Skocz do zawartości

Opera a adware


Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Powód jest bardzo prozaiczny - niewielki udział przeglądarki w ogólnym rynku tego typu softu. Na całym świecie zaledwie kilka procent użytkowników ma zainstalowaną Operę.

 

Więc nie opłaca się pisać/wymyślać/wysyłać dodatków które wymagają wcześniejszego złamania zabezpieczeń/deasemblacji kodu aplikacji.

 

Osobnym zagadnieniem jest, czy najnowsze wersje (>12.16) zyskują nowych userów, czy tylko zniechęciły starych. Ja osobiście siedzę na 12.16 (ostatnia z silnikiem Presto) i nie zamierzam instalować tych chromopodobnych wcieleń znakomitego niegdyś programu. Nie jestem w swoich odczuciach odosobniony.

 

Zastanawiające, że stare forum Opery, na którym można było znaleźć mnóstwo ciekawych porad udzielanych przez zapaleńców-fachowców zostało zlikwidowane. Zapewne jednym z powodów był fakt, że forumowicze nie zostawiali suchej nitki na najnowszych wersjach (i prezesach Opera ASA).

 

Więc jeśli tendencja jest wzrostowa, będzie i adware. Zaufaj mi ;)

Odnośnik do komentarza

Temat przenoszę do innego działu. Dodam:

 

nigdy nie widziałem adware które zaatakowało przeglądarkę Opera

1. Zasięg się zmienia. Temat z forum: KLIK. Od kiedy Opera chodzi na Blink (Opera 15+) ma identyczne formaty jak Google Chrome, więc sprawy są niejako uproszczone, jeśli chodzi o portowanie rozszerzeń. Dlatego też zaproponowałam skan Opery (15+) i za jakiś czas FRST prawdopodobnie będzie to mieć.

2. Niezależnie od wersji Opery (Opera 12.16 czy Opera 15+) dotykają jej infekcje skrótów przeglądarek. Takie tematy były na forum zarówno w kontekście starej Opery, jak i nowej.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...