Skocz do zawartości

Problem z dyskiem - WD10EZEX - zerowanie dysku czy oddanie na gwarancje?


Avatarae

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Po krotce przedstawię mój problem, a wiec doszedłem do wniosku, ze zrobię format dysk, partycje poustawiam na nowo, etc.
System świeżo postawiony, instalacja sterowników, ale coś strasznie zaczęło "mulic". Po ponownym włączeniu komputera zamiast systemu włączać się zaczął system recovery. W  końcu udało mi się go jakoś włączyć. Więc zacząłem szukać powodów tego "mulenia". Zacząłem od CrystalDiskInfo i na dzień dobry ostrzeżenie o C5 - Current pending Sector. Odpaliłem wiec HD Tune, ta sama informacja, oraz zrobiłem error skan nim, sporo czerwonym krateczek(Damaged) na samym początku skanowania. Wiec zacząłem się powoli zgłębiać w temat szukać jakiejś odpowiedzi w internecie, natknąłem się na MHDD. Niestety mimo długiej walki nie udało mi się sprawić aby wykrył mój dysk. Kolejna wyszukiwania i natrafiłem na informacje o Victori. Ściągnąłem wersje 4.47 Zrobiony test i niestety moim oczom po 5 godzinach ukazał się bardzo przykry obraz. W załączniku log.
I teraz moje pytanie taki dysk zerowac i remapowac, czy oddać na gwarancje?

post-14011-0-17480400-1410024622_thumb.jpg

post-14011-0-39355400-1410024628_thumb.jpg

vlog.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

 natknąłem się na MHDD. Niestety mimo długiej walki nie udało mi się sprawić aby wykrył mój dysk.

 

MHDD nie rozpoznaje kontrolerów pracujących w trybie AHCI. Konieczna jest wcześniejsza zmiana w BIOS na IDE.

Jeżeli inne testery potwierdzają stan dysku i jest on na gwarancji to nic nie kombinuj tylko reklamuj.

Dla pewności pobierz soft WD i przetestuj - KLIK. Nie akceptują testów zewnętrznych.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...