Skocz do zawartości

Podejrzenie infekcją pendriver


Rekomendowane odpowiedzi

Na każdej partycji utworzył mi się folder Autorun.inf . Używałem zarażonego pen drive wiem o tym bo Eset Nod 32 w czasie jego używania wykrywał wirusa a ja musiałem z tego pena przekopiować dane.

Chcąc być ostrożny wole się upewnić czy nic tam nie weszło dlatego daje logi z :

OTL:

http://wklej.org/id/441687/

i Gmer:

http://wklej.org/id/441697/

do sprawdzenia

Po za tym nie wiem czemu ale gdy zaloguje się na swoje konto i potem chce zalogować się na inne to komputer podczas wczytywania tego drugiego konta loguje mi się jako konto tymczasowe i nie wiem czym to jest spowodowane.

posiadam Windows 7 32 bit ,używam Firefox 3.6 ,opcjonalnie testuje sobie betę Firefox 4.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

W logach nie widać żadnej infekcji. Mylisz foldery z plikami autorun.inf, a u ciebie wyraźnie są to foldery:

 

O32 - AutoRun File - [2010-11-12 15:51:45 | 000,000,000 | R--D | M] - C:\Autorun.inf -- [ NTFS ]

O32 - AutoRun File - [2010-11-12 15:51:45 | 000,000,000 | R--D | M] - D:\Autorun.inf -- [ NTFS ]

O32 - AutoRun File - [2010-11-12 15:51:45 | 000,000,000 | R--D | M] - E:\Autorun.inf -- [ NTFS ]

 

Taki folder to zabezpieczenie przeciwko infekcji z pendrive a więc musiałeś jakoś się zabezpieczać np. poprzez Pande USB Vaccine lub inny program.

 

Ewentualnie jeżeli masz tego pendrive jeszcze to możesz go podpiąć i wykonać log z USBFix z opcji Listing

Odnośnik do komentarza

Jak dorwę tego pendrive to go przeskanuje jak mówisz . A jak sobie poradzić z tym kontem tymczasowym nie wiem od czego tak się może dziać .

Oraz dziwnym trafem jak chce utworzyć nowy skrót na pulpicie robiąc to tak : prawym/nowy/skrót nic się nie dzieje nie wiem dlaczego.

Tylko że te problemy raczej pod infekcje nie kwalifikują się.

Odnośnik do komentarza

Landuss

 

Taki folder to zabezpieczenie przeciwko infekcji z pendrive a więc musiałeś jakoś się zabezpieczać np. poprzez Pande USB Vaccine lub inny program.

 

Panda na pewno nie. Panda w ogóle nie tworzy folderów, tylko plik i tylko na mediach USB (nie robi tego dla dysków twardych).

 

 

Nuriel

 

Popatrz do tych folderów autorun.inf i powiedz co w nich widzisz. Na podstawie zawartości da się wytypować precyzyjnie narzędzie sprawcze.

 

Po za tym nie wiem czemu ale gdy zaloguje się na swoje konto i potem chce zalogować się na inne to komputer podczas wczytywania tego drugiego konta loguje mi się jako konto tymczasowe i nie wiem czym to jest spowodowane.

 

Bardzo dużo przyczyn dla logowania konta jako tymczasowe, np.: brak uprawnień do katalogu konta, uszkodzenie profilu użytkownika, konto skasowane w nieprawidłowy sposób (zostało wejście na Ekranie powitalnym i SID konta w rejestrze, ale nie ma już folderu na dysku). Wstępnie wygeneruj log z sid.vbs i zaprezentuj tu: KLIK (punkt 3).

 

Oraz dziwnym trafem jak chce utworzyć nowy skrót na pulpicie robiąc to tak : prawym/nowy/skrót nic się nie dzieje nie wiem dlaczego.

 

Czy chodzi o skróty do specyficznych aplikacji / grupy wykazującej te same cechy, czy chodzi o obojętny typ źródła? Czy po tej bezobjawowej reakcji aby nie jest tak, że F5 odświeża widok i już pokazuje skrót?

 

 

PS. I nie podałeś loga Extras OTL, podczas skanu opcja "Rejestr - skan dodatkowy" nie została ustawiona na "Użyj filtrowania". Czyli tutaj nie został sprawdzony Dziennik zdarzeń, lista zainstalowanego oprogramowania, pewne rozszerzenia powłoki i lista konfiguracji zapory. Proszę dołączyć i ten fragment.

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Witam panią Administrator

 

Na początek ten folder autorun.inf znajduje się w nim pliczek o nazwie NUL.Usbfix.

Co do tego konta tymczasowego to wygenerowałem log z sid.vsb i oto on:

http://wklej.org/id/442225/

no i na koniec przesyłam logi z OTL:

http://wklej.org/id/442227/

oraz

Extras:

http://wklej.org/id/442228/

 

Czy chodzi o skróty do specyficznych aplikacji / grupy wykazującej te same cechy, czy chodzi o obojętny typ źródła?

Czy po tej bezobjawowej reakcji aby nie jest tak, że F5 odświeża widok i już pokazuje skrót?

Dokładnie chodzi mi o obojętny typ źródła ,po prostu jak daje na pulpicie nowy /skrót nie wychodzi mi okno dialogowe w którym mógłbym wpisać sobie ścieżkę do danej aplikacji

Odnośnik do komentarza
Na początek ten folder autorun.inf znajduje się w nim pliczek o nazwie NUL.Usbfix.

 

Czyli utworzył go USBFix.

