Skocz do zawartości

System nie startuje


Daniel2000

Rekomendowane odpowiedzi

Moim problemem jest nie startujący system Windows 7. Otóż miałem komputer włączony i wyskoczył komunikat, że system napotkał błąd krytyczny i musi ponownie uruchomić komputer. Uruchomiłem ponownie komputer, ale system już nie wstał. Komputer uruchamia się do momentu: "Trwa uruchamianie systemu Windows", a po tym komputer sprawdza partycje (nieplanowane sprawdzanie) i się zawiesza. Próbowałem uruchomić komputer w trybie awaryjnym ale też się zwiesza.

Parametry komputera: HP Pavilion dv7 4130ew Windows 7 Home Premium , procesor 2.53 MHz, pamięć RAM 4 GB, dysk Samsung 640 GB

Uruchomiłem komputer z dysku na którym jest zainstalowany system Windows 8.1, sam ten dysk jest podpięty pod ten komputer i z niego piszę. Mam dostęp do plików na dysku gdzie jest Windows 7.

Proszę o szybką pomoc

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Otóż miałem komputer włączony i wyskoczył komunikat, że system napotkał błąd krytyczny i musi ponownie uruchomić komputer. Uruchomiłem ponownie komputer, ale system już nie wstał. Komputer uruchamia się do momentu: "Trwa uruchamianie systemu Windows", a po tym komputer sprawdza partycje (nieplanowane sprawdzanie) i się zawiesza. Próbowałem uruchomić komputer w trybie awaryjnym ale też się zwiesza.

Zrób Przywracanie systemu z poziomu WinRE, o ile w ogóle były dostępne jakiekolwiek punkty Przywracania: KLIK.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Dziękuje za szybką odpowiedź, ale najpierw muszę przeczytać temat pod likiem "klik" i zacząłem robić kopię zapasową partycji C po przez oprogramowanie WD do tworzenia kopii zapasowych (WD SmartWare Pro), kopiowanie 540 GB chyba trochę zajmie więc przez kilka dni mogę być nie aktywny. Próbowałem już przywracanie, ale nie ma żadnego punktu przywracania więc opcja z odzyskiwaniem  chyba odpada.

Odnośnik do komentarza

Nie było utworzonych żadnych punktów przywracania. Próbowałem narzędzia naprawa podczas uruchamiania ale nie mógł odczytać dysku.Próbowałem na wszystkie sposoby naprawić. Robiłem sprawdzanie i naprawę dysku spod drugiego systemu, programem do partycjonowania, ale nic nie pomogło. Zrobiłem format i komputer śmiga.

Dziękuje za pomoc, ale chyba nie dało się naprawić tego dysku, ponieważ występują cały czas komunikatu w biosie i w systemie o uszkodzonym dysku.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...