Skocz do zawartości

Wolniejsza praca, problem z otwarciem części stron


michalsol

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

od jakiegoś czasu mój komputer chodzi coraz wolniej, Google Chrome używa dużo pamięci, dłużej się uruchamia, ogólnie wolniej chodzi (to może być normalne zjawisko, nie pamiętam kiedy formata robiłem :) ).

 

Dzisiaj jednak zauważyłem, że część stron mi się nie otwiera, np. http://www.polskieradio.pl/. Z routerem wszystko ok, na innym komputerze działa.

 

Proszę więc o sprawdzenie logów, by upewnić się, że wszystko jest w porządku.

 

Załączam potrzebne pliki.

 

Proszę o pomoc i ogromnie dziękuję :)

checkup.txt

Extras.Txt

OTL.Txt

Shortcut.txt

Addition.txt

FRST.txt

gmer.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Temat przenoszę, na razie do działu Windows, ale nie wykluczony dział Sieci. Nie ma tu żadnych oznak infekcji.

 

 

od jakiegoś czasu mój komputer chodzi coraz wolniej, Google Chrome używa dużo pamięci, dłużej się uruchamia, ogólnie wolniej chodzi (to może być normalne zjawisko, nie pamiętam kiedy formata robiłem :) ).

Dzisiaj jednak zauważyłem, że część stron mi się nie otwiera

W pierwszej kolejności do sprawdzenia ewentualny wpływ Norton Internet Security i Peerblock (ta kombinacja szczególnie pod kątem problemów z otwieraniem stron). Wg raportu niektóre komponenty programów były odświeżane bardzo niedawno:

 

==================== One Month Created Files and Folders ========

 

2014-03-29 14:43 - 2014-03-29 14:43 - 00000000 ____D () C:\Windows\System32\Tasks\Norton Internet Security

2014-03-29 14:37 - 2013-09-10 04:47 - 00078936 ____R (Symantec Corporation) C:\Windows\system32\Drivers\SymIMV.sys

 

==================== One Month Modified Files and Folders =======

 

2014-04-13 15:58 - 2014-02-01 18:58 - 00000000 ____D () C:\Program Files\PeerBlock

2014-03-29 14:43 - 2014-03-29 14:43 - 00000000 ____D () C:\Windows\System32\Tasks\Norton Internet Security

2014-03-29 14:37 - 2012-02-02 17:01 - 00003234 _____ () C:\Windows\System32\Tasks\Norton WSC Integration

2014-03-29 14:37 - 2011-04-23 15:27 - 00000000 ____D () C:\Windows\system32\Drivers\NISx64

 

 

PS. Mini korekty w spoilerze (wpisy puste oraz z Firefox usunięcie niekompatybilnego dodatku Google Toolbar i starych ścieżek Firefox pre-21). Brak wpływu na wydajność systemu.

 

 

 

1. Zresetuj cache wtyczek Google Chrome, by usunąć puste wpisy. W pasku adresów wpisz chrome://plugins i ENTER. Na liście wtyczek wybierz dowolną i kliknij Wyłącz. Następnie wtyczkę ponownie Włącz.

 

2. Otwórz Notatnik i wklej w nim:

 

S3 btwaudio; system32\drivers\btwaudio.sys [X]
S3 btwl2cap; system32\DRIVERS\btwl2cap.sys [X]
S3 btwrchid; system32\DRIVERS\btwrchid.sys [X]
HKLM-x32\...\Run: [] - [X]
FF user.js: detected! => C:\Users\rf\AppData\Roaming\Mozilla\Firefox\Profiles\ww2vp2kr.default\user.js
FF Extension: Google Toolbar for Firefox - C:\Users\rf\AppData\Roaming\Mozilla\Firefox\Profiles\ww2vp2kr.default\Extensions\{3112ca9c-de6d-4884-a869-9855de68056c} [2011-04-17]
C:\Program Files (x86)\Mozilla Firefox\extensions
C:\Program Files (x86)\mozilla firefox\plugins

 

Adnotacja dla innych czytających: skrypt unikatowy - dopasowany tylko i wyłącznie pod ten system, proszę nie stosować na swoich systemach.

 

Plik zapisz pod nazwą fixlist.txt i umieść obok narzędzia FRST. Uruchom FRST i kliknij w Fix. Przedstaw wynikowy fixlog.txt.

 

3. Uruchom TFC - Temp Cleaner.

 

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Skrypt wykonany. Zastosuj DelFix.

 

 

Problem z otwarciem stron ustąpił, nic się raczej nie zmieniło w tym czasie.

Jeśli nadal występują te problemy:

 

od jakiegoś czasu mój komputer chodzi coraz wolniej, Google Chrome używa dużo pamięci, dłużej się uruchamia, ogólnie wolniej chodzi

.... weryfikacja kombinacji Norton Internet Security i Peerblock nadal aktualna.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...