla\Thunderbird\Extensions\\eplgTb@eset.com => value deleted successfully.
cpuz135 => Service deleted successfully.
FreshIO => Service deleted successfully.
C:\Windows\Tasks\ROC_REG_JAN_DELETE.job => Moved successfully.
"C:\ProgramData\TEMP" => File/Directory not found.
HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Shared Tools\MSConfig\services\.EsetTrialReset => Key Deleted successfully.
HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Shared Tools\MSConfig\startupreg\AVG_UI => Key Deleted successfully.
HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Shared Tools\MSConfig\startupreg\SmartViewAgent => Key Deleted successfully.
EmptyTemp: => Removed 50.4 MB temporary data.


The system needed a reboot.

==== End of Fixlog ====

 

A tutaj plik system

http://przeklej.org/file/UzePvN/SYSTEM.zip

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...