Skocz do zawartości

Freeze podczas grania (tylko na karcie dedykowanej)


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

podczas grania na laptopie, w losowych momentach komputer zacina się. Obraz staje, z głośników słychać (nazwijmy to) "buczenie", po paru sekundach ekran momentalnie robi sie czarny a dźwięk ustaje. W tym momencie nie pozostaje mi nic innego jak reset.

zauważyłem że gdy używam karty zintegrowanej, problem nie występuje. proszę o pomoc! 

dorzucam wymagane screeny,  plików z sensors nie moge wrzucić gdyż nie mam uprawnień wysyłania tego typu plików

(crystaldysk info nie moglem rozwinac na caly ekran, zabralko ostatniej linijki, ale pokazywala 0 błędów CRC podczas pracy w trybie Ultra DMA)

 

post-13290-0-05566400-1399488614_thumb.png

post-13290-0-93066400-1399488614_thumb.png

post-13290-0-41503900-1399488616_thumb.png

post-13290-0-96191400-1399488886_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Delikatniej z lapkiem - zarejestrowane wstrząsy (wibracje) dysku.

 

Masz problem z RAM - do sprawdzenia montaż + test Memtestem.

Pierwszy raz widzę taktowanie RAM = 50 MHz przy możliwym 666 MHz (oczywiście wszystko podwójnie).

 

Dodatkowo

 

Wejdź do BIOS (UEFI) i klik - Exit - wybierz Load optimized defaults - OK.

Edytowane przez wieslaw531
Odnośnik do komentarza

mam układ graficzny AMD M880G z Ati Mobility Radeon HD 4250. Mogę się przełączać między dedykowanym Radeonem HD 6650m a zintegrowanym HD 4250. 

 

wrzucam sensors:

 

http://www14.zippyshare.com/v/7738903/file.html <- sensor status.CSV - pierwsze 25~ minut grania.
(przerwa na zastopowanie zapisu i ponowienie zapisywania w nowym pliku)

http://www14.zippyshare.com/v/18976288/file.html <- sensor status2.CSV - 5~ minut, bezpośrednio przed zawieszeniem się

 

może wystarczyłoby zmienić taśme termoprzewodzącą pod grafiką?

Odnośnik do komentarza

RAM w innym lapku wydaje się być OK.

Post #16 - masz na czerwono AMD-V.

Wejdź do BIOS i znajdź coś typu AMD - Virtualization - ustaw na Enable i sprawdź czy czerwone zniknie.

Na mojej płycie  ta opcja to SVM.

 

Będę analizował logi.

 

W logach niestety nic nie wskazuje na temat zawieszenia. Jedyne co mnie zastanawia to data logów 07.05.2014 20:40.

Edytowane przez wieslaw531
Odnośnik do komentarza

A sterowniki są najnowsze? Autor w ogóle próbował je zmieniać? Ew. starsze jeśli są najnowsze? Czy system jest "świeży'? Pytam, bo przyczyna wcale nie musi być sprzętowa wbrew pozorom, a tylko na ten aspekt jest kładziony nacisk. Kontroler pamięci nie musi być w procku, może też być w mostku północnym.

Jeszcze zapytam o zasilacz - podaj dokładny model. I niech kolega sprawdzi kondensatory na płycie - czy są spuchnięte albo wylane.

Dla oszczędności czasu niech kolega zrobi najbardziej ogolny test, czyli benchmark w HDTune to tylko kilka minut. Najlepiej w trybie awaryjnym. Nie sadze zeby dysk za to odpowiadal w jakikolwiek sposob, ale to po to, zeby go skreslic z listy podejrzanych. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...