Skocz do zawartości

WTW - Przeniesienie z XP na Windows 7


Hajasz

Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Czy program sam utworzy ścieżkę do profili czy trzeba samemu utworzyć (pod WinXP profile były w C:\wtw-profiles) ?

Ta ścieżka nie jest związana z XP tylko z typem założonego profilu. Posiadasz C:\wtw-profiles, bo wybrałeś przy zakładaniu profilu typ "zewnętrzny": KLIK.

 

WTW jest portable z natury i wystarczy tylko sobie przekopiować profil, cały program też się da bez żadnych ponownych instalacji. Ja u siebie na Windows 7 mam następującą konstrukcję:

- Mój WTW nie jest zainstalowany w C:\Program files. Zrobiłam sobie folder na Pulpicie i wskazałam go jako miejsce instalacji.

- Na ekranie zakładania profilów wybrałam profil globalny, czyli profil siedzący w folderze zainstalowanego programu.

W konsekwencji cały WTW mam w jednym folderze na Pulpicie, który sobie mogą dowolnie kopiować między systemami, na pendrive etc. WTW działa bez ponownych instalacji.

 

Podsumowując, masz trzy opcje:

 

1. Kopiujesz C:\wtw-profiles na nowy system w dokładnie to samo miejsce albo na inny niesystemowy dysk i instalujesz WTW (gdzie chcesz, Program files nie jest wymogiem). WTW samodzielnie namierzy profil.

2. Możesz też zrobić konstrukcję mojego typu, tzn. zainstalować WTW w dowolnym folderze, byle nie w C:\Program files, i wstawić w tym folderze wtw-profiles, ale zmieniając mu nazwę na profiles.

3. Możesz nawet w ogóle nie instalować WTW od nowa i przekopiować wszystko, albo dokładnie jak masz teraz, albo żonglując miejscem gdzie leży program per se, a gdzie profile. W zasadzie to "instalacja" WTW to tylko po to jest potrzebna, by w Menu Start automatycznie zrobić skróty do programu, lub ewentualnie uzgodnić bity (np. poprzedni WTW był 32-bitowy, ale nowy system jest 64-bitowy i chce się mieć natywną wersję). Zresztą i skróty można sobie ręcznie porobić.

 

 

.

Odnośnik do komentarza

A dlaczego nie w C:\Program Files ?

Opcja numer dwa zakłada, że profil rezyduje w tym samym folderze co program. Podałam Ci przecież link do Wiki WTW, w którym jest objaśnione dlaczego na nowszych systemach lokalizacja C:\Program files jest w tym przypadku problematyczna. Nowsze systemy mają inaczej skonstruowane uprawnienia.

 

"UWAGA: Jeśli użytkujemy Windows 7 lub Vistę i NIE WYŁĄCZYLIŚMY UAC (a WTF zainstalowany jest w Program Files), to będziemy mieli problemy, gdyż WTF nieuruchomiony z prawami administratora nie będzie miał praw zapisu do folderu z profilami."

 

Ogólnie rzecz biorąc C:\Program files to konwencja, WTW nie potrzebuje tego miejsca. Instalujesz go w dowolnym folderze, jaki Ci pasuje. WTW może być zupełnie odizolowany od dysku systemowego.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Chodzi o to, że jest potrzeba dodania nowego kontaktu. W WTW nie ma takiej opcji więc trzeba dodać do GG a dopiero potem

uaktualnić w WTW. W związku z tym trzeba albo mieć zainstalowane jeszcze GG albo korzystać z GG bezpośrednio ze strony.

Hajasz, nie rozumiem co mówisz. Przecież jest opcja dodawania kontaktu: menu WTW > Dodaj kontakt > wybierasz z rozwijanej listy swoje konto GG > dodajesz kontakt GG ...

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...