Skocz do zawartości

Znika kursor w trakcie pisania


bodziowym

Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Temat przenoszę do działu Widows. Śladów infekcji brak.

 

Mam problem z laptopem, otóż w trakcie pisania jakiegokolwiek tekstu, czy to w przeglądarkach, wordzie, znika mi na chwilę kursor tekstu po kliknięciu w Touchpad pojawi się i po chwili znowu znika.

Widzę tu podejrzanego. Instalacja NETIA odbyła się niedawno. NETIA wprowadziła aktualizator "NETIA. RunOuc". Ten typ aktualizatora może wpływać negatywnie na zachowanie okien - na forum liczne raporty na temat samoczynnej minimalizacji okien i inne dziwne rzeczy z fokusem. Dodatkowo w Dzienniku zdarzeń generuje błędy.

 

========================== Services (Whitelisted) =================

 

S2 NETIA. RunOuc; C:\Program Files\NETIA\UpdateDog\ouc.exe [656976 2013-05-21] ()

 

System errors:

=============

Error: (08/24/2014 04:30:28 PM) (Source: Service Control Manager) (EventID: 7000) (User: )

Description: Nie można uruchomić usługi NETIA. OUC z powodu następującego błędu:

%%1053

 

"NETIA. RunOuc" będzie tu połowicznie wyłączany skryptem FRST. Jeśli to nie pomoże i o ile to nie interferencja jakiegoś innego procesu, może trzeba zaktualizować oprogramowanie touchpad. Jest stare. Tylko że jest tu system XP i możliwe, iż nie ma żadnych aktualizacji.

 

==================== Installed Programs ======================

 

Dell Touchpad (HKLM\...\{9F72EF8B-AEC9-4CA5-B483-143980AFD6FD}) (Version: 7.1.102.7 - Alps Electric)

 

==================== Registry (Whitelisted) ==================

 

HKLM\...\Run: [Apoint] => C:\Program Files\DellTPad\Apoint.exe [159744 2007-07-02] (Alps Electric Co., Ltd.)

 

 

Na razie przeprowadź poniższe działania. Otwórz Notatnik i wklej w nim:

 

CMD: sc config "NETIA. RunOuc" start= demand
R0 pavboot; C:\WINDOWS\System32\drivers\pavboot.sys [28552 2009-06-30] (Panda Security, S.L.)
C:\WINDOWS\System32\drivers\pavboot.sys
C:\Documents and Settings\Bodek\Dane aplikacji\OpenCandy
EmptyTemp:

 

Plik zapisz pod nazwą fixlist.txt i umieść obok narzędzia FRST. Uruchom FRST i kliknij w Fix. System zostanie zresetowany. W tym samym katalogu skąd uruchamiano FRST powstanie plik fixlog.txt. Przedstaw go. Powiedz też, czy widzisz jakieś zmiany.

 

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Instalacja netia-to modem mobilny na usb ostatnio był wymieniony na nowy. Problem z znikającym kursorem mam już długo dobrych parę miesięcy. Parę dni temu próbowałem z oprogramowaniem touchpada nic nie pomogło. 

Ostatnie zalecenie zrobiłem i po restarcie bez zmian pierwsze uruchomienie trwało długo chrome się zawiesiło, piszę na raty-co chwile znika kursor i rozłącza połączenie.

W załączniku plik.

 

Picasso nie chcę robić formatowania-tym bardziej że ładnych parę lat temu na innym forum dostałem od Ciebie "zrypkę" odnośnie formatowania i do tej pory stary PC działa dzięki Twoim poradom między innymi z OTLPE  :)

Do laptopa zaczyna mi brakować cierpliwości :(

Fixlog.txt

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...