Skocz do zawartości

Wirus w C:\Windows\SysWOW64\ITXWDS


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mój syn nieumyślnie pobrał plik (hxxp://www.speedyshare.com/JaGTS/BoL-Studio-Full-Deal.rar - znajduje się tutaj wirus),plik znajduje się na pulpicie w katalogu BoL Studio(Full Deal),podczas odpalenia aplikacji Bol Studio.exe wyskoczył komunikat z Windows Defender o trojanie,niestety nie posiadam ss z owego komunikatu,windows defender niby usunął owego wirusa ale nadal mam obawy,i tutaj moja prośba mógłbym prosić o sprawdzenie logów?

 

Dodam że folder znajdujący się na pulpicie BoL studio jest czysty.

 

Z pokazanej akcji Windows Defender zapamiętałem tyle:

C:\Windows\SysWOW64\ITXWDS\OVD.exe

 

process:

pid:3736

 

Bardzo proszę o sprawdzenie logów,posiadam tutaj bardzo wiele ważnych dokumentów i nie chciałbym by ujrzały światło dzienne.

 

Z góry dziękuje,

Pozdrawiam

 

 

EDIT: Jako iż podane przezemnie logi były z daty kiedy problem był i mogą być już nieaktualne,wrzucam wszystkie od nowa.

OTL.Txt

Extras.Txt

FRST.txt

Addition.txt

Shortcut.txt

gmer.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Musze napisać nowy post.iż nie działa mi opcja Edytuj (Strona się nie włącza)
Zapomiałem dodać iż od dłuższego czasu mam problem z internetem,i podejrzewam tutaj wirusa/rookita, internet działa dobrze(prędkość pobierania jest taka jak zazwyczaj,ping 30~40),lecz żadna strona się nie ładuje..

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...

Z pokazanej akcji Windows Defender zapamiętałem tyle:

C:\Windows\SysWOW64\ITXWDS\OVD.exe

W raportach brak oznak czynnej infekcji, ale na dysku jest widoczny folder wskazywany przez Windows Defender:

 

2014-06-11 18:50 - 2014-06-11 17:55 - 00000000 __SHD () C:\Windows\SysWOW64\ITXWDS

 

Dodatkowo: w Firefox masz zamontowane niepożądane rozszerzenie "Nervarien Stream", które pochodzi od wips.com - w rozszerzeniach tej marki jest skrypt typu "spyware". Więcej informacji: KLIK.

 

 

1. Pobierz najnowszy FRST. Otwórz Notatnik i wklej w nim:

 

C:\Windows\SysWOW64\ITXWDS
SearchScopes: HKLM-x32 - DefaultScope value is missing.
FF Extension: Nervarien Stream - C:\Users\Adrian\AppData\Roaming\Mozilla\Firefox\Profiles\k2d45yrp.default-1388411162753\Extensions\a2ed01@wips.com [2014-07-03]
S1 fixsrzjn; \??\C:\Windows\system32\drivers\fixsrzjn.sys [X]
HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\SafeBoot\Minimal\PEVSystemStart => ""="Service"
HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\SafeBoot\Minimal\procexp90.Sys => ""="Driver"
HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\SafeBoot\Network\PEVSystemStart => ""="Service"
HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\SafeBoot\Network\procexp90.Sys => ""="Driver"
Reg: reg delete "HKU\S-1-5-18\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes" /f
Reg: reg delete "HKU\S-1-5-19\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes" /f
Reg: reg delete "HKU\S-1-5-20\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes" /f
EmptyTemp:

 

Adnotacja dla innych czytających: skrypt unikatowy - dopasowany tylko i wyłącznie pod ten system, proszę nie stosować na swoich systemach.

 

Plik zapisz pod nazwą fixlist.txt i umieść obok narzędzia FRST. Uruchom FRST i kliknij w Fix. System zostanie zresetowany. W tym samym katalogu skąd uruchamiano FRST powstanie plik fixlog.txt.

 

2. Specjalny skrót Internet Explorer został błędnie naprawiony (utrata specjalnego atrybutu), prawdopodobnie za pomocą AdwCleaner:

 

Shortcut: C:\Users\Adrian\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\Accessories\System Tools\Internet Explorer (No Add-ons).lnk -> C:\Program Files\Internet Explorer\iexplore.exe (Microsoft Corporation)

 

W pasku adresów eksploratora wklej ścieżkę C:\Users\Adrian\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\Accessories\System Tools i ENTER. Prawoklik na zlokalizowany tam skrót Internet explorer (bez dodatków) > Właściwości > w polu Element docelowy po ścieżce "C:\Program Files\Internet Explorer\iexplore.exe" dopisz dwie spacje i -extoff

 

3. Zrób nowy log FRST z opcji Scan, zaznacz ponownie pole Addition, by powstały dwa logi. Dołącz też plik fixlog.txt oraz logi użytych narzędzi (C:\ComboFix.txt + z folderu C:\AdwCleaner). Ponadto GMER jest zaciemniony działaniem emulatora SPTD:

 

R0 sptd; C:\Windows\System32\Drivers\sptd.sys [564824 2013-07-13] (Duplex Secure Ltd.)

