Skocz do zawartości

Problem z ap Cisco Aironet 1100


hantur

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałem zresetować do ustawień fabrycznych access point Cisco Aironet 1100, niestety, mam problem i proszę o pomoc. Internet dostarcza Sagem Fast 2004, kabel rj-11, do panelu administracyjnego ( PA ) mozna się dostać wpisując w przeglądarkę 192.168.1.1 i z tej puli przydzielane są kolejnym urządzeniom adresy IP. Aby się dostać do ap Cisco należy wpisać 10.0.0.1, są jednak sprzeczne adresy IP i połączenia nie ma. Oczywiście konfiguruje najpierw kartę WLAN wpisując 10.0.0.2 255.255.255.0 192.168.1.1, jednak nic z tego. W  PA routera nie można dodać sieci 10.0.0.1/24, bezpośrednio do komputera nie można ap podłączyć- ma tylko gniazdo zasilania i gniazdo RJ-45. Nie mam pomysłu, poproszę o porady

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

1) Piszesz strasznie chaotycznie, co nie ułatwia zrozumienia twojego problemu.

2) Dlaczego uważasz, że nie można AP podłączyć bezpośrednio do komputera? Łączysz kartę sieciową komputera kablem ethernetowym z gniazdem RJ45 AP. Konfigurujesz statyczne IP na komputerze np. 10.0.0.100 i testowo pingujesz adres AP. Jeśli ping odpowiada to logujesz się do AP za pomocą domyślnego hasła.

Odnośnik do komentarza

1) Piszesz strasznie chaotycznie, co nie ułatwia zrozumienia twojego problemu.

2) Dlaczego uważasz, że nie można AP podłączyć bezpośrednio do komputera? Łączysz kartę sieciową komputera kablem ethernetowym z gniazdem RJ45 AP. Konfigurujesz statyczne IP na komputerze np. 10.0.0.100 i testowo pingujesz adres AP. Jeśli ping odpowiada to logujesz się do AP za pomocą domyślnego hasła.

Ponieważ ap nie jest podłączony do internetu, zresztą napisałem wyraźnie, że konfigurowałem kartę sieciową w komputerze na "sztywno"- w jaki zatem sposób może dostarczać internet nie będąc do niego podłączony? W jaki sposób zadziała ping? Wytłumacz, sorry,ale nie rozumiem.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...