Skocz do zawartości

Terminal kolporter brak możliwości podłączenia kabla jak rozwiązać


ewenement

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam następujący problem. Musimy w sklepie założyć terminal płatniczy Koloportera koniecznie na kabel, ponieważ zasięg GSM jest słaby i często występują problemy. Niestety położenie kabla nie wchodzi w grę, ponieważ wszystkie kable są już położone w ścianach a jesteśmy świeżo po remoncie i nie można nic kuć, wieszać koryt itd.

Router z wi-fi mamy w sklepie więc pomyślałem, żeby zastosować jakiś AP który przewodowo łączyłby się z terminalem a bezprzewodowo z routerem. Co mi będzie potrzebne? AP czy jakieś inne urządzenie. Oczywiście chcemy zainwestować jak najmniej pieniędzy.

Czy jest to do zrobienia? Jeśli tak to w jaki sposób? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Router z wi-fi mamy w sklepie więc pomyślałem, żeby zastosować jakiś AP który przewodowo łączyłby się z terminalem a bezprzewodowo z routerem. Co mi będzie potrzebne? AP czy jakieś inne urządzenie. Oczywiście chcemy zainwestować jak najmniej pieniędzy.

Dobrze kombinujesz. Ostatnio robiłem coś takiego posiłkując się tym poradnikiem. Używanego Dir-300 znajdziesz za grosze na znanym portalu aukcyjnym. Przed zakupem zapytaj sprzedawcy o wersję sprzętową (występuje w dwóch rewizjach różniących się zastosowanym chipsetem). Tutaj instrukcja wgrania alternatywnego firmware dd-wrt do modelu Rev.B

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Nie wiem też czy można mówić tu o bezpieczeństwie klientów i naszym skoro wcześniejszy admin postawił tam tylko jeden router który rozsyła też sieć bezprzewodową dla klientów naszego sklepu. 
Jak to zrobić, żeby było bezpiecznie? Dołożyć router lub AP? 

Jak uważacie? Muszę kupić AP z AP Client do włączenia terminala do sieci ale co zrobić z bezpieczeństwem? Dokupić router i zrobić jeszcze jedną sieć w firmie? 

Odnośnik do komentarza

router to prawdopodobnie airlive ip 1000r v2

Da radę na nim uruchomić dodatkową wirtualną sieć?

Airlive ip-1000 v2 nie ma w ogóle wifi, więc albo macie tam inny router, albo do ip-1000 jest jeszcze podłączony jakiś AP. Wydaje się, że większość sprzętów powinna mieć taką możliwość. Ewentualnie trzeba byłoby postawić alternatywne oprogramowanie np. dd-wrt.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...