Skocz do zawartości

Update Your Flash Player


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od dłuższego czasu nie mogę korzystać z najczęściej używanych stron typu: youtube, google czy gmail. Wyskakuje powiadomienie ,że niby mam starą wersje Flash Player'a. Oczywiście od razu zczaiłem, że to jakiś wirus i nie pobrałem sfałszowanej aktualizacji, ale moja młodsza siostra to zrobiła i zainstalowała. Antywirus usunął wirusa ale dalej jest probrem. Ostatnio odebrałem drugi komputer z naprawy i z wymienionym dyskiem twardym, a powyższe sytuacje były na laptopie. Po pewnym czasie te same objawy zaczęły pojawiać się na komputerze i telefonach. Ściągnąłem program który niby miał usunąć malware i niby to zrobił ale dalej problem istnieje. Wyczytałem na forum ,że nie tylko ja miałem taki problem, ale rozwiązania są do każdego systemu inne. Próbowałem także zresetować router ale nic to nie dało. Polecono także mi użycie programu ComboFix ale to też nie pomogło. A uruchomienie OTL wspomagane OTH i to w trybie awaryjnym też nic nie dało(żadne z rozszerzeń nie poskutkowało).

Addition.txt

FRST.txt

Shortcut.txt

ComboFix.txt

GMER.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Tu nie pomogą żadne programy instalowane po stronie systemu, gdyż jest to infekcja routera:

 

Próbowałem także zresetować router ale nic to nie dało.

Wnioski: albo pozorowany reset, albo po resecie infekcja znów zaatakowała router. W raporcie FRST są znaki tej infekcji, adres 23.253.94.129 to przyczyna problemu.

 

Tcpip\Parameters: [DhcpNameServer] 23.253.94.129 8.8.8.8

 

Tu nie ma innego rozwiązania niż reset ustawień routera: zmiana loginu na niestandardowy oraz ustawień DNS.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Dzięki za pomoc ale jeszcze jedno. Mam dwa routery, oba odpowiednio zresetowałem dając nowe nazwy i hasła, a do tego, który jest pierwszy od gniazdka telefonicznego, wprowadziłem zalecone powyżej dane, następnie chciałem połączyć się do następnego routera( tego co wi-fi rozsyła po domu) ale go pomija, wskakuje w ten główny( pierwszy). Czy to wpłynie na jakość zabiegu?

Odnośnik do komentarza

Drobna uwaga, w tej linkowanej instrukcji jest drobna nieścisłość. Pola Primary i Secondary są ustawiane na identyczny adres Google. Powinno być rozróżnienie:

 

Primary / Podstawowy: 8.8.8.8

Secondary / Zapasowy: 8.8.4.4

 

Czy zmieniłeś login do routera? Nie może zostać fabryczny ogólnie znany.

 

 

następnie chciałem połączyć się do następnego routera( tego co wi-fi rozsyła po domu) ale go pomija, wskakuje w ten główny( pierwszy). Czy to wpłynie na jakość zabiegu?

Na pewno się logujesz do właściwego routera (adres IP)?

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...