Skocz do zawartości

Windows update - naprawa


tada44

Rekomendowane odpowiedzi

Wracam z problemem aktualizacji systemu.Po restartowaniu systemu do stanu początkowego win 8 z usunięciem

wszystkich moich plików czysty system win 8.Uruchomiłem windows update aby zainstalować aktualizacje

około 110 szt prawie 1 Gb pokazał się komunikat że błąd "niepowodzenie instalacji aktualizacj Windowsa,Wycofanie zmian.Nie wyłączaj komputera i tak ze 4 godziny i nic innego na ekranie nie było.Wyłączyłem system awaryjnie F8 i ponownie zresteowałem system na czysto. Chciałem aktualizować po jednej aktualizacji ale nic nie instaluje. Uruchamiałem kilka razy naprawe windows update- nic, program ESET NOD32 wyłączyłem i też  brak efektu.

Prosiłbym o pomoc czy to uszkodzony laptop czy błąd w systemie, czy jeszcze coś innego?

Liczę na wyrozumiałość Szefowej  że trochę marudzę ale proszę o wsparcie

 

Nie mam zielonego pojęcia gdzie jest przyczyna takiego stanu. Usunąłem tylko program ochrony McAfee i zainstalowałem ESET Nod 32 i tylko tyle???

 

pozdrawiam

 

Pliki podstawowe w załączeniu.

OTL.Txt

Extras.Txt

FRST.txt

Shortcut.txt

Addition.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Temat przesuwam do działu Windows 8. To nie jest kwestia infekcji, i robiłeś dwa razy reset Windows 8.

 

 

Usunąłem tylko program ochrony McAfee i zainstalowałem ESET Nod 32 i tylko tyle???

Logi najwyraźniej zrobione po deinstalacji McAfee, bo brak jego wejścia na liście zainstalowanych, ale była to pozorowana deinstalacja. Program działa pełną parą:

 

==================== Processes (Whitelisted) =================

 

(McAfee, Inc.) C:\Program Files\Common Files\mcafee\Platform\McSvcHost\McSvHost.exe

(McAfee, Inc.) C:\Windows\System32\mfevtps.exe

(McAfee, Inc.) C:\Program Files\Common Files\mcafee\systemcore\mfefire.exe

 

==================== Registry (Whitelisted) ==================

 

HKLM-x32\...\Run: [mcpltui_exe] => C:\Program Files\Common Files\McAfee\Platform\mcuicnt.exe [645168 2013-09-11] (McAfee, Inc.)

 

==================== Services (Whitelisted) =================

 

R2 HomeNetSvc; C:\Program Files\Common Files\McAfee\Platform\McSvcHost\McSvHost.exe [328928 2013-07-30] (McAfee, Inc.)

R2 mcpltsvc; C:\Program Files\Common Files\mcafee\Platform\McSvcHost\McSvHost.exe [328928 2013-07-30] (McAfee, Inc.)

R2 mfefire; C:\Program Files\Common Files\McAfee\SystemCore\\mfefire.exe [219752 2014-04-03] (McAfee, Inc.)

R2 mfevtp; C:\Windows\system32\mfevtps.exe [189912 2014-04-03] (McAfee, Inc.)

 

==================== Drivers (Whitelisted) ====================

 

S3 cfwids; C:\Windows\System32\drivers\cfwids.sys [70592 2014-04-03] (McAfee, Inc.)

S3 mfeapfk; C:\Windows\System32\drivers\mfeapfk.sys [177544 2014-04-03] (McAfee, Inc.)

R3 mfeavfk; C:\Windows\System32\drivers\mfeavfk.sys [311856 2014-04-03] (McAfee, Inc.)

S0 mfeelamk; C:\Windows\System32\drivers\mfeelamk.sys [69352 2014-04-03] (McAfee, Inc.)

R3 mfefirek; C:\Windows\System32\drivers\mfefirek.sys [522360 2014-04-03] (McAfee, Inc.)

R0 mfehidk; C:\Windows\System32\drivers\mfehidk.sys [784760 2014-04-03] (McAfee, Inc.)

R0 mfewfpk; C:\Windows\System32\drivers\mfewfpk.sys [346760 2014-04-03] (McAfee, Inc.)

 

==================== Safe Mode (whitelisted) ===================

 

HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\SafeBoot\Minimal\mcpltsvc => ""=""

HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\SafeBoot\Network\mcpltsvc => ""=""

HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\SafeBoot\Network\mfefire => ""="Driver"

HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\SafeBoot\Network\mfefirek => ""="Driver"

HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\SafeBoot\Network\mfefirek.sys => ""="Driver"

HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\SafeBoot\Network\mfehidk => ""="Driver"

HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\SafeBoot\Network\mfehidk.sys => ""="Driver"

HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\SafeBoot\Network\mfevtp => ""="Driver"

 

I w Dzienniku zdarzeń sypie błędami:

 

System errors:

=============

Error: (05/29/2014 09:36:20 AM) (Source: Service Control Manager) (EventID: 7031) (User: )

Description: Usługa McAfee Platform Services niespodziewanie zakończyła pracę. Wystąpiło to razy: 1. W przeciągu 60000 milisekund zostanie podjęta następująca czynność korekcyjna: Uruchom usługę ponownie.

