Skocz do zawartości

Brak sieci bezprzewodowej


Miczi82

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

chciałbym prosić o pomoc w uruchomieniu sieci bezprzewodowej na pc stacjonarnym.

 

Świeżo zainstalowany Windows 7 Professional PL x64.

 

Posiadam kartę Wifi TP-Lnik TL-WN725N. Karta nowa i sprawna, działająca bez prooblemu na dwóch laptopach, gdzie zainstalowała się bez problemu i nie przeszkadzała w żadnym procesie.

W mieszkaniu router 8level WRT-150 Smart z anteną wifi. Sieć i router sprawne zarówno przez skrętkę jak i przez wifi.

 

Generalnie problem jest taki, że gdy próbuję zainstalować sterownik do karty na pc stacjonarnym, proces instalacji zawiesza się w trakcie i nie rusza dalej dopóki nie wyjmę karty. Podobnie jest z próbą utworzenia nowego połączenia sieciowego, próbą wyświetlenia istniejących połączeń sieciowych, próbą podejrzenia lub ustawień związanych z siecią. Gdy tylko wysunę kartę wifi procesy dalej ruszają, ale wtedy nie ma karty, więc opcji jej dotyczących nie widzę.

Próbuję zainstalować sterownik z załączonej płyty do karty, ver. 09/28/2012,1021.4.0928.2012, który jest oznaczony datą publikacji 25.03.2013 na stronie TP-LINK i jest to najnowszy sterownik dla tej karty. Mhm, zgodnie z wymogiem, sterownik pobieram dla firmware'u ver.2.

 

 

Dodatkowo widzę błędy w dzienniku zdarzań następującej treści:

 

Uruchomienie modułu rozszerzalności sieci WLAN nie powiodło się.

 

Ścieżka modułu: C:\Windows\system32\Rtlihvs.dll

Kod błędu: 126

 

Wiele mi to niestety nie mówi. Plik oczywiście nie istnieje, nie wiem do czego dokładnie służy. Czy to przypadkiem coś systemowego/sprzętowego powoduje jakiś konflikt? Nie mam jeszcze w tej chwili żadnego firewalla/antyvirusa, ale przed reinstalacją windy obecny był pakiet CIS i efekt był ten sam.

 

 

Załączam log z Net-log, chociaż nie wiem ile jest on w stanie powiedzieć, bo musiałem wykonać log bez karty wifi w porcie, bo gdy ją włożę, analiza zatrzymuje się na etapie 1 i nie rusza dalej dopóki karty nie wyjmę.

 

Brdzo proszę o rady w jaki sposób mogę uruchomić połączenie przez kartę wifi.

 

Dajcie znać gdyby były potrzebne jakieś informacje o sprzęcie lub inne, nie wiem co jest sens podawać więc nie będę się rozpisywał.

 

Pc składany w 2010 roku, płyta główna P7P55D (pełny opis w sygnaturze), do tej pory działał cały czas z siecią przez wbudowaną kartę sieciową na płycie, podłączony przez skrętkę lub z modemem przez usb.

 

Sorry za nazwę wątku, teraz widzę, że "z czapy"... niemniej będę wdzięczny za nieunikanie.

 

 

Pozdrawiam

Michał

net-log.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Nikt nie jest w stanie nic podpowiedzieć? Czy w jakiś sposób mogę doinstalować ewentualną obsługę wifi? Może brakuje mi jakichś sterowników? Nie mam zielonego pojęcia gdzie szukać przyczyny, a im więcej czytam tym większy mam mętlik. Może coś mam wyłączone?

 

Generalnie podczas instalacji sterownika do karty system raportuje mnóstwo błędów w dziennikach, głównie na brakujący plik Rtlihvs.dll. żaden proces związany z siecią nie wykonuje się gdy karta jest w porcie usb(dowolnym). Karta jest rozpoznawana i widnieje w menedżerze urządzeń, tylko nie mogę jej używać.

 

 

 

EDIT: zauważyłem post dopiero gdy odpisałem.

 

Instaluję strownik z płyty, którą dostałem w opakowaniu z kartą, oraz próbuję instalować najświeższy sterownik ze strony producenta dla tej karty, który okazuje się w tej samej wersji.

 

Bardzo chciałbym zainstalować poprawnie sterownik, ale proces instalacji po pierwsze wymaga aby włożyć kartę na początku instalacji, a potem nie może sięzakończyć dopóki jej nie wyjmę z portu, ale o tym instalator nic nie mówi.

 

Karta niby jest zainstalowana, widnieje na liście urządzeń w menedżerze, widnieje sterownik na liście zainstalowanych programów. Niestety wszelkie próby wykonania czegokolwiek związanego z kartą, połączeniami sieciowymi, ustawieniami sieciowymi powodują zawieszenie procesu, dopóki nie wyjmę karty.

 

 

 

EDIT 2: dodatkowo, instalacja na laptopie tej samej karty, również na windows 7 64-bit, z tego samego pakietu sterownika zajęła 1 minutę, przebiegła poprawnie i mogłem od razu poąłczyć się z routerem i używać internetu. Tylko, że laptop ma wbudowaną kartę wifi, którącześniej oczywiście wyłączyłem.

 

Może w stacjonarnym pc mam cośnieaktywne? brak jakichś standardowych strowników? Jednak strowniki do płyty instalowałem, przynajmniej te, które dostałem na cd razem z nią.

 

 

EDIT 3: net-log mówi, że nie istnieje żaden interfejs bezprzewodowy. Może brakuje czegoś "standardowego"? Jakiejś podstawy w ogóle użycia karty wifi?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...