Skocz do zawartości

Heur:Trojan.Script.Generic blokuje strony


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wczoraj podłączyłem się do sieci WIFI kuzyna i mój komputer został "czymś" zarażony. Przy próbie otwarcia stron Kaspersky komunikuje, że obiekt jest zainfekowany. Problem pojawił się przy połączeniach z google, allegro, i youtube. Skanowałem komputer Kasperskim, Malwarbytes Anti-Malware i Spybot'em - żaden z nich nic nie wykrył. Na mojej domowej sieci problem ustał, ale obawiam się, że to ustrojstwo powróci. Dodam też, że już po fakcie przeprowadziłem "wywiad" i na 5 komputerów z tamtej sieci każdy ma to samo. Okazało się też, że nawet na smartfonach strony są blokowane. Czy możliwe jest żeby "coś" zainfekowało routery? Proszę o pomoc. Pozdrawiam

 

maniek100

 

 

x5uj69.png

 

 

Addition.txt

FRST.txt

Shortcut.txt

gmer.txt

Extras.Txt

OTL.Txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

wczoraj podłączyłem się do sieci WIFI kuzyna i mój komputer został "czymś" zarażony. Przy próbie otwarcia stron Kaspersky komunikuje, że obiekt jest zainfekowany. Problem pojawił się przy połączeniach z google, allegro, i youtube. Skanowałem komputer Kasperskim, Malwarbytes Anti-Malware i Spybot'em - żaden z nich nic nie wykrył. Na mojej domowej sieci problem ustał, ale obawiam się, że to ustrojstwo powróci. Dodam też, że już po fakcie przeprowadziłem "wywiad" i na 5 komputerów z tamtej sieci każdy ma to samo. Okazało się też, że nawet na smartfonach strony są blokowane. Czy możliwe jest żeby "coś" zainfekowało routery?

Z pewnością to infekcja routera. Wpinając się w sieć sterowaną takim urządzeniem Windows przejmuje zainfekowane DNS, dlatego ujawnił się u Ciebie problem. Problem znika po resecie DNS routera. Tu takim "resetem" było przełączenie się na Twoją własną sieć kontrolowaną innym rozdzielnikiem. U nich nadal istnieje problem i muszą go rozwiązać resetując ustawienia routera (DNS i hasło dostępu).

 

 


Na temat używanych skanerów:

- Pominąłeś użycie ComboFix i na ten temat: KLIK. Przedstaw plik C:\ComboFix.txt.

- Na dysku pobrany SpyHunter. To wątpliwy skaner stosujący taktyki nacisku, by go zainstalować, aż się okazuje że usuwanie wyników jest płatne.

- SpyBot Search and Destroy to przestarzały skaner, lata świetności za sobą.

 

W Twoich raportach nie ma żadnych oznak infekcji. Tylko kosmetyka na puste nieinfekcyjne wpisy i deinstalacja ComboFix. Otwórz Notatnik i wklej w nim:

 

HKU\S-1-5-21-1845197865-2059153121-408865562-1000\...\Run: [Power2GoExpress] => NA
U3 BcmSqlStartupSvc;
U2 CLKMSVC10_3A60B698;
U2 CLKMSVC10_C3B3B687;
U2 DriverService;
U2 iATAgentService;
U2 idealife Update Service;
U3 IGRS;
S3 intaud_WaveExtensible; system32\drivers\intelaud.sys [X]
U2 IviRegMgr;
S3 iwdbus; system32\DRIVERS\iwdbus.sys [X]
U2 Oasis2Service;
U2 PCCarerService;
U2 ReadyComm.DirectRouter;
U2 RichVideo;
U2 RtLedService;
U2 SeaPort;
U2 SoftwareService;
C:\ProgramData\McAfee
C:\ProgramData\Spybot - Search & Destroy
C:\Program Files (x86)\McAfee
C:\Program Files (x86)\Spybot - Search & Destroy 2
C:\Users\Maniek\Downloads\SpyHunter-Installer.exe
C:\Windows\System32\Tasks\Safer-Networking
C:\Windows\SysWOW64\sqlite3.dll
Reg: reg add "HKLM\SOFTWARE\Wow6432Node\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes" /v DefaultScope /t REG_SZ /d {6A1806CD-94D4-4689-BA73-E35EA1EA9990} /f
Reg: reg delete "HKU\S-1-5-18\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes" /f
Reg: reg delete "HKU\S-1-5-19\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes" /f
Reg: reg delete "HKU\S-1-5-20\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes" /f
CMD: C:\Users\Maniek\Downloads\ComboFix.exe /uninstall

 

Adnotacja dla innych czytających: skrypt unikatowy - dopasowany tylko i wyłącznie pod ten system, proszę nie stosować na swoich systemach.

 

Plik zapisz pod nazwą fixlist.txt i umieść obok narzędzia FRST. Uruchom FRST i kliknij w Fix. Ostatnia komenda to deinstalacja ComboFix, więc czekaj cierpliwie. Przedstaw wynikowy fixlog.txt.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...