Skocz do zawartości

Czy błędnie skonfigurowałam sieć, czy to jest podstawiony ap


hantur

Rekomendowane odpowiedzi

Pracuję na Windows 7, dostawcą internetu jest Orange, urządzeniem, przez które łącze się z internetem jest router sagem f@st 2704, zapewnia on także sieć bezprzewodową. Kiedy chce się połączyć z siecią bezprzewodową nie jest możliwe połączenie z moim SSID'em tylko SSID'em2

Po sprawdzeniu SSID1 i hasła, stwierdziłam, że klucz do WI-FI różnił się jednym znakiem natomiast SSID2 zgadzał się. Reasumując z SSID1 po poprawieniu hasła nie mogłam się połączyć, natomiast SSID2 tak.

W Windowsie jest niestety tak, że podczas konfiguracji sieci nie podaje się MAC ap. Klikając na mapę sieci otrzymuje:

5c4182097967.png

Klikając na urządzenie dostarczające sieć PPM i wybierając z menu kontekstowego właściwości dowiaduje się:

d053228e1d44.png

Jest to trochę podejrzane. Mój router ma inny MAC, nie łącze się dzięki routerowi i za pomocą koncentratora. Czy tak wygląda konfiguracja sieci w systemie Windows 7, czy to jest podstawienie ap? Proszę Was o pomoc wyjaśnieniu tego problemu.
 

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Jeżeli, jak piszesz, masz Sagemcom'a, a na zrzucie ekranu jak byk jest D-link to coś tu się nie zgadza :)
 
Proponuję podłączyć się do f@st 2704 za pomocą kabla (spokojnie - tylko na czas konfiguracji). Przy pomocy tej instrukcji skonfigurować go ustawiając sobie własny SSID i hasło (mocne). Odptaszkować wirtualne punkty dostępu. A na koniec zmienić domyślne hasło administratora (to nie to samo, co hasło wifi).
 
Więcej o bezpieczeństwie sieci bezprzewodowych KLIK.
 
Odpiąć kabel i połączyć się za pomocą nowego SSID i hasła. Cieszyć się z posiadania bezpiecznej sieci :)

Odnośnik do komentarza

Dzięki za odpowiedź. Szczerze mówiąc to nie  wiem co robić. Powiem Ci jak skonfigurowałam router bez instrukcji, którą dołączyłeś.Wyłączyłam serwer DHCP, adresy do komputerów przydzielone są na sztywno, jest filtracja MAC,uruchomiony firewall, NAT- to przewodowo, bezprzewodowo- klucz 13 znakowy, szyfrowanie WPA2-PSK AES, filtracja MAC, wyłączone WPS, no i hasło do administratora też 13 znaków. Z zewnątz, od strony internetu nie jest możliwe dostanie się do routera- nie odpowiada na ping, tracert, nmapem też go nie poskanujesz. Sądzisz zatem, że problem może tkwić w zabezpieczeniach? Może system? A może amator darmowego łącza? Łącząc się bezprzewodowo w zasięgu są następujące sieci:

 

603e80e382ee.png

 

Przewodowo ta sama sytuacja tylko bez koncentratora

 

65f79fb8b8b4.png

 

Proszę Cię pomóż. Co jest grane?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...