Skocz do zawartości

vpn - nie działa skrót z drugiej siedziby firmy


ewenement

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 
Mam następujący problem - Posiadamy VPN pomiędzy dwoma firmami. W jednej firmie jest adresacja 192.168.1.1-255 w drugiej 192.168.2.1-255. 
Gdy jestem w firmie w której jest adresacja 192.168.1.1-255 skrót do programu któy jest na serwerze o adresie 192.168.1.10 działa. Gdy natomiast jestem w firmie z adresacją 192.168.2.1-255 ten sam skrót do programu już nie działa. Mimo, że gdy go pinguję ping 192.168.1.10 leci i wszystko jest ok. Co może być tego przyczyną? Może muszę zmapować dysk? Kiedy trzeba mapować dyski? 

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
Powyższy problem na razie zostawiam, ponieważ dopiero jak pojadę do firmy 2 wtedy pobawię się z zaporą i portami.

Mam natomiast jeszcze jeden dziwny problem.

Chcę udostępnić drukarkę komputera w firmie 1 dla serwera (Windows Serwer 2003) który jest w firmie 2 lecz mam dziwny problem.

Gdy puszczam ping z serwera firmy2 do nowego komputera w firmie1 nawet nie chce mi pingować a z resztą komputerów w firmie 1 pinguję bez problemu.

Gdy pinguję ten nowy komputer z innego komputera w firmie 1 wszystko jest ok lecz gdy pinguję z serwera w firmie 2 jest info że host nieosiągalny.

Co może być tego przyczyną?

Odnośnik do komentarza
  • 5 miesięcy temu...
  • 3 tygodnie później...

Mam pytanko jeszcze. Jak teraz postawie sobie WLAN pomiędzy firmami (jednej jest adresacja 192.168.1.1-192.168.1.250 i  drugiej 192.168.2.1-192.168.1.255) nie będzie mi już potrzebny VPN i jak zrobić etap przejścia? Wystarczy jak wypnę jeden router z sieci i zmienię maskę na 255.255.0.0? Nie chcę zmieniać teraz IP na wszystkich sprzętach. Chcę, żeby przejście było jak najszybsze i jak najmniej odczuwalne dla użytkowników.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...
W firmie B mam na serwerze ms server 2003

Nie mogę zainstalować udostępnionej drukarki w firmie A(windows 7 hp) na serwerze w firmie B.

Gdy wpisuję na swoim laptopie w uruchom będąc w firmie A adres komputera( \\192.168.1.x) na której jest udostępniona ta drukarka wyświetla mi się okno w którym widzę wszystko co ma udostępniony tej komputer. Natomiast gdy to samo polecenie wpiszę na serwerze w firmie B wyskakuje mi info "Żaden dostawca sieciowy nie zaakceptował podanej ścieżki docelowej"

dlaczego? Grupę roboczą mają tą samą. Gdy próbuję przez kreatora dodać drukarkę sieciową nie odnajduje mi jej.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...