Skocz do zawartości

Wirus "polizja", Komorowski - blokowanie stron przez Law Enforcement


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Dzisiaj, po powrocie z dłuższego pobytu poza domem, uruchomiłam komputer i przeglądarkę Google Chrome w wersji 36.0.1985.125 m. Pojawiła się strona wirusa z twarzą Bronisława Komorowskiego w prawym górnym rogu ekranu i ostrzeżeniem, że komputer został zablokowany. Dalej już nie czytałam. Jest to już druga infekcja w ostatnim czasie - wcześniej komputer był zainfekowany Outdated Browser Detected. Przeczyściłam jednak komputer Malwarebytes Anti-Malware i AdwCleaner, a także zrestartowałam router i problem już nigdy więcej się nie pojawił. 

Ten wirus blokuje jednak całkiem sporo przeglądanych przeze mnie stron i w to sposób losowy - na przykład, raz nie mogę zalogować się konta na poczcie i na facebooku, a raz mogę. Skanowanie Malwarebytes Anti-Malware i AdwCleaner nie dało żadnych rezultatów, nie wykazały one żadnych zagrożeń. Wirus blokuje wyświetlanie stron zarówno w Chrome, jak i w Operze i Mozilli. 

Proszę o pomoc, wirus wydaje się nie szkodzić bezpośrednio, ale irytuje i w znaczącym stopniu utrudnia pracę przy komputerze. Załączam logi.OTL.Txt Addition.txt Extras.Txt FRST.txtShortcut.txt GMER.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
O17 - HKLM\System\CCS\Services\Tcpip\Parameters: DhcpNameServer = 5.175.225.136 8.8.8.8

O17 - HKLM\System\CCS\Services\Tcpip\Parameters\Interfaces\{1DC05097-F115-4528-98ED-E86941FBA218}: DhcpNameServer = 5.175.225.136 8.8.8.8

Mam nadzieję, że nie korzystasz z routera! Jeśli tak, to trzeba go będzie zresetować.

 

Jeśli nie korzystasz z routera, to:

Do Notatnika wklej:

 

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\Tcpip\Parameters\Interfaces\{1DC05097-F115-4528-98ED-E86941FBA218}]
"NameServer"=-

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\Tcpip\Parameters\Interfaces\{1DC05097-F115-4528-98ED-E86941FBA218}]
"NameServer"="8.8.8.8"

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\Tcpip\Parameters]
"DhcpNameServer"=-

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\Tcpip\Parameters]
"DhcpNameServer"="8.8.8.8"
Z Menu Notatnika >> Plik >> Zapisz jako >> Ustaw rozszerzenie na Wszystkie pliki >> Zapisz jako> FIX.REG >>

plik uruchom (dwuklik i OK).

Zrestartuj komputer.

 

Nie przeglądałam dokładniej logów!

 

jessi

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...