 

Error: (05/29/2014 09:36:20 AM) (Source: Service Control Manager) (EventID: 7031) (User: )

Description: Usługa McAfee Home Network niespodziewanie zakończyła pracę. Wystąpiło to razy: 1. W przeciągu 60000 milisekund zostanie podjęta następująca czynność korekcyjna: Uruchom usługę ponownie.

 

Error: (05/29/2014 08:43:46 AM) (Source: Service Control Manager) (EventID: 7001) (User: )

Description: Usługa McAfee Network Agent zależy od usługi McAfee Firewall Core Service, której nie można uruchomić z powodu następującego błędu:

%%1068

 

Error: (05/29/2014 08:43:46 AM) (Source: Service Control Manager) (EventID: 7001) (User: )

Description: Usługa McAfee Firewall Core Service zależy od usługi McAfee Validation Trust Protection Service, której nie można uruchomić z powodu następującego błędu:

%%0

 

Error: (05/29/2014 08:43:46 AM) (Source: Service Control Manager) (EventID: 7001) (User: )

Description: Usługa McAfee McShield zależy od usługi McAfee Validation Trust Protection Service, której nie można uruchomić z powodu następującego błędu:

%%0

 

 

Taki zdefektowany gigant (policz ile sterowników się ładuje) może być poważnym problemem. Wejdź w Tryb awaryjny Windows i zastosuj McAfee Consumer Product Removal Tool. Potencjalne błędy zignoruj. Po jego użyciu wejdź w Tryb normalny i zrób dwa logi FRST (główny + Addition).

 

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Tak od tamtego wpisu się działo,zastosowałem naprawe windows update i pokazały się aktualizacje do pobrania,kliknąłem na pojedyńczą i laptop coś zaczął coś mielić pokazał się komunikat o błąd krytyczny i zaczął restować system ,jak skończył ja zadałem mu ponowne przywrócenie stanu początkowego systemu na wszystkich dyskach stan początkowy win8.To tyle wyjaśnień acha po kolejnym naprawieniu W.Update 2 aktualizacje wgrały się ale przy następnej 500kb już zaczął mielić i przerwałem ten proces no i czekałem na Twoją reakcje.

Tak program McAfee Consumer Product Removal Tool ściągnełem i w trybie awaryjnym uruchomiłem -wyskoczył komunikat że jest błąd.Poprzez regedit usunąłem klucze zawiązane z McAfee z wyjątkiem- jednego pokazał jakiś błąd.

Logi aktualne z FRST w załączeniu

 

załączniki do tematu w.up

Addition.txt

FRST.txt

Odnośnik do komentarza

vs.

 

 

I program wykonał co należy, wszystkie uprzednio widoczne elementy McAfee zniknęły. Tak więc co się aktualnie dzieje po pomyślnym usunięciu McAfee?

 

 

 

.

Naprawiłem windows update i pobrałem po jednej aktualizacji i tak zainstalowałem już 3 szt.

Spróbuje  wiekszą ilość za jednym razem zainstalować ?

Jak się skończy to się zgłoszę i dokończymy sprzątanie i pozostałe czynności!!!

Dzięki za już!!!!

Odnośnik do komentarza

Naprawiłem windows update i pobrałem po jednej aktualizacji i tak zainstalowałem już 3 szt.

Spróbuje  wiekszą ilość za jednym razem zainstalować ?

Jak się skończy to się zgłoszę i dokończymy sprzątanie i pozostałe czynności!!!

Dzięki za już!!!!

Okazuje się że jak zadałem mu aby pozstałe aktualizacje zainstalował to je ściągnął próbował zainstalowac ale teraz wyskoczył komunikat

 że niepowodzenie konifugurowania aktualizacji systemu i wycofuje wprowadzone zmiany.

Mam problem czy próbować dalej  po dwie lub cztery instalować ,czy szukać co mu przeszkadza w tej instalacji, czy może jeszcze jest inny sposób na

naprawe tego  błędu?

Proszę o poradę- bo to wgrywanie i odinstalowanie tyle trwa że ręce opadają!!!!!

Odnośnik do komentarza

Okazuje się że jak zadałem mu aby pozstałe aktualizacje zainstalował to je ściągnął próbował zainstalowac ale teraz wyskoczył komunikat

 że niepowodzenie konifugurowania aktualizacji systemu i wycofuje wprowadzone zmiany.

Mam problem czy próbować dalej  po dwie lub cztery instalować ,czy szukać co mu przeszkadza w tej instalacji, czy może jeszcze jest inny sposób na

naprawe tego  błędu?

Proszę o poradę- bo to wgrywanie i odinstalowanie tyle trwa że ręce opadają!!!!!

Znalazłem aktualizacje którą wymaga windows 8.1 i po jej zainstalowaniu nie musiałem instalować 100szt aktualizacji win ,8

Win 8.1 się zainstalował i niezbędne dla siebie aktualizacje póki co zainstalował!!!

Czekam ,szukam jak zainstalować win. 8.1 update 1, acha po tamtych operacjach zainstalowało się 20 szt

 

Dzięki !!!!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...