Skocz do zawartości

Wtyczki dla systemowego Menedżera zadań


Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
Prio
 
Strona domowa
 
Platforma: Windows XP, Vista, Windows 7 32-bit i 64-bit
Licencja: freeware do użytku domowego

 


Prio - Ulepszenie natywnego menedżera zadań systemów XP, Vista i Windows 7. Wtyczka dodaje do menedżera systemowego następujące usprawnienia:
 
1. Dodatkowa opcja kontekstowa Save Priority w prawokliku umożliwiająca zapisanie na trwałe zmienionego priorytetu aplikacji. Windows pozwala tylko na zmianę sesyjną, to znaczy po ponownym uruchomieniu komputera priorytet jest resetowany, zaś obejście tego problemu to mozolne tworzenie skrótów do aplikacji z parametrem zmienionego piorytetu.
 
2. Na systemach Windows 7 i Vista funkcja kontekstowa Silent Elevation, która umożliwia uruchomienie danego programu wymagającego elewacji uprawnień w sposób cichy bez dialogu UAC.
 
3. Ulepszone wyświetlanie procesów. Wyróżnienie kolorem plików podpisanych cyfrowo oraz tooltip po najechaniu na proces, w którym wyświetla się ścieżka dostępu do procesu oraz jego nazwa i producent. M.in. pomocne przy wałkowanym w nieskończoność "problemie" identyfikacji wielokrotnych instancji procesu svchost. Prio w dymku pokaże nazwę usługi / usług (Hosting Services), które są podczepione pod dany svchost.
 
4. Dodatkowe karty w menedżerze: Services (wyświetlanie pracujących w tle usług, którymi można zarządzać tak jak w konsoli services.msc) oraz TCP/IP (wyświetlanie aktywnych połączeń sieciowych, alternatywa na systemową komendę netstat -an wywoływaną via linia komend). Karta z usługami jest dodawana na systemach XP i Vista, imitując funkcjonalność wprowadzoną w systemie Windows 7. Natomiast na Windows 7, który już posiada tę funkcję, Prio proponuje opcjonalną podmianę interfejsów Services, a różnica polega na tym że opis i komenda uruchomienia są w tooltipie a nie kolumnach informacyjnych oraz jest więcej opcji menu kontekstowego.
 

 

Program instaluje sterownik sieciowy (Prio Network Driver) umożliwiający śledzenie ruchu TCP/IP, a także pracę bez uprawnień administratora. Sterownik ten może generować BSOD i w takim przypadku należy go wykluczyć w dialogu instalacji. On nie jest konieczny, by korzystać z większości ulepszeń menedżera, a zakładka TCP/IP będzie się wyświetlać podając dane jak w netstat (jedyne czego będzie brakować to kolumn szybkości oraz ilości danych przyjętych lub wysłanych przez dany proces).


 
Dostępne dwie natywne edycje, 32-bit i 64-bit.

Edytowane przez picasso
Odnośnik do komentarza
  • 2 lata później...
Task Manager Extension
 
Strona domowa
 
Platforma: Windows XP, Vista 32-bit i 64-bit
Licencja: freeware


 
Task Manager Extension - Wtyczka dla systemowego menedżera procesów XP i Vista dodająca m.in. pokazywanie modułów, mapę pamięci, uchwyty, otwarte pliki, właściwości plików. Jest to kontynuacja starego projektu Task Manager Extension nieaktualizowanego od roku 2007, która po kilku latach braku aktywności uzyskała kompatybilność z systemem Vista i edycjami 64-bit. Na chwilę obecną wtyczka nie działa jednak poprawnie na Windows 7, menedżer zamyka się z błędem. Do pobrania dwie osobne wersje, odpowiednio dla systemów 32-bit i 64-bit.

Edytowane przez picasso
Odnośnik do komentarza
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...