 

Wdróż ogłoszenie (KLIK), zresetuj komputer i ponów skan.

 

 

.

Odnośnik do komentarza

@picasso

 

1. Wykonane

2. Wykonane

3. Wykonane,nie wiedziałem który log dodać z AdwCleaner (są 3) więc dodaje wszystkie. Mogłaby mi pani wytłumaczyć co dało odinstalowanie emulatora SPTD? Czy nie będzie w przyszłości problemów z brakiem 'tego' czegoś? Doszłem tylko do zrestartowania komputera,nie usuwałem żadnych wpisów z rejstru (jestem laikiem w sprawach komputera)

 

Pozdrawiam

ComboFix.txt

Fixlog.txt

Addition.txt

FRST.txt

AdwCleanerR0.txt

AdwCleanerR1.txt

AdwCleanerS0.txt

gmer.txt

Odnośnik do komentarza

Zadania wykonane. Oceniając logi z ComboFix i AdwCleaner - nic szczególnego nie było usuwane. W obecnych raportach FRST i GMER brak oznak infekcji. Uściślij czy są jeszcze jakieś problemy. I małe poprawki. Otwórz Notatnik i wklej w nim:

 

AppInit_DLLs-x32: => "" File Not Found
S3 AndNetDiag; system32\DRIVERS\lgandnetdiag64.sys [X]
S3 ANDNetModem; system32\DRIVERS\lgandnetmodem64.sys [X]
S3 andnetndis; system32\DRIVERS\lgandnetndis64.sys [X]
S3 WinRing0_1_2_0; \??\C:\Program Files (x86)\IObit\Game Booster 3\Driver\WinRing0x64.sys [X]
FF Plugin-x32: @pandonetworks.com/PandoWebPlugin -> C:\Program Files (x86)\Pando Networks\Media Booster\npPandoWebPlugin.dll No File
SearchScopes: HKLM-x32 - DefaultScope {0633EE93-D776-472f-A0FF-E1416B8B2E3A} URL =
SearchScopes: HKLM-x32 - {0633EE93-D776-472f-A0FF-E1416B8B2E3A} URL =
DeleteKey: HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\sptd
DeleteQuarantine:

 

Plik zapisz pod nazwą fixlist.txt i umieść obok narzędzia FRST. Uruchom FRST i kliknij w Fix. Pokaż wynikowy fixlog.txt.

 

 

nie wiedziałem który log dodać z AdwCleaner (są 3) więc dodaje wszystkie

Chodziło tylko o plik z wynikami usuwania (w opisie na forum jest podany schemat nazwy: AdwCleanerSX.txt (gdzie X to numer uruchomienia).

 

Mogłaby mi pani wytłumaczyć co dało odinstalowanie emulatora SPTD? Czy nie będzie w przyszłości problemów z brakiem 'tego' czegoś? Doszłem tylko do zrestartowania komputera,nie usuwałem żadnych wpisów z rejstru (jestem laikiem w sprawach komputera)

Jak jest wyjaśnione w opisie GMER, sterownik emulacji może powodować określone problemy podczas skanu (m.in. zafałszowanie obrazu w kwestii wpisów typu "rootkit"). Jego usunięcie jest także wymagane, by poprawnie uruchomić ComboFix... Dodatkowo: wg Twoich raportów w systemie nie ma żadnego programu związanego z emulacją napędów wirtualnych, który montuje sterownik SPTD (Alcohol, DAEMON Tools), więc to i tak był odpadkowy zbędny sterownik. Nie będzie tu przywracany. Szczątek SPTD z rejestru usuwa skrypt FRST podany powyżej.

 

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Wpis AppInit_DLLs-x32 nie został przetworzony. Dla świętego spokoju pokaż mi czy on nadal zawiera jakieś dziwne znaki. Otwórz Notatnik i wklej w nim:

 

Reg: reg query "HKLM\SOFTWARE\Wow6432Node\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Windows"

 

Plik zapisz pod nazwą fixlist.txt i umieść obok narzędzia FRST. Uruchom FRST i kliknij w Fix. Dostarcz fixlog.txt.

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Adux, nie za bardzo rozumiem dlaczego tak zinterpretowałeś moją wypowiedź. Chodziło mi o to, że FRST przetwarzając wpis AppInit oznaczył go jako "not found" (nie znaleziony), tak jakby wszystko było już z nim w porządku, więc w teorii powinnam skończyć. Ale "dla świętego spokoju" postanowiłam jednak sprawdzić jak ten wpis wygląda. Skan dostarczony mówi, że dziwny znak nadal w nim jest (FRST go nie przetworzył, bo przeklejanie znaku do Fixlog go wyzerowało) więc poprawka:

 

Otwórz Notatnik i wklej w nim:

 

Reg: reg add "HKLM\SOFTWARE\Wow6432Node\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Windows" /v AppInit_DLLs /t REG_SZ /d "" /f

 

Plik zapisz pod nazwą fixlist.txt i umieść obok narzędzia FRST. Uruchom FRST i kliknij w Fix. Przeddstaw fixlog.txt.

 

 

.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...