Skocz do zawartości

Crystal Disc Info - błąd w sekcji C5


mojomr

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim,

Laptop nagle zaczął mi się wyłączać bez ostrzeżenia. Tak po prostu - jakby prądu zabrakło a bateria nie działała. Zapuściłem CDI i wyszło to, co na obrazku. Można coś z tym zrobić? Naprawić, poprawić, obejść?  Najchętniej bez formatu, rzecz jasna. Może ktoś zerknąć i zinterpretować obrazek? Jest źle? Bardzo źle? Tragicznie?

Pzdr

post-1296-0-84375000-1394714876_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Testy z HDTune w załączeniu. Zerkniesz doświadczonym okiem?

O tyle dziwne, że to laptop do pracy biurowej, jedyne co, to jeździ w bagażniku (w torbie), mógł się przewrócić parę razy na zakrętach, ale to wszystko. Generalnie stoi na biurku i tyle. Inna sprawa, że użytkuję go intensywnie, praktycznie jest wyłączony tylko na kilka godzin nocnych.

Dziś wyłączył mi się znowu. Konwertowałem film, obciążenie procka dość spore i nagle, bez ostrzeżenia, trzask: głuchy i ślepy.

Co dalej, Wiesław? Zostawić jak jest? Czym to grozi? W dzienniku zdarzeń nie widzę nic szczególnego (albo źle patrzę :unsure:  )

Pomyślałem o wymianie dysku. Da się to zrobić? Takie proste przenosiny 1:1 (laptop ten sam, ta sama konfiguracja, tylko dysk inny)?

post-1296-0-59375000-1394750554_thumb.jpg

post-1296-0-12500000-1394750565_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza

jeździ w bagażniku (w torbie)

 

To może być przyczyna parametru BF. Jeździ to się trzęsie i obrywa mechanika dysku. Po włączeniu prawdopodobnie wibruje i stąd efekt.

W takich zastosowaniach (przy ewentualnej zmianie) proponuję zainwestować w dysk z jakiejś serii konstrukcyjnej z dobrą mechaniką.

Osobiście mam przekonanie do WD z serii Black (żadne green, blue). To tylko przykład.

 

obciążenie procka dość spore i nagle, bez ostrzeżenia, trzask: głuchy i ślepy

 

A to może mieć przyczynę w temperaturach procka, chipsetu, grafiki.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...