Skocz do zawartości

Windows RE - narzędzie nie widzi plików systemowych


ronnie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Pewnego dnia gdy włączyłem laptop zamiast okna logowania pojawił się szary pasek ładowania plików a następnie narzędzie do automatycznego naprawiania systemu. Po skanowaniu odnaleziono przyczynę ale narzędzie nie mogło jej usunąć. Próbowałem przywrócenia systemu ale to nie dało rezultatu. Załadowałem więc płytkę Windows RE lecz tutaj też nie mogę nic zrobić bo mimo że w oknie pojawia się Windows 7 na prawidłowej partycji to instalator pokazuje ostrzeżenie że nie jest to ta wersja systemu co na płycie mimo że system był instalowany z tej właśnie płyty. Czy jest jakiś sposób by wskazać gdzie znajdują się te pliki systemowe? Co robić dalej? Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
Załadowałem więc płytkę Windows RE lecz tutaj też nie mogę nic zrobić bo mimo że w oknie pojawia się Windows 7 na prawidłowej partycji to instalator pokazuje ostrzeżenie że nie jest to ta wersja systemu co na płycie mimo że system był instalowany z tej właśnie płyty.

Błąd sugeruje niezgodne bity (tego nie przejdziesz dopóki nie zmienisz wersji WinRE), i to nie jest wcale wykluczone, mimo posługiwania się tą samą płytą. Jeśli DVD ma wiele edycji Windows 7 w obrazie (łączy wspólnie 32-bitowe i 64-bitowe edycje), WinRE może się ładować w nieodpowiedniej wersji. Np. zainstalowano system 64-bit, ale opcja "Napraw komputer" ładuje WinRE wersji 32-bit.

Czyli: ilu bitowy system jest zainstalowany. Jeśli jest problem z ładowaniem WinRE z tego DVD, pobierz sobie płytkę z WinRE odpowiednich bitów od Neosmart (KLIK).

 

 

.

Edytowane przez picasso
16.02.2011 - Temat zostaje zamknięty z powodu braku odpowiedzi. //picasso
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...