Skocz do zawartości

Częsty "blue screen" oraz wykryty PUP.Optional.QuickStart.A


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

 Pól roku temu kupiłem nowy komputer. I jak na jego moc działa dość wolno. Często pojawia mi się "bluescreen" ( niestety nie potrafięteraz dokładnie podac komunikatu z niego ) i komp się resetuje. Wszesniej myślałem, ze to moze przez wymagającą grę i że być moze komputer się przegrzewa, ale ostatnio "bluescreen" potrafi się pojawić jak przeglądam internet czyli komp nie jest zbytnio obciążony. Czasem jest tez tak, ze gdy wychodze z gry to mam propozycje zmiany schematu koloru, gdyż jest mała wydajność komputera, a przecież komputer do słabych nie należy Jestem pewny, że komputer jest dość mocno zainfekowany. Malwarabytes Anti Malware wykrywa: PUP.Optional.QuickStart.A, a to pewnie wierzchołek góry lodowej :(

 

Wiem, że trafiłem na bardzo dobre forum. Działania Picasso podziwiałem jeszcze na forum searchengines.pl już dobrych kilka lat temu. Dlatego mam bardzo dużą nadzieje, ze mi pomozecie za co będę niezwykle wdzięczny!

 

Pozdrawiam.

Addition.txt

Extras.Txt

FRST.txt

gmer.txt

OTL.Txt

Shortcut.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
Wiem, że trafiłem na bardzo dobre forum. Działania Picasso podziwiałem jeszcze na forum searchengines.pl

@Picasso teraz pomaga tylko 2-3 razy w miesiącu, czyli średnio co 12 dni. (choruje)

 

Infekcji żadnej tu nie widzę, ale są śmieci.

 

1) Odinstaluj:

SquirrelWeb (HKLM\...\SquirrelWeb) (Version: 2013.11.19.222532 - SquirrelWeb) <==== ATTENTION

MyFreeCodec (HKCU\...\MyFreeCodec) (Version:  - )

 

2) Użyj >Adw-cleaner

najpierw kliknij na SZUKAJ, a dopiero po zakończeniu skanowania, gdy uaktywni się przycisk USUŃ, to kliknij na niego.

Pokaż raport z niego C:\AdwCleaner\AdwCleaner.txt

 

3) Otwórz Notatnik i wklej w nim:

 

 

Task: {A6C641DC-C7F3-4488-BA9C-3D6DEE539614} - \FoxTab No Task File <==== ATTENTION

MSCONFIG\startupfolder: C:^Users^USER^AppData^Roaming^Microsoft^Windows^Start Menu^Programs^Startup^lollipop.lnk => C:\Windows\pss\lollipop.lnk.Startup

BHO: No Name - {9030D464-4C02-4ABF-8ECC-5164760863C6} -  No File

BHO-x32: No Name - {9030D464-4C02-4ABF-8ECC-5164760863C6} -  No File

Toolbar: HKLM - No Name - {318A227B-5E9F-45bd-8999-7F8F10CA4CF5} -  No File

Toolbar: HKCU - No Name - {7FEBEFE3-6B19-4349-98D2-FFB09D4B49CA} -  No File

CHR HKLM-x32\...\Chrome\Extension: [gdnafjfahbdfphihncgadbegiaebehio] - C:\Program Files (x86)\SquirrelWeb\gdnafjfahbdfphihncgadbegiaebehio.crx [2013-10-11]

Reg: reg delete "HKU\S-1-5-18\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes" /f

Reg: reg delete "HKU\S-1-5-19\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes" /f

Reg: reg delete "HKU\S-1-5-20\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes" /f

Reboot:

Plik zapisz pod nazwą fixlist.txt i umieść obok narzędzia FRST. Uruchom FRST i kliknij w Fix. Powstanie plik fixlog.txt. Daj ten log.