 

Co do tego konta tymczasowego to wygenerowałem log z sid.vsb

 

Wnioskując po tym, że OTL jest robiony z poziomu Macieja kontem logowanym jako tymczasowe jest konto Mateusz:

 

Nazwa użytkownika       : Mateusz

SID : S-1-5-21-3753490814-4075711310-2451665586-1003

Katalog profilu : C:\Users\Mateusz

W Dzienniku zdarzeń jest grupa błędów związana z tym kontem:

 

Error - 2010-12-20 10:41:17 | Computer Name = Maciej-Komputer | Source = Microsoft-Windows-User Profiles Service | ID = 1502

Description = System Windows nie może załadować profilu przechowywanego lokalnie.

Przyczyną błędu może być brak wystarczających praw zabezpieczeń lub uszkodzony

profil lokalny. SZCZEGÓŁY - Proces nie może uzyskać dostępu do pliku, ponieważ

jest on używany przez inny proces.

 

Error - 2010-12-20 10:41:17 | Computer Name = Maciej-Komputer | Source = Microsoft-Windows-User Profiles Service | ID = 1515

Description = System Windows wykonał kopię zapasową tego profilu użytkownika. System

Windows automatycznie spróbuje użyć profilu z kopii zapasowej przy następnym logowaniu

tego użytkownika.

 

Error - 2010-12-20 10:41:17 | Computer Name = Maciej-Komputer | Source = Microsoft-Windows-User Profiles Service | ID = 1511

Description = System Windows nie może znaleźć profilu lokalnego i loguje użytkownika

przy użyciu profilu tymczasowego. Zmiany wprowadzone w profilu zostaną utracone

po wylogowaniu.

 

Error - 2010-12-20 11:32:51 | Computer Name = Maciej-Komputer | Source = Microsoft-Windows-User Profiles Service | ID = 1508

Description = System Windows nie może załadować rejestru. Częstą przyczyną tego

problemu jest za mała ilość pamięci lub brak wystarczających praw zabezpieczeń.

SZCZEGÓŁY - Proces nie może uzyskać dostępu do pliku, ponieważ jest on używany

przez inny proces. for C:\Users\Mateusz\ntuser.dat

 

Error - 2010-12-20 11:32:51 | Computer Name = Maciej-Komputer | Source = Microsoft-Windows-User Profiles Service | ID = 1502

Description = System Windows nie może załadować profilu przechowywanego lokalnie.

Przyczyną błędu może być brak wystarczających praw zabezpieczeń lub uszkodzony

profil lokalny. SZCZEGÓŁY - Proces nie może uzyskać dostępu do pliku, ponieważ

jest on używany przez inny proces.

 

Error - 2010-12-20 11:32:51 | Computer Name = Maciej-Komputer | Source = Microsoft-Windows-User Profiles Service | ID = 1515

Description = System Windows wykonał kopię zapasową tego profilu użytkownika. System

Windows automatycznie spróbuje użyć profilu z kopii zapasowej przy następnym logowaniu

tego użytkownika.

Pytanie się nasuwa takie: a czy to konto da się zalogować po całkowitym restarcie komputera i nie logując w ogóle konta Maciej, tylko wprost idąc w Mateusza?

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Pytanie się nasuwa takie: a czy to konto da się zalogować po całkowitym restarcie komputera i nie logując w ogóle konta Maciej, tylko wprost idąc w Mateusza?

Jeżeli loguje się bezpośrednio po restarcie na konto Mateusz to wszystko jest w porządku ,nie tworzy się konto tymczasowe.

Tylko jak przełączam użytkownika lub ja się wyloguje i chce zalogować na to drugie konto to wychodzą kwiatki

OTL wykonywany był z poziomu konta Maciej a konto Mateusz mi psioczy na tymczasowy

Odnośnik do komentarza
Jeżeli loguje się bezpośrednio po restarcie na konto Mateusz to wszystko jest w porządku ,nie tworzy się konto tymczasowe.

Tylko jak przełączam użytkownika lub ja się wyloguje i chce zalogować na to drugie konto to wychodzą kwiatki

 

Wniosek: z kontem jest wszystko w porządku, w przeciwnym wypadku nie byłbyś w ogóle zdolny go zalogować. Przyczyna dla opisywanego zachowania podczas przełączania kont: za mało pamięci (funkcja przełączania użytkowników ma określone wymagania) lub któryś proces systemowy blokuje rejestr użytkownika. W pierwszą opcję nie wierzę, bo statystyki pamięci w nagłówku OTL nie wyglądają źle. Druga opcja: nie jest tu wykluczony ESET Smart Security. Jedyna droga, by się o tym przekonać w sposób nie budzący wątpliwości, to testowa deinstalacja oprogramowania (wyłączenie nie deaktywuje wszystkich procesów tłowych).

 

OTL wykonywany był z poziomu konta Maciej a konto Mateusz mi psioczy na tymczasowy

 

Przecież o tym mówiłam. Nagłówki OTL mają zawsze wypunktowane konto z którego log jest tworzony.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza


 

Odinstalowałem Eset i na tamto konto loguje się normalnie za każdym razem.

Próbowałem też uruchomić jakiś bardziej pamięciożerny program na swoim koncie i się przełączyć

i wszystko wróciło do normy.

Dlatego raczej wszystko gra z tymi kontami. A poszukam jakieś alternatywy za ESET i będzie dobrze.

Także dziękuje wielce za pomoc i wyrozumiałość .

Oraz owocnego rozwoju forum by osiągało markę najlepszą na świecie bo na to zasługuje.

Edytowane przez picasso
Temat rozwiązany, zamykam. //picasso
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...