Skocz do zawartości

Problem z ruterem, brak sieci.


Adiq

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

parę dni temu kupiłem odbiornik mini wifi TP-Link mini Wunless N U i chciałem go skonfigurować na starym laptopie z systemem operacyjnym Windows XP SP2. Zainstalowałem sterowniki do tej karty, postępowałem zgodnie z instrukcją. Wszystko szło pięknie do momentu połączenia z siecią. Na początku cały czas dostawałem komunikat ,,Pobieranie adresu sieciowego". Po paru godzinach spędzonych na czytaniu podobnych problemów innych urzytkowników udało się połączyć z siecią natomiast dalej nie mam dostępu do internetu(tak jak by dalej nie łączył się z siecią). Byłem z tym problemem u ,,informatyka" lecz on widzi tylko rozwiązanie w formacie załego systemu i wgraniem go od nowa na co nie mogę sobie pozwolić(posiadam na nim rzeczy które ciężko mi będzie później znaleść). Czy ktoś krok po kroku byłby mi wstanie wytłumaczyć w czym jest problem?

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Sądząc z opisu, problem jest nie tyle z routerem, co z niezaktualizowanym systemem. Nie napisałeś, ale domyślam się, że masz jakieś inne urządzenia, które łączą się z siecią.

W pierwszej kolejności zainstaluj ServisPack3 do pobrania stąd. Następnie pobierz i zainstaluj Windows Update Agent, co pozwoli ci na dalszą aktualizację systemu. Pamiętaj, że zostało na to niewiele czasu (8 kwietnia MS przestaje wspierać Windows XP). 

Jeśli po aktualizacji systemu nadal będziesz miał problemy z połączeniem z siecią, w celu uzyskania pomocy będziesz musiał podać więcej danych. W tym celu zapoznaj się i zastosuj do zasad działu

Odnośnik do komentarza

Zainstalowałem SP3. Co ciekawe teraz jak podepnę kabel który jest bezpośrednio wpięty do rutera internet chodzi, natomiast dalej nie mam internetu bezpośrednio z WiFi.

Zrobiłem raport sieci ICSI Netalyzer oto wyniki-

http://n2.netalyzr.icsi.berkeley.edu/summary/id=43ca208a-25387-bbd7a53e-aeab-40ad-90f4

 

Oczywiście raport jest wygenerowny z laptopa na którym wifi nie chodzi. Model laptopa to hp ominibook 6100. 

Tu są szczegóły karty sieciowej:

http://zapodaj.net/133ee5c76c9f1.bmp.html

 

Ustawienia zaawansowane:

802.11d-Enable

Beacon interval-100

PSP Xlink Mode-Enable

Wireless Mode-IEEE 802.11b/g/n

 

Myślę że wszytsko podałem.

Odnośnik do komentarza

Rozumiem, że raport jest robiony na połączeniu kablowym. Masz mocno rozjechany zegar. Prawdopodobnie wyczerpana bateria podtrzymująca CMOS. Raczej bez wpływu na wifi, ale możesz mieć problem z wejściem na niektóre strony. Oprócz instalacji SP3 zalecam pobranie wszystkich dostępnych aktualizacji, bo za kilka dni będzie to już niemożliwe. W tym celu skorzystaj z linkowanego przeze mnie wyżej agenta, bo inaczej będzie to trwało wieki, a procesor będzie szalał na 100%.

Myślę że wszytsko podałem.

Jeszcze netlog. Opcjonalnie zrzut ekranu z programu inSSIDER, żeby zobaczyć, jakie masz sieci w pobliżu.

Internet nie działa po wifi - nie dostajesz adresu IP lub otrzymujesz adres z puli 169.254.xxx.xxx? Jakie masz zabezpieczenie sieci? Może błędnie wpisujesz klucz. Jeśli masz dostęp do panelu routera (jaki typ?) to możesz testowo wyłączyć szyfrowanie sieci i sprawdzić połączenie.

Odnośnik do komentarza

Jak tylko przyjdę z pracy to zainstaluje aktualizacje i zrobię raport netlog'iem . Tak bateria jest zjechana i ciągle godzina mi się przestawia.

Tak raport zrobiony został przez kabel. Klucz mam wyłączony bo mieszkam w takim miejscu że nikt mi się nie podłączy do niego. Router też mam TP-Linka podajże TP-Link TD-w8901G. Internet od neostrady

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...