Skocz do zawartości

Foldery na dysku zewnętrznym jako skróty nie do otwarcia


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!
Zgłaszam się z problem dokładnie takim jak tutaj:

https://www.fixitpc.pl/topic/5676-foldery-na-dysku-zewnetrznym-jako-skroty-nie-do-otwarcia/

dodam, że przed pojawieniem się problemu przy skanowaniu malware wykrył mi wirusa, zapomniałem jego nazwy dormbot durmworm czy coś takiego. Wirus atakujący przez skype niby i przenoszony na dyski zewnętrzne, tylko, że  nie mam zainstalowanego skype.

Podobrno wirus wykrada loginy i hasła do stron internetowych czy to prawda?
Lepiej pozmieniać hasła?
Wracając do rzeczy nie mogę po prostu pootwierać skrótów z dysku.
Poczytałem parę postów z tym samym problemem i wklejam logi:

Edit.: Po podłączeniu dysku do tv, filmy są normalnie odtwarzane, aż dziwne
czy tv może się zarazić świństwem?

Extras.Txt

OTL.Txt

UsbFix Listing 2 KAMZI-KOMPUTER.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
  • 3 tygodnie później...

brx4mes, o ile nadal potrzebujesz pomocy, dostosuj się do zasad działu i dostarcz brakujące raporty z FRST i GMER.

 

 

dodam, że przed pojawieniem się problemu przy skanowaniu malware wykrył mi wirusa, zapomniałem jego nazwy dormbot durmworm czy coś takiego. Wirus atakujący przez skype niby i przenoszony na dyski zewnętrzne, tylko, że nie mam zainstalowanego skype.

Podobrno wirus wykrada loginy i hasła do stron internetowych czy to prawda?

Lepiej pozmieniać hasła?

Wracając do rzeczy nie mogę po prostu pootwierać skrótów z dysku.

Nie został podany raport ze skanera w czym (jaka ścieżka dostępu) została wykryta infekcja. A skrótów na dysku nie próbuj otwierać, to pliki infekcji. Prawdziwe dane są ukryte przez atrybuty HS ("ukryty systemowy") i ich nie widzisz, bo nie masz wyłączonej opcji Ukryj chronione pliki systemu operacyjnego. Opcja jest włączona domyślnie na wszystkich systemach i wielu użytkowników nawet nie zdaje sobie sprawy, że są dwie opcje związane z ukrywaniem. Ta infekcja stosuje trik socjotechniczny, poprzez ukrycie danych tą metodą "namawia" użytkownika, by uruchamiał podrobione skróty myśląc, że to da dostęp do danych.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...