Skocz do zawartości

Karta WI-FI zniknęła


hermesowy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

jakieś 2 i pół miesiąca temu kupiłem laptopa LEnovo G710. Wszystko ładnie śmigało, aż do dnia dzisiejszego. Podczas gry w Fifę 14 zerwało połączenie z internetem i później kiedy chciałem ponownie się połączyć przez wi-fi to ikonka tych "pasków" zamieniła się na ikonkę z monitorem i czerwonym krzyżykiem. Próbowałem zainstalować nowe sterowniki oraz przywracałem system ( kopia była robiona zaraz po zakupie w momencie kiedy wszystko ładnie śmigało ). Wcześniej miałem parę razy taką sytuację, że ikona wi-fi była ( te schodki pokazujące zasięg ), ale był żółty wykrzyknik i było napisane : "brak dostępu do internetu" i po rozłączeniu i połączeniu ponownym z routerem wszystko było ok, lecz teraz tak nie jest. Latop nie wykrywa żadnej sieci wi-fi i w menadżerze urządzeń nie ma w kartach sieciowych bluetooth ani wi-fi trochę się rozejrzałem i zauważyłem, że są ukryte ( ss niżej ). We właściwościach jest napisane, iż " urządzenie nie jest podłączone". Od nowości nic nie grzebałem w lapku, więc to nie moja wina :). Dodam, że internet z kabla działą normalnie.

 

 

Pomoże ktos ?

 

Pozdrawiam

Mateusz

post-11734-0-37402300-1410711137_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Fn+f7 nic nie daje. Zrobiłem aktualizacje systemu do 8.1 i nadal nic. W dodatku po aktualizacji w menadżerze urządzeń nastąpiły zmiany :

- nie ma co niektórych kart sieciowych

- nie ma w ogóle zakładki "Bluetooth"

 

Gdzieś przeczytałem, że może w BIO'sie coś jest wyłączone, lecz usługa wriless( czy jakoś tak jest włączona ). Nie mam pojęcia co robić. Myślałem, że może przez przypadek coś nieopatrznie kliknąłem, lecz wygląda na to, że nie :(

Odnośnik do komentarza

W manualu czy to uzytkownika czy hardware maintance nic o wyłączaniu karty w biosie nie ma, nie jest to opcja spotykana w laptopach często, wrecz przeciwnie. Zreszta - zamiast o tym czytać, możesz to po prostu sprawdzić. Możesz przywrócić domyślne ustawienia. Nie masz przypadkiem włączone hotkeysy? Wtedy zmieniasz nie Fn + odpowiedni przycisk tylko sam odpowiedni przycisk, w tym przypadku f7. 

Moduł BT jest wbudowany w antenę, zobacz czy fizycznie karta wifi jest poprawnie podłączona - odepnij od niej dwa kable, wyjmij, przeczyść styki, włóż ponownie i podłącz. 

Inne klawisze funkcyjne chodza? Sprawdź wszystkie...

Odnośnik do komentarza

napisałem tutaj, bo myślałem, że to jakiś banał. Otwarcie pokrywy wiaże się z utratą gwarancji ? Jeśli tak to nie mam zamiaru tam nic grzebać i będę musiał się dowiedzieć, czy mogę oddać lapka do oddziału kamputronika ( karen.pl ) czy do głównej siedziby trzeba będzie się wybrać.

 

@EDIT : wszystko inne działa elegancko. Hotkeye funkcyjne wszystkie, kamerka, klawiatura, touchpad, mysz bezprzewodowa, itd... wszystko poza wi-fi i blutaczem -.-. F7 nic nie daje poza tym, że wł/wył tryb samolotowy.

 

Jeśli ktoś ma jakiś pomysł jeszcze to chętnie sprawdzę do czasu otrzymania informacji od komputronika ( karen.pl )

Odnośnik do komentarza

F7 nic nie daje poza tym, że wł/wył tryb samolotowy.

Przecież na tym właśnie polega tryb samolotowy, że wyłącza wszelką komunikację radiową!

Alternatywna wersja wydarzeń, że równocześnie uległy sprzętowej awarii dwa niezależne podzespoły: moduł bluetooth i karta wi-fi jest bardzo mało prawdopodobna. Tym bardziej, że problem objawił się podczas gry, a więc w czasie intensywnego używania klawiatury, kiedy nie trudno o przypadkowe wciśnięcie skrótu klawiszowego.

Wyłącz tryb samolotowy i poczekaj chwilę obserwując w tym czasie menadżer urządzeń. W zalinkowanej wcześniej instrukcji na str. 23 masz opis jak to wyklikać jeśli jest problem z działaniem przycisku.

Jeśli chcesz się upewnić co do sprawności sprzętu, to uruchom na komputerze system LiveCD np. Ubuntu bez instalacji w trybie wypróbuj.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...