 

Bluescreen - to chyba sprawa sprzętowa (sterowniki)

 

jessi

Odnośnik do komentarza

Dziękuję Ci za szybką odpowiedź i za pomoc! :)

 

 

1) Odinstaluj:

SquirrelWeb (HKLM\...\SquirrelWeb) (Version: 2013.11.19.222532 - SquirrelWeb) <==== ATTENTION

MyFreeCodec (HKCU\...\MyFreeCodec) (Version:  

 

 

Było to na liście programów. Chciałem odinstalować, ale pojawił się komunikat, że te rzeczy są już odinstalowane i czy mają byś usunięte z listy. Rozumiem wiec, ze muszę te wpisy usunąć z rejestru? Niestety nie wiem jak to zrobić...

 

 

 

2) Użyj >Adw-cleaner
najpierw kliknij na SZUKAJ, a dopiero po zakończeniu skanowania, gdy uaktywni się przycisk USUŃ, to kliknij na niego.
Pokaż raport z niego C:\AdwCleaner\AdwCleaner.txt

 

Zrobione. Log poniżej.

 

 

3) Otwórz Notatnik i wklej w nim:

 

Cytat

Task: {A6C641DC-C7F3-4488-BA9C-3D6DEE539614} - \FoxTab No Task File <==== ATTENTION
MSCONFIG\startupfolder: C:^Users^USER^AppData^Roaming^Microsoft^Windows^Start Menu^Programs^Startup^lollipop.lnk => C:\Windows\pss\lollipop.lnk.Startup
BHO: No Name - {9030D464-4C02-4ABF-8ECC-5164760863C6} -  No File
BHO-x32: No Name - {9030D464-4C02-4ABF-8ECC-5164760863C6} -  No File
Toolbar: HKLM - No Name - {318A227B-5E9F-45bd-8999-7F8F10CA4CF5} -  No File
Toolbar: HKCU - No Name - {7FEBEFE3-6B19-4349-98D2-FFB09D4B49CA} -  No File
CHR HKLM-x32\...\Chrome\Extension: [gdnafjfahbdfphihncgadbegiaebehio] - C:\Program Files (x86)\SquirrelWeb\gdnafjfahbdfphihncgadbegiaebehio.crx [2013-10-11]
Reg: reg delete "HKU\S-1-5-18\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes" /f
Reg: reg delete "HKU\S-1-5-19\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes" /f
Reg: reg delete "HKU\S-1-5-20\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes" /f
Reboot:

 

Takze zrobione.

 

 

 

Bluescreen - to chyba sprawa sprzętowa (sterowniki)

 

 

Tak, trafiłas w samo sedno. Przed chwilą pojawił sie bluescreen właśnie z komunikatem o sterownikach ( driver failure ). Domyślam się, ze moze chodzić o sterowniki do karty graficznej?

 

EDIT: w menadzerze zadań miałem wykrzynik przy dysku przenośnym. Zainstalowałe mdo niego sterowniki, wykrzyknik zniknął. Moze tutaj tkwił błąd.

 

 

 

@Picasso teraz pomaga tylko 2-3 razy w miesiącu, czyli średnio co 12 dni. (choruje)

 

Życzę Jej dużo zdrowia.

AdwCleanerS5.txt

Fixlog.txt

Odnośnik do komentarza
ale pojawił się komunikat, że te rzeczy są już odinstalowane i czy mają byś usunięte z listy. Rozumiem wiec, ze muszę te wpisy usunąć z rejestru? Niestety nie wiem jak to zrobić...

 

Wystarczy w czasie próby odinstalowania po pojawieniu się pytania, zgodzić się na usunięcie z listy.

To wystarczy.

 

W Adw-Cleaner kliknij na przycisk Odinstaluj (UNINSTALL)

 

Otwórz Notatnik i wklej w nim:

 

 

DeleteQuarantine:

Plik zapisz pod nazwą fixlist.txt i umieść obok narzędzia FRST. Uruchom FRST i kliknij w Fix.

przez SHIFT+DEL usuń pozostały folder C:\FRST

 

jessi

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...