Skocz do zawartości

Nie widać płyt w CD-Romie


zaduch

Rekomendowane odpowiedzi

W MU rozwiń kontrolery IDE/ATAPI i pokaż obrazek.

 

Myśli Pan że to coś da? Skoro pod systemem CD nie figuruje. Może warto przyjrzeć sie stemowi zwłaszcza ze autor powiedział

 

Rzecz jest najprawdopodobniej od czasu gdy zainstalowałem Windows 8 w miejsce Windows 7).

W mój komputer występują dwa CD-romy oba wirtualne. Nie wykrywa mojego jednego fizycznego CD-Romu(obrazek 1).

 

 

Płyta nie obsługuje W8, co stoi na przeszkodzie wrócić do W7? Jest też mozliwość że jakiś soft blokuje identyfikację portu z CD.

Dodatkowo may możliwość bootowania z usb na tej płycie.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Zdjęcie pierwsze (Advence bios Features)

Drugie zdjęcie (jak włożę CD z Windowsem przy uruchomieniu i po ustawieniu botowania z CD-ROM, pokazuje się tylko taki obraz i nie idzie dalej)

Trzecie zdjęcie ( HWINFO - mam nadzieje że to o to chodziło bo nie znam tego programu)
Czwarte zdjęcie (z Menadżera urządzeń IDE ATAPI rozwinięte menu)

post-13354-0-15039000-1401218128_thumb.jpg

post-13354-0-91601500-1401218214_thumb.jpg

post-13354-0-05664000-1401218220_thumb.png

post-13354-0-85351500-1401218222_thumb.png

Odnośnik do komentarza

Teraz w ogóle w MU nie widać CD. Coś tu się zajączkuje.

Masz BIOS w wersji F8. Na stronie producenta jest F9 i chyba F10 Beta. Spróbuj zaktualizować.

 

Producent płyty nie oferuje sterowników do W8 ale sterownik SATA do tego chipsetu jest zainstalowany w ramach W8 od MS.

Zobacz czy masz taki plik:

 

C:\Windows\System32\DriverStore\INFCACHE.1 - plik ukryty.

 

Jeżeli tak to spróbuj go usunąć + Restart. Wszystko się odbuduje.

 

Usunięcie pliku nie jest proste. Możesz to zrobić pod np. Linuksem lub skorzystać z tutka @Picasso - KLIK .

Odnośnik do komentarza

Teraz w ogóle w MU nie widać CD. Coś tu się zajączkuje.

Masz BIOS w wersji F8. Na stronie producenta jest F9 i chyba F10 Beta. Spróbuj zaktualizować.

 

Producent płyty nie oferuje sterowników do W8 ale sterownik SATA do tego chipsetu jest zainstalowany w ramach W8 od MS.

Zobacz czy masz taki plik:

 

C:\Windows\System32\DriverStore\INFCACHE.1 - plik ukryty.

 

Jeżeli tak to spróbuj go usunąć + Restart. Wszystko się odbuduje.

 

Usunięcie pliku nie jest proste. Możesz to zrobić pod np. Linuksem lub skorzystać z tutka @Picasso - KLIK .

CDromu nie widać bo odinstalowałem wirtualne dyski ...

Pliku INFCACHE.1 - w pliku tym nie ma .... są 4 foldery( en-US, FileRepository, pl-PL, Temp)

Biosa szczerze mówiąc samemu boję się instalować bo nie wiem co i jak a słyszałem że można napykać sobie biedy ... :(

Odnośnik do komentarza

Odpal cmd.exe z prawami administratora (robisz skrót na pulpicie wpisujesz cmd.exe a potem na nim prawo klik i uruchom jako administrator).

Następnie wypróbuj te sztuczkę z Technetu ( po niej reboot)

reg.exe add "HKLM\System\CurrentControlSet\Services\atapi\Controller0" /f /v EnumDevice1 /t REG_DWORD /d 0x00000001

http://social.technet.microsoft.com/Forums/windows/en-US/23edcdd2-1f93-478f-8a7b-6bbd786acbb5/windows-8-cddvdrom-disappeared-?forum=w8itproinstall

Odnośnik do komentarza

Odpal cmd.exe z prawami administratora (robisz skrót na pulpicie wpisujesz cmd.exe a potem na nim prawo klik i uruchom jako administrator).

Następnie wypróbuj te sztuczkę z Technetu ( po niej reboot)

reg.exe add "HKLM\System\CurrentControlSet\Services\atapi\Controller0" /f /v EnumDevice1 /t REG_DWORD /d 0x00000001

http://social.technet.microsoft.com/Forums/windows/en-US/23edcdd2-1f93-478f-8a7b-6bbd786acbb5/windows-8-cddvdrom-disappeared-?forum=w8itproinstall

DZIAŁA :)))))) WIELKIE DZIĘKI PIOTRZE !!! SATA CD ROM DZIAŁA !!! IDE NIE DZIAŁA ALE MNIEJSZA O TO WAŻNE ŻE CHOCIAŻ JEDEN HULA :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...