Skocz do zawartości

Extremalnie powolny komputer, niechciane dodatki w wyszukiwarkach


Rekomendowane odpowiedzi

Zaproponowane zmiany przyniosły dobry efekt (odfajkowanie pozycji w aplikacji Autoruns), już po tym etapie było nieźle.

Uwagi dodatkowe: ten PowerISO to w ogóle odnistaluj, archaiczny sterownik. Natomiast gdyby pakiet Office potrzebował którejś z usług, to w Autoruns odwracasz akcję dla jednej z tych (w zależności od tego jaka funkcja będzie potrzebna): Microsoft Office Groove Audit Service, odserv, ose.

 

 

Od ponad 20 minut nic się nie dzieje a na ekranie naprawianego komputera mam:

"Zakonczono sprawdzanie poprawnosci dziennika Usn.

CHKDSK sprawdza dane pliku (poziom 4 z 5)

 

Wykonano 15 procent (pliki: 104800 z 254960)."

Czekaj ciepliwie, skan może długo potrwać, a sprawdzanie dysku pod kątem błędów jest istotnym krokiem przed właściwą defragmentacją.

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Skan faktycznie się zawiesił - ledwie było słychać pracę komputera mając ucho 20 cm od laptopa.. Skan puściłem koło 10:30, o 11 zawiesił się pierwszy raz (w tym samym momencie co za drugim), więc postanowiłem zresetować.

Po resecie skan ładnie ruszył od zera i ponownie zatrzymał się, w miejscu tym stał przez 6 godzin nim postanowiłem zresetować system - wpierw myślałem żeby zrobić to za pomocą trybu Awaryjnego - nie udało się, komputer zawiesił się przy ładowaniu sterowników - a u góry powstał błąd graficzny, jakby poruszony ekran (nie wiem jak to opisać - tak jakby robić zdjęcie poruszając aparatem..). Szczęśliwie udało się uruchomić system w trybie normalnym. 

Co w tej sytuacji? 

Odnośnik do komentarza

Poddaję się  :unsure:, nie mogę uruchomić trybu naprawczego przy użyciu F8 - w żaden sposób nie reaguje - ani przy wciśniętym klawiszu ,ani przy ciągłym wciskaniu. 

Przez mscongig próbować? - czytałem, że mogłoby to w rzadkich wypadkach doprowadzić do pętli uruchamiania w trybie awaryjnym :D



Edycja - z zaznaczeniem, że jeszcze wczoraj na F8 komputer reagował, więc klucz chyba nie powinien tak nagle "sobie"  przestać działać. Szczególnie, że niczego nie ściągałem z Internetu, więc szanse na zarażenie w ciągu tej doby były minimalne. 

Odnośnik do komentarza

To jeszcze trochę popróbuję z F8.. 
Mam "mały" problem z racji tego, że naprawa czytnika napędu jest nieopłacalna z racji jakości laptopa (2010 r). Jednym słowem - nie ma opcji, żebym odczytał jakąkolwiek płytę. Wszystkie pozostałe wejścia - USB, HDMI działają. 
Mój komputer jest w razie czego sprawny. 
W związku z powyższym, jeżeli nie uda mi się uruchomić trybu naprawczego z klawisza "F8" to postuluję o zamknięcie tematu.

Bardzo dziękuję za poświęcony mi czas :)

Odnośnik do komentarza

Jakimś cudem udało się tym razem dokończyć defragmentację programem Puran Defrag, nie wiem czemu. 

Obecnie system Windows uruchamia się 1 min 35 sekund, czyli sytuacja wygląda podobnie jak przed procedurą defragmentacji. 

Z tym, że obecnie w czasie włączania nie ma momentu, w którym widnieje przez jakiś czas tylko czarny ekran.  A jedyny przestój, który znacząco wpłynął na czas to: 

http://www.windows007.pl/files/start.JPG

Na minus? "Niestabilność" wyszukiwarki - gdy chciałem edytować ten post na tamtym komputerze - zawiesiła się karta przy dodawaniu linka. 


Odnośnik do komentarza

Jakimś cudem udało się tym razem dokończyć defragmentację programem Puran Defrag, nie wiem czemu.

Jakie typy defragmentacji przeprowadziłeś?

 

 

Obecnie system Windows uruchamia się 1 min 35 sekund, czyli sytuacja wygląda podobnie jak przed procedurą defragmentacji.

 

Z tym, że obecnie w czasie włączania nie ma momentu, w którym widnieje przez jakiś czas tylko czarny ekran. A jedyny przestój, który znacząco wpłynął na czas to:

No cóż, to faza sprzętowo-sterownikowa. Można jeszcze spróbować aktualizacji sterowników stricte sprzętowych. Z drugiej strony, jeśli wszystko działa, to też może lepiej nie kombinować, by nie przekombinować.

 

 

Na minus? "Niestabilność" wyszukiwarki - gdy chciałem edytować ten post na tamtym komputerze - zawiesiła się karta przy dodawaniu linka.

Nie wiem z czym to powiązać. Czy to się powtarza?

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Przepraszam,za 8 dni opóźnienia ale sprawy Uczelni ważniejsze..
 

Jakie typy defragmentacji przeprowadziłeś?

 

Szczerze mówiąc? Nie wiem
 

[...]. Z drugiej strony, jeśli wszystko działa, to też może lepiej nie kombinować, by nie przekombinować.

 

Dokładnie, chyba, że ktoś z działu technicznego Windows7 coś innego doradzi (w co mam prawo wątpić, skoro dotychczas tego nie zrobił)
 

Czy to się powtarza?

 

Nie :).

Dzięki jeszcze raz za pomoc. Jest i tak dużo lepiej, śmieci wyrzucone - mam nadzieję, że szybko nie zostanie Twoja robota zniszczona..

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...