Skocz do zawartości

'Backdoor.Bot' w pliku rejestru


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

Wczoraj sporadycznie włączyłem MBAM,  który trochę mnie zaskoczył gdyż właśnie wykrył "Backdoor.bot" w rejestrze. Usunąłem albo jest w kwarantannie~~ według MBAM.

Było to tu : HKMML\System\CurrentControlSet\Services\WSIVS

 

Wind 7 Professional, 64bit.

/netbook.

 

Ad2.

Jakiś czas temu zauważyłem w menedzerze proces winsys32.exe który znajdował się w C:\Windows\SysWOW64, po oględzinach na interecie usunąłem go. Ciekawe jest że startował wraz z systemem. Dodatkowo "była" usługa chyba powiązana z tym plikem do której aktualnie nie ma odstępu tj. "Windows checksum".... coś tam, nie pamiętam bo w tej chwili usługa zniknęła, możliwe że wraz z usunięciem "Backdoor'a"? z pliku rejestru.

 

 

Prosiłbym o sprawdzenie logów, dziękuję :)

Addition.txt

Extras.Txt

FRST.txt

gmer log 7.04.2014.txt

OTL.Txt

Shortcut.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Owszem, to co usuwałeś to były elementy robaków, a owa usługa zniknęła, bo przecież kasowałeś ją za pomocą MBAM (usuwanie z klucza "Services"). Wymagane doczyszczenie, bo usuwając plik winsys32.exe nie zaadresowałeś wpisów startowych powiązanych z plikiem. Jest tu też podejrzane proxy w IE. Akcja:

 

1. Otwórz Notatnik i wklej w nim:

 

HKLM-x32\...\Winlogon: [userinit] userinit.exe,C:\WINDOWS\SysWOW64\winsys32.exe, [X]
HKU\.DEFAULT\...\Run: [Windows Management Interface] - "C:\Windows\SysWOW64\winsys32.exe" *
ProxyServer: http=127.0.0.1:8555;https=127.0.0.1:8555
BHO: No Name - {3706EE7C-3CAD-445D-8A43-03EBC3B75908} - No File
C:\Users\Giant\AppData\Roaming\rmi

 

Adnotacja dla innych czytających: skrypt unikatowy - dopasowany tylko i wyłącznie pod ten system, proszę nie stosować na swoich systemach.

 

Plik zapisz pod nazwą fixlist.txt i umieść obok narzędzia FRST. Uruchom FRST i kliknij w Fix. Powstanie plik fixlog.txt.

 

2. Proponuję pozbyć się też mętnej instalacji Hotspot Shield 3.25.

 

3. Uruchom TFC - Temp Cleaner.

 

4. Zrób nowy log FRST (bez Addition i Shortcut). Dołącz też plik fixlog.txt.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Zadania wykonane, kończ:

 

1. Usuń używane narzędzia z D:\Pobrane\Frst. Popraw narzędziem DelFix.

 

2. Wyczyść foldery Przywracania systemu: KLIK.

 

 

@Hotspot Shield, jestem zmuszony do używania jakiegoś proxy, gdyż mam jakiś ban na IP u mojego ISP(?) i nie mogę wejść do jednej gry online normalnie. Gdy włączam HSS, automatycznie otwierana jest strona IE... Pomimo, że zablokowałem IE w zaporze systemowej.

A czy ten "ban na IP" to nie jest przypadkiem wynik aktywności tych robaków co dopiero usuwanych? I czy na pewno to ban po stronie ISP a nie serwera gry?

 

Co do HostspotShield i otwierania za każdym razem IE, pomimo iż inna przeglądarka jest domyślną, to na forum tego softu jest to zgłaszane jako uciążliwość: KLIK.

 